لطفا صبر کنید...

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی ! (به همراه ویدیو)
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/02/29

ژانر علمی-تخیلی همیشه مخاطبین خاص خودش را داشته و امروزه تبدیل به یکی از موفق‌ترین و جذاب‌ترین ژانرهای دنیا شده است. فیلم‌ها و داستان‌های علمی- تخیلی امروزه دنیا را تسخیر کرده و بر پردۀ سینماها حکم‌رانی می‌کنند؛ از ماجراجویی‌های فضایی مثل فیلم میان‌ستاره‌ای ((Interstellar و یا نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy) گرفته تا داستان‌های محبوبی مثل مرد عنکبوتی (Spider-Man) یا چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four).

طرفداران این دسته از فیلم‌ها و داستان‌ها هرساله در نمایشگاه‌های بزرگ کمیک‌کان در سراسر دنیا دور هم جمع می‌شوند، مانند قهرمانانشان لباس می‌پوشند و غرق در دنیای داستان‌ها می‌شوند.

اگر شما هم طرفدار این گونه فیلم‌ها و این دسته از داستان‌ها هستید، شاید برایتان جالب باشد سفر بعدیتان به یکی از همین دنیاها باشد! هرساله طرفداران زیادی از لوکیشن‌‎هایی که توسط کارگردان‌ها برای بازسازی شگفت‌انگیز این داستان‌ها انتخاب می‌شوند، دیدن می‌کنند. در این نوشتار، سعی کرده‌ایم 9 مکان دیدنی ویژه از همین لوکیشن‌ها را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا با هم قدم در دنیای داستان‌ها بگذاریم.

1. بازی تخت و تاج ، دابروونیک - کرواسی (Game of Thrones)

طرفداران سریال بازی تخت و تاج می‌‎دانند که این سریال در لوکیشن‌های مختلف و در کشورهای مختلف فیلمبرداری شده است. از بلفاست، ایسلند و مالتا گرفته تا اسپانیا و وِلز؛ جُرج آر.آر. مارتین با دقیق‌ترین جزئیات دنیای خود را زنده کرده است. ولی شاید یکی از زیباترین لوکیشن‌های این سریال، سرزمین شاهی (King's Landing) است که در دابروونیک کرواسی فیلمبرداری شده.

ویدیویی از لوکیشن فیلم برداری بازی تاج و تخت :

در این شهر چندین تور پیاده‌روی سریال بازی تخت و تاج وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند از لوکیشن‌های مختلف فیلم از جمله شهر قدیمی و خلیج بلک واتر دیدن کنند.

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

2. گردهمایی سالانه کامیک کان ، سن دیگو _ کالیفرنیا (San Diego Comic-Con International)

طرفداران دو آتیشه داستان‌های کامیک، در این گردهمایی دور هم جمع می‌شوند، لباس‌ ابرقهرمانان داستان‌های کامیک را می‌پوشند و غرق در دنیای فانتزی این فیلم‌ها و داستان‌ها می‌شوند. گردهمایی سالانۀ کامیک‌کان در سن‌دیگوی کالیفرنیا در گذشته طرفداران و شرکت‌کنندگان معدودی داشت، اما از دهۀ۱۹۷۰ به بعد، طرفداران زیادی به این گردهمایی علاقه نشان دادند.

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

امروزه در تابستان هرسال این گردهمایی برگزار می‌شود و برترین‌ فیلم‌های علمی-تخیلی هالیوود مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند. در این گردهمایی، پیش‌نمایش فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی که مردم منتظر اکرانشان هستند پخش می‌شود و طرفداران می‌توانند وسایل و پوسترهای مربوط به این فیلم‌ها را تهیه کنند. برای مثال بد نیست بدانید که پارسال در این گردهمایی پیش‌نمایش فیلم‌های جدید بتمن و سوپرمن پخش شد و جُرج آر.آر. مارتین، نویسندۀ بازی تاج و تخت، از پیوستن بازیگرهای جدید به این سریال خبر داد.

3. پارک تجربه دکتر هو ، کاردیف - ویلز (Doctor Who Experience)

زمانی که در سال ۲۰۰۵ فیلم دکتر هو به پردۀ نقره ای برگشت، هیچ‌کس تصور نمی‌کرد که به یک پدیدۀ جهانی تبدیل شود! این سریال اکنون در پنجاه و یکمین سال نمایش خود است و طرفدارانِ زیادی در سرتاسر جهان دارد. اگر شما هم از طرفداران این سریال هستید، می‌توانید در پورت تیگرِ کاردیف، یعنی محل فیلمبرداری تجربۀدکتر هو، خاطراتتان از این سریال را زنده کنید!

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

در واقع این محل فاصلۀ کمی با استودیوهایی دارد که سریال دکتر هو الآن در آن‌ها ضبط می‌شود. طرفداران این سریال می‌توانند همراه تورهای پیاده‌روی دکتر هو از صحنۀ فیلمبرداری تاردیس بازدید کنند. اگر برای سفر در زمان و فضا مشتاقید، این تور را به شما توصیه می‌کنیم!

4. موزه بشقاب پرنده ، رزول _ نیو مکزیکو UFO Museum) Roswell)

اینجا برای هواداران فرضیۀ توطئۀ فضایی‌ها بسیار مناسب است. از سال ۱۹۴۷، زمانی که یک سقوط مشکوک در بیابان نیومکزیکو اتفاق افتاد، مردم کنجکاو شدند تا بدانند آن شب چه اتفاقی افتاده! برخلافِ تلاش‌های دولت آمریکا برای ردّ فرضیات و اعلام رسمی سقوط یک بالن هوایی در این منقطه، کنجکاوی‌ها همچنان ادامه دارد.

این اتفاق و افسانه‌هایی که درمورد رُزول وجود دارد در کنار گُریزی که گه‌گاه در فیلم‌های علمی-تخیلی مانند فیلم روز استقلال ((Independence Day به این حادثه زده‌اند، کم‌کم به فراموشی سپرده شدند، اما موزۀ بشقاب پرندۀ رزول جایی‌ست که تمام این سؤالات را در دل خود محفوظ نگه داشته.

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

5. موزه و استودیوی جیبوری ، توکیو - ژاپن (Kabushiki gaisha Sutajio Jiburi)

این موزه مخصوص طرفداران انیمه‌هاست؛ اگر شما هم از این دسته هستید، حتماً باید از بخش کوگانی در منطقۀ تامای توکیو دیدن کنید! اینجا سرزمین انیمه‌ها، کامیک‌های ژاپنی و بازی‌های کامپیوتری‌ست! در این مجموعه کافی‌شاپ‌هایی طراحی شده‌اند که پیش‌خدمت‌هایشان مانند شخصیت‌های انیمه‌ها لباس می‌پوشند! استودیوی جیبوری، نمونۀ ژاپنی دیزنی‌ست و در سرتاسر دنیا طرفداران خودش را دارد. جادوی نهفته در دل انیمه‌های محبوب این شرکت را می‌توان در این موزه استودیو کشف کرد!

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

اگر بیشتر و بیشتر می‌خواهید، پس سری هم به زیرزمین موزه بزنید! یک فیلم کوتاه واقعی در تئاتر ساتورن منتظر شماست! برای بازدید از این موزه، هرروز تعداد محدودی بلیط پیش فروش می‌شود. پس یادتان باشد حتماً پیش از رفتن به موزه بلیطتان را بخرید.

6. تجربه بازی ‌گرسنگی ، آشویل - کارولینای شمالی (The Hunger Games)

یک روز خود را با چشم‌انداز زیبای کوه‌های آبی‌رنگ آشویل در کارولینای شمالی بگذرانید؛ اینجا درست همان‌جاییست که مجموعه فیلم‌های بازی‌های گرسنگی فیلمبرداری شده‌اند. این منطقه همانجایی‌ست که کاتنیس و پیتا باید از آن جان به در می‌بردند! در جنگل دوپان قدم بزنید و کارگاه آهنگری آلن موسکات در آشویل را از نزدیک ببینید. 

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

7. پرونده های مجهول ، ونکوور و بریتیش کالمبیا - کاناد (The X-Files)

شاید مالدِر و اسکالی دیگر در جست‌وجوی حقیقت نیستند، ولی دوست‌داران جان سخت (Die Hard) و پرونده‌های مجهول (The X-Files)، هنوز می‌توانند برای دیدنِ برخی از لوکیشن‌های فیلمبرداری این فیلم به ونکوور و بریتیش کلمبیا سفر کنند. از آپارتمان تام گرفته تا تراموای برقی که مالدِر از آن آویزان شده بود! همۀ این‌ها، یادگار فیلم‌های کلاسیک دهۀ ۹۰ است. طرفداران این سبک هرسال به این منطقه می‌آیند و صحنه‌های فیلم را برای خود بازآفرینی می‌کنند.

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

8. تور استودیوی هری پاتر ، استودیوی لیوزدن - بریتانیا (Harry Potter)

فهرست فیلم‌های علمی- تخیلی بدون هری پاتر هیچ‌وقت کامل نیست! می‌توانید دوباره در دنیای جادویی جی.کی. رولینگ زندگی کنید! فقط کافی‌ست به استودیوی لیوزدن بیایید، جایی که بیش از یک دهه محل  فیلمبرداری همۀ هشت فیلم هری پاتر بود.

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

آزمایشگاه معجون‌های پروفسور اسنیپ، تالار بزرگ هاگوارتز یا خانۀ درسلیز در پراوت درایو را ببینید. فیلم‌نامه‌ها، لباس‌ها و انیماتورکس‌های زیادی در این موزه نگه داری می‌شوند که دیدنشان از نزدیک بسیار شگفت‌انگیز است!

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

9. هابیت و ارباب حلقه ها ، نیوزلند (The Lord of the Rings & The Hobbit)

از خانه بیلبو در تپۀ هابتون نیوزلند دیدن کنید؛ سفری به سرزمین میانه داشته باشید. تور صحنه‌های فیلم‌های هابیت و ارباب حلقه‌ها شاید محبوب‌ترین تور بازدید از سرزمین‌های خیالی باشد! شما در این تور می‌توانید لوکیشن‌هایی که پیتر جکسون فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت را در آن‌ها فیلمبرداری کرده، از نزدیک ببینند. از خانۀ هابیت‌ها گرفته تا مسافرخانۀ اژدهای سبز، همه در یک قدمی شما قرار دارند!

9 مکان دیدنی ویژه طرفداران فیلم های علمی – تخیلی !

دسته ها:
}