لطفا صبر کنید...

باغ آتاتورک در استانبول Ataturk Arboretum
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/05/14

باغ آتاتورک »» یکی از جاذبه های تفریحی  واقع در کشور ترکیه که در شهر استانبول واقع شده است، باغ آتاتورک (Ataturk Arboetum) می باشد که قطعه ای زیبا از طبیعت این کشور به شمار می رود و بیشتر درختان و گیاهانی که در این منطقه هستند زراعی می باشند و در تحقیقات و مشاهدات علمی نیز سهم مهمی دارند.

راهنمای سفر به استانبول

باغ آتاتورک Ataturk Arboretum

باغ آتاتورک 296 هکتار قطعه جنگل  را شامل می شود و در بخش جنوب شرقی ان جنگل معروف بلگراد واقع شده که در طول امپراطوری عثمانی ساخته شده است و اولین گیاه کاشته شده در این محیط به دست یک گیاه شناس در زمان حاکمیت عثمانی بوده است، هم اکنون پس از گذشت چندین سال بیشتر از 2000 مجموعه‌ زنده از گیاهان و درختان در این منطقه موجود می باشد که برخی از این گونه ها در هیچ جای دیگری یافت نمی‌شوند.

باغ آتاتورک Ataturk Arboretum

باغ آتاتورک

باغ آتاتورک Ataturk Arboretum

گیاهان و درختان باغ آتاتورک

   چند نمونه از گیاهان و درختان خاصی که در این باغ موجود است عبارت اند از: از گیاه کروکوس بیبرشتاین، گیاه پرنده از گل های بهشت و گیاه داون ردوود و غیره، همچنین بعضی از این درختان خاص مانند درخت تلالو آمریکایی. درخت جودوس قرمز اسپانیایی. از جمله نایاباب ترین درختان و گیاهان می باشند که محبوبیت بسیاری در میان دانشجویان و محققانی که علاقه ای بسیاری به این گونه های خاص از گیاهان و درختان را دارند ایجاد کرده است.

باغ آتاتورک Ataturk Arboretum

   در باغ آتاتورک 5/2 هکتار به طور کامل به بلوط های مختلف اختصاص داده شده است که این گونه های عجیب و شگفت انگیز عبارت اند از: درخت چینی چینی، آدامس شیرین آبی، گیاهان آبی ژاپنی و سایر بلوط ها که سهم مهی از جذب گردشگر در باغ آتاتورک را دارند؛ این باغ همچنین دارای دریاچه ای طبیعی می باشد که می توان با قایق هایی که برای گردشگران اختصاص داده شده به گشت گذار در آن بپردازید و از مناظر طبیعی و حیواناتی مانند اردک و قو که داخل آب هستند لذت ببرید و ساعاتی خوش را سپری کنید.

باغ آتاتورک Ataturk Arboretum
باغ آتاتورک در استانبول

باغ آتاتورک Ataturk Arboretum

اهداف و شرایط موجود برای بازدید

   اهداف اصلی باغ آتاتورک ارائه خدمات به عنوان یک آزمایشگاه زنده برای انجام آزمایشات و تحقیقات به ویژه برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان شهر استانبول است که برای بالا بردن آگاهی مردم از حفاظت از محیط زیست با ارائه آموزش برای مردم و دانش آموزان، مکان هایی برای تحقق رساندن این اهداف در باغ آتاتورک ایجاد شده است و همچنین یکی دیگر از امکانات رفاهی که هیئت مشاوره شهر استانبول درنظر گرفته این است که گردشگران بتوانند با دوربین‌های خود لحظاتی خوش را کنار خانواده و دوستان خود به ثبت برسانند،  همچنین مردم می توانند از وسایل نقلیه موجود در این مکان به راحتی استفاده کنند.

باغ آتاتورک Ataturk Arboretum

   قدم زدن در این مکان زیبا و آرام بسیار لذت بخش می باشد و فرصت خوبی برای دور شدن از زندگی پر سر و صدا می باشد که با توجه به ظرفیت بالاتری از بازدیدکنندگان در طول سال های اخیر، هیئت مشاوره شهر استانبول قوانینی را به ثبت رساند ، یکی از این قوانین این است که  هرگونه مواد غذایی به داخل باغ ممنوع می باشد و دیگری این که در روزهای دوشنبه با هدف تمیز کردن و تعمیر، باغ اتاتورک تعطیل گردد.

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین می‎توانید برای داشتن سفری راحت تر به استانبول ، اپلیکیشن های زیر را نصب و در صورت لزوم استفاده نمایید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

کلمات جستجو شده:

باغ آتاتورک Ataturk Arboretum, رزرو آنلاین تور ترکیه, جاذبه های تفریحی  واقع در کشور ترکیه, جنگل معروف بلگراد, گیاهان و درختان باغ آتاتورک, اهداف اصلی باغ آتاتورک, قوانین باغ آتاتورک, شرایط موجود برای بازدید از باغ آتاتورک

دسته ها:
}