لطفا صبر کنید...

پِردِل کینو
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/01/27

پِردِل کینو

   پردل کینو نام یک مجموعۀ خانۀ ییلاقی (به شکل ویلایی ییلاقی) است که توسط جنگلی احاطه گردیده است که کمی بیش از 20 کیلومتر به سمت جنوب غربی مسکو امتداد پیدا کرده است. در اوج پرستیژ این مکان در سال 1960 و دهۀ 70 میلادی، می‌توان این چنین اذعان داشت که پردل کینو یکی از مکان‌های مورد علاقه فرهیختگان و نخبگان فرهنگی مسکو بوده است. این مکان شهرت و اعتبار خود را به دلیل مورد علاقه بودن این مجموعه از سوی نویسندگان فرهیختۀ روس به جهت الهام‌گیری از فضای آن و مستعمل نمودن آن که به این سبب می‌باشد تا وام گرفته است از جمله این خانۀ ییلاقی مورد پسند و درخور توجه بوریس پاسترناک بوده است که وی بزرگ‌ترین سمبل شعرا و نویسندۀ کتاب دکتر ژیواگو است. پاسترناک روسی تقریباً به زندگی ابد الدهر خویش در این مکان بعد از آن‌که مجبور به خروج از آن‌جا شد و زمانی که جایزۀ نوبل سال 1953 را پس داد و از گرفتن آن امتناع نمود، پایان بخشید وی در این مکان در سال 1960 دار فانی را وداع گفت.

و به همراه دیگر خانواده‌اش (خاندانش) در گورستان کلیسایی در جوار دهکده نزدیک به این مکان دفن گردید.

خانۀ ییلاقی پاسترناک به عنوان موزه به روی عموم باز است و شامل اثرات شخصی از شاعرین معروف، بنر نقاشان و اثرات ارزشمند از پدر لئوینو پاستارناک است که کلکسیون وی شامل سرامیک‌های گرجستانی (جرجیایی) و نیز کتاب‌خانۀ بسیار گرانقدر و عظیم وی است. اگر چه هواداران علاقۀ وافری به شاعری مذکور دارند، لکن موزۀ پاستارناک شامل معماری بسیار جذابی از زندگی فرهنگی در اواخر دورۀ اتحاد جماهیر یا دورۀ سوسیال سابق در روسیه است و از این حیث دارای عنانی معماری با ارزش است. پردل کینو امروزه به خاطر بانکداران بسیار ثروتمند معروف است تا در مورد نویسندگان اگر چه ویلای ییلاقی آل سکی (آلسکی) پرستیژ فرهنگی بسیار بالایی به این فضا اعطا می‌دارد، به همین جهت تمام این منطقه پردل کینو توسط جنگل کاج زیبایی احاطه گردیده که فضایی مطبوع و دلپذیر را برای پیاده‌روی و نیز در مواقع اسکی در زمستان فراهم می‌آورد.

در خصوص نحوۀ رفتن به این مکان شایان ذکر است که اگر به قصد شور و بارز و از طریق تور اقدام نموده‌اید که جای بحثی باقی نمی‌ماند، در غیر این صورت می‌توانید توسط ترن (قطار) حومه برقی (elektricnka) (سریع‌السیر حومه) از ایستگاه کیف (متروی کیف اسکاپا) به مقصد مورد نظر سوار شوند. این سفر حدود 20 دقیقه به طول می‌انجامد در غیر این صورت می‌توانید تاکسی رزو نموده و با آن سفر کنید و نیز بعد از یک یا 2 ساعت انتظار با قیمتی حدود 50 دلار بازگردید.

ساعات بازگشایی این ویلای دیدنی هر پنج شنبه تا یکشنبه (از پنج‌شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 16 بعد از ظهر) می‌باشد.

دسته ها:
}