لطفا صبر کنید...

سوغات استانبول
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/12/15

زمانی که در استانبول به سر می برید، پیدا کردن یک سوغاتی مناسب که یادآور فرهنگ کشور ترکیه باشد، بسیار ساده است. در اینجا به چند مورد از معروف ترین سوغاتی های پر فروش ترکیه می پردازیم.

راهنمای سفر به استانبول

  1. چای ترکی çay

چای ترکی جزئی جدا نشدنی از فرهنگ کشور ترکیه می باشد. در طول تاریخ مردم ترکیه با این نوع چای از افراد به عنوان نشانه ای از مهمان نوازی پذیرایی می کرده اند. چای اصیل ترکی نوعی چای سیاه است که به صورت مستقیم و بدون شیر صرف می شود و در کتری هایی خاص به نام کایدنلیک çaydanlık آماده می گردد. در طی گذشت سال ها، خرید و مصرف چای ها و دمنوش های گیاهی در بین مردم و به خصوص توریست ها رواج پیدا کرده است. شما می توانید این گیاهان کاشته شده در مقداری خاک را در بازار پیدا کنید و خریداری نمایید. طعم های محبوب دمنوش های گیاهی عبارت اند از: طعم سیب، گل سرخ، گل لیندن، انار و بامیه. شما می توانید چای هایی که برای حمل راحت تر بسته بندی شده اند را از فروشنده ها خریداری کنید. چای های ترکی بهترین سوغات و هدیه برای پدر و مادر، دوستان و همکارانی که طرف دار چای هستند، می باشد. قیمت چای در استانبول از 7 تا 27 لیر ترکیه می باشد. می توانید آن ها را از بازار ادویه و یا از بازار بزرگ استانبول تهیه کنید.

 

 

2.تنقلات ترکیه

 


با دیدن تنقلات و شیرینی ها و شکلات های بازار های ترکیه امکان ندارد هوس امتحان کردن آن ها به سرتان نزند. این خوراکی های خوشمزه از نشاسته، شکر به همراه مغزها و یا تکه های میوه درست شده اند. طعم های محبوب راحت الحلقوم ها شامل طعم های گلاب، پسته ای، پرتقالی، لیمویی و دارچینی می باشند. این تنقلات در اندازه ها، شکل ها، و طعم های مختلفی در دسترس هستند و هر کدام این اطمینان را به شما می دهند که خوراکی هایی بسیار لذیذ و نشاط آور می باشند. بهتر است از فروشنده درمورد مواد تشکیل دهنده ی هر کدام سوال کنید زیرا ممکن است برخی از خوراکی ها در مسافت های طولانی فاسد شوند و در یک سفر طولانی قابل حمل نباشند. اما به طور کلی حمل این تنقلات برای سوغاتی بردن آسان است و قیمت آن برای هر 500 گرم 20 تا 60 لیر می باشد.

3. چشم زخم آبی

چشم زخم های آبی معروف به نظر nazar جزو پر طرفداران سوغاتی های ترکیه هستند و به دلیل شکل خاص و رنگ آبی به راحتی قابل شناسایی و خریداری می باشند. در زمان های گذشته مردم، این شیء را محافظی در برابر طلسم های شوم می دانستند. امروزه چشم زخم بیشتر جنبه ی تزئینی و زیبایی دارد تا اینکه به دلایل خرافی مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال از آن به عنوان جا کلیدی و گردن بند و یا برای تزئین روی در یخچال و کیف استفاده می شود. این سوغات به راحتی قابل حمل است و قیمت آن از 3 تا 175 لیر متغیر است.


  1. ادویه های ترکی

 


ترکیه یکی از کشور هایی است که به لطف ادویه های مخصوصش دارای غذاهایی با طعم متفاوت می باشد. اگر طرفدار غذاهای ترکی هستید، پیشنهاد می شود که حتما هنگام بازگشت از این ادویه ها همراه خود ببرید. در بازار ادویه یا بازار بزرگ می توانید انواع مختلف ادویه را خریداری نمایید. پودر فلفل قرمز همواره جزو پر فروش ترین ادویه ها بوده است. قیمت هر بسته بین 3 تا 25 لیر می باشد.


  1. لامپ های ترکی

لامپ های ترکی می توانند یک سوغاتی ارزشمند برای آوردن به خانه باشند؛ گرچه همان لحظه که نگاهتان به طرح و رنگ های زیبای این لامپ ها بیفتد خودداری از خرید یکی از آن ها برایتان دشوار می شود، اما اگر فرصت خرید را از دست بدهید قطعا در آینده احساس پشیمانی خواهید کرد. این لامپ های زیبا در انواع شکل، اندازه و رنگ در اکثر مغازه های مخصوص سوغاتی یافت می شوند. گرچه تمام آن ها در نگاه اول شبیه به هم به نظر می رسند، اما هر کدام از این لامپ ها ویژگی و کیفیتی منحصر به خود را دارند. قیمت لامپ های ترکی از 25 تا 100 لیر متغیر است.

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین کی سفر به شما پیشنهاد می‎کند که در سفر استانبول خود درصورت نیاز از اپلیکیشن های زیر استفاده کنید تا سفر راحتی داشته باشید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

دسته ها:
}