لطفا صبر کنید...

ساحل بزرگ سلیم پاشا SELİMPAŞA
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/12/12

ساحل زیبای سلیم پاشا SELİMPAŞA در منطقه سلیم پاشا SELİMPAŞA در استان استانبول Istanbul و در بخش سیلیوری  Silivri واقع شده است. این ساحل به دلیل قرارگیری در منطقه سلیم پاشا SELİMPAŞA به همین نام شناخته می شود. ساحل سلیم پاشا یکی از نادرترین و زیباترین مکان های سیلیوری silivri می باشد که شما می توانید یک روز زیبا و لذت بخش را در این مکان سپری کنید.

راهنمای سفر به استانبول

به منظور گذراندن اوقات خوش در این ساحل، امکانات و تجهیزات مناسبی برای بازدیدکنندگان تعبیه شده است، با توجه به وجود این امکانات، شما می توانید یک پیک نیک تکرار نشدنی و جذاب به همراه خانواده تان در این ساحل را  تجربه کنید. هم چنین شما می توانید در امتداد ساحل زیبای سلیم پاشا SELİMPAŞA قدم بزنید و از خوردن غذاهای دریایی در رستوران های نزدیک ساحل لذت ببرید. از طرفی امکان آفتاب گرفتن و دراز کشیدن بر روی شن های ساحل در دو بخش مجزا وجود دارد در سرتاسر ساحل موسیقی پخش می شود.

توجه داشته باشید که کباب کردن در این ساحل ممنوع است. در محدوده ساحلی سلیم پاشا SELİMPAŞA اپراتورهای بوفه و چهار محوطه باغ چای توسط شهرداری سیلیوری به منظور استفاده بازدیدکنندگان اختصاص داده شده است. در مجموع 62 قطب نورپردازی جدید در خط ساحلی سلیم پاشا SELİMPAŞA ایجاد شده است.

البته در حال حاضر ساحل سلیم پاشا دچار آلودگی های بسیار زیادی شده است. این حجم زیاد از آلودگی تنها به دلیل فاضلاب های خانگی نمی باشد، بلکه به دلیل زهکشی سدهای فاضلاب و تخلیه غیرقانونی ضایعات کارخانه ها، ساحل سلیم پاشا SELİMPAŞA دچار آلودگی و کثیفی شده است. ساکنان منطقه سیلیوری علیه این آلودگی و کثیفی و تصویر زشتی که برای ساحل سلیم پاشا ایجاد شده است، چندین بار اعتراض نموده اند و شهردار این منطقه تخلیه زباله ها در این ساحل را دلیل اصلی این آلودگی ها اعلام کرده است.

پس از شکایت های متوالی ساکنان، محققان محیط زیست چندین بار منطقه مورد نظر را بررسی کردند و در نهایت متوجه شدند که ضایعات مواد شوینده İSKİ و Farika را مخفیانه به کاکا کریک Koca Creek می ریزند و در نهایت آب آلوده از کاکا کریک Koca Creek به ساحل سلیم پاشا SELİMPAŞA نفوذ می کند. گفته می شود که در حال حاضر از کاکا کریک Koca Creek به عنوان کانال فاضلاب استفاده می شود. از طرفی در سطح کاکا کریک Koca Creek روغن های سیاه و بدبو جمع می شود که همین امر به عاملی بیماری زا تبدیل شده است. آلودگی های حال حاضر این ساحل خطر جدی برای سلامت انسان و موجودات دریا به شمار می رود. طبق گزارشات اخیر، آب این ساحل 10 برابر حد نرمال خود آلوده شده است.

 

به دلیل این کثیفی ها تعداد بازدیدکنندگان از این ساحل به شدت کاهش یافته است و افراد بسیار زیادی از این وضعیت ناراضی هستند. ساکنان این منطقه اقدامات بسیار زیادی در جهت بازگرداندن ساحل سلیم پاشا به شکل قدیمی و تمیز آن انجام داده اند. قابل ذکر است که در صورت ادامه این روند، آسیب های جدی و عواقب برگشت ناپذیر و جبران نشدنی گریبان گیر ساحل سلیم پاشا SELİMPAŞA خواهد شد.

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین کی سفر به شما پیشنهاد می‎کند که در سفر استانبول خود درصورت نیاز از اپلیکیشن های زیر استفاده کنید تا سفر راحتی داشته باشید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

دسته ها:
}