لطفا صبر کنید...

موزه مدرن سابانچی Sabanci Museum Istanbul  Sakip
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/01/09

موزه ی سابانچی در منطقه ای زیبا، روبروی تنگه ی بسفر جای گرفته است. این موزه مقداری با دیگر جاذبه های توریستی معمولی تفاوت دارد اما کلکسیون ثابت و نمایشگاه های موقتی آن ارزش صرف کردن وقت را دارند. همچنین به شما این فرصت را می دهد تا از جمعیت دور شوید و پارک امیرگان "Emirgan Park" را تماشا کنید. این پارک یکی از مکان های زیبای شهر می باشد که در همسایگی این موزه قرار دارد.

راهنمای سفر به استانبول

نام کامل این مجموعه  "Sabanci University Sakip Sabanci Museum"می باشد که در عمارتی مربوط به سال 1920 میلادی قرار گرفته است که به نام عمارت اسب  Atli Kosk (این نام به علت مجسمه اسبی که در این عمارت بوده برایش انتخاب شد) شناخته می شود. این عمارت در گذشته به عنوان خانه ی تابستانی خانواده ی Hidiv از مصر و بعدها نیز به عنوان سفارت خانه ی کشور مونته نگرو در کشور ترکیه استفاده می شد.

خانواده ی نگرو در سال 1951 میلادی این خانه را خرید و آن را به عنوان یک موزه در سال 2002 میلادی در دسترس عموم قرار داد.

کلکسیون دائمی متشکل از کلکسیون خوشنویسی، کلکسیون نقاشی، کلکسیون لوازم خانگی و هنرهای تزیینی است و شامل نمونه های باشکوهی از هنر و اسناد اسلامی و عثمانی می باشد که قدمت بعضی از آن ها به قرن چهاردهم میلادی نیز بر می گردد.

مکان نمایشگاه موزه ی ساکیپ سابانچی، میزبان بعضی از نمایشگاه های موقتی است که هنرمند های بزرگی چون Monet Sakip Sabanci، این نمایشگاه های موقتی را در دست می گیرند. نمایشگاه Monet Sakip Sabanci در سال 2012، نمایشگاه "The Rembrandt" در سال 2012 و نمایشگاه Anish Kapoor معروف در سال 2013 همگی در قسمت نمایشگاه های این عمارت افتتاح شدند. همچنین یکی از کارهای محبوب Anish Kapoor به بخش کلکسیون دائمی موزه اضافه شده و هر وقت که خواستید می توانید از آن دیدن کنید.

رستوران تعمیر شده ی "Changa" نیز به طور کامل جمع شد تا این قسمت از موزه به عنوان رستوران موزه ی Sabanci ، که به Muzedechanga نیز معروف است، فعالیت کند. این رستوران خلاق غذاهای مختلف و مخلوط شده مربوط به این دوره را سرو می کند.  این غذاها در ظرف های ظریف و زیبایی سرو می شوند تا در کنار منظره ی تنگه بسفر، وعده ای خاطره انگیز را برای شما به وجود آورند.

راهنمای سفر به استانبول

ساعت فعالیت این موزه در روز های سه شنبه تا یک شنبه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر (چهارشنبه تا 8 عصر) می باشد. هزینه ی ورود به این موزه معمولا 20 لیر ترکیه است اما در روز های چهارشنبه برای بازدید از این موزه نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نیست.

برای رفتن به این موزه می توان از منطقه ی Taksim (اتوبوس های 40، 40t یا 42t)  یا از منطقه ی Kabatas (اتوبوس های 22 ، 22RE یا 25E) به سمت پارک Emirgan از اتوبوس استفاده کرد یا اینکه می توان از تور زیبای Hop on Hop استفاده کرد که از تنگه ی بسفر می گذرد. این تور از Dentur Avrasya در Kabatas آغاز می شود .

 

 

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین کی سفر به شما پیشنهاد می‎کند که در سفر استانبول خود درصورت نیاز از اپلیکیشن های زیر استفاده کنید تا سفر راحتی داشته باشید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

دسته ها:
}