لطفا صبر کنید...

مرکز خرید (forum) استانبول
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/01/06

    شهر استانبول یکی از مهم ترین شهر ها  توریستی در ترکیه می باشد و در سال های اخیر شهرداری استانبول مراکز تجاری عظیم با طیف گسترده ای از لباس ها، غذا ها، فروشگاه های فناوری و امکانات سرگرم کننده برای توریست و گردشگرانی که به این شهر سفر کرده اند فراهم کرده است.

راهنمای سفر به استانبول

شهرداری استانبول، محدوده ای با مساحت 495،000 متر مربع واقع در منطقه ی بیامارپاشا استانبول به مرکز خرید (forum) اختصاص داده است و در مجاورت این مکان یک فروشگاه (IKEA) با مساحت30000 متر مربع و یک سوپر مارکت که در کنار فروشگاه (IKEA) می باشد با مساحت 15،500 متر مربع تأسیس کرده است، همچنین این مکان شامل فضاهای عمومی و پارک هایی نیز می باشد که جشنواره ها و نیز فعالیت های فرهنگی و ورزشی در طول سال در این مکان برگزار می شود.

 

مراکز خرید استانبول ترکیه

از مهم ترین مراکز خرید در شهر استانبول می توان مرکز خرید (forum) را نام برد که بزرگ ترین مرکز خرید در اروپا نیز به شمار می رود. این مرکز خرید 5000 کارمند دارد و شامل 280 برند ملی و بین المللی می باشد؛ که از معروف ترین برند های پوشاک و لباس ان می توان به:  Tepe Home، Saturn، Teknosa، Bimex، Boyner، YKM، C & A، M & S و Zara که نامی آشنا برای توریست ها و گردشگران می باشد اشاره کرد، این فروشگاه ها فضایی به مساحت 11500 متر مربع را در این مرکز خرید، اشغال کرده اند.

مراکز دیدنی واقع در مرکز خرید:

در مجاورت مرکز خرید (forum) مراکز تفریحی ای از جمله چرخ و فلک عظیمی به بلند ای پل بسفرس، کوچه ای که در آن چندین باشگاه بولینگ می باشد و مکانی برای اسکیت کردن کودکان بر روی یخ فراهم آمده است که هر یک از این مرکز ها جذابیت مخصوص به خود را دارند که سالانه بیش از 20 میلیون بازدید کننده به مرکز خرید (forum) آمده تا از جاذبه های و فروشگاه های مرکز خرید (forum) بهره مند شوند.

مهم ترین و پر بازدید ترین جاذبه ی مرکز خرید (forum) آکواریوم (turukazoo) می یاشد که بزرگ ترین آکواریوم در کشور ترکیه می باشد همچنین اولین مرکز خرید در جهان است که دارای آکواریوم می باشد که بیش از 10000 گونه از آبزیان در این آکواریوم جمع آوری شده است.

بازدیدکنندگان قادر خواهند بود از طریق یکی از طولانی ترین تونل های زیر زمینی که در زیر این آکواریوم می باشد عبور کنند و فضای دید 270 درجه ای را تجربه کنند و به آن ها این امکان را می دهد که با موجودات دریایی احساس راحتی کنند و بدون نیاز به استفاده از لباس های غواصی در نزدیکی این موجودات کنار دوستان و خانواده خود قدم بزنند.

رستوران ها و کافه هایی شیک و مجلل که در مرکز خرید (forum) موجود می باشد شامل:cook shap، kirsby krme و غیره است که گردشگران می توانند پس از گشت و گذار برای صرف وعده غذایی یا نوشیدنی گرم به این مکان‌ها بروند، همچنین این مرکز خرید دارای پارکینگ با ظرفیت 5500 ماشین می باشد و از وسایل نقلیه مانند مترو و ایستگاه اتوبوس که واقع در مرکز خرید می باشد، می توان نیز استفاده کرد.

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین کی سفر به شما پیشنهاد می‎کند که در سفر استانبول خود درصورت نیاز از اپلیکیشن های زیر استفاده کنید تا سفر راحتی داشته باشید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

دسته ها:
}