لطفا صبر کنید...

آرخوان گِلس کو (اِ) Arkhangelskoe
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/01/27

آرخوان گِلس کو (اِ) Arkhangelskoe

این عمارت تاریخی براساس بازۀ زمانی- تاریخی به قرن 16 میلادی بازمی‌گردد. گرچه برای اولین بار اهمیت آن به زمان پرنس نیکولای گولپت سن باز می‌گردد که مورد توجه و عنایت کاترین کبیر بوده است و شروع به ساخت کاخ مجلّل آن در این محوطه درست در دهه 1780 میلادی بوده است. ساخت این پروژه قریب به یک دهه به طول انجامید و این پرسنل دوست داشتنی قبل از اتمام این پروژه فوت نمود. در سال 1809 میلادی، پرسنل نیکولای یوزوپوف به عنوان بزرک‌ترین ملاک و فئودال در روسیه به حساب می‌آمد و این عمارت را خریداری نمود و ساخت خانه و پارک را در آن ادامه داد.

یوزوپوف، مالک بیش از 20 هزار زارع بی‌زمین بود که برای ملاک فئودال ثروتمند کار می‌کردند، و به خوش مشرب بودن بسیار شهرت داشته است دارای موقعیت اجتماعی هم بود که هرگز وی را از این‌که در چشمان ژان ژاک روسو و ولئر فرانسوی به جهت تحسین و ستایش، می‌درخشید، جلوگیری ننمود و همواره ستایش آن‌ها را نسبت به خود داشت و در نهایت با آن‌ها ملاقاتی داشته و مراوداتی با آن‌ها به انجام رسانید. مجموعه گردآوری شده از اثرات هنری وی شامل بیش از 50 تابلوی نقاشی است که وی از سرتاسر اروپا گردآوری و به جهت آن مشهور گردید. وی البته زمانی را نیز برای تفریحی کار کردن در زمینۀ علم و تئاتر اختصاص داد و تا سن 80 سالگی زندگی کرد و اطراف خود را با اثرات جالب و زیبای هنری کتاب‌های نادر و کمیاب و چینی‌های شرقی و برگرفته از هنر خاور دور و حرمسرایی از دختران کنیز و برده سپری نمود.

گرچه کاخ به خودی خود، دارای مجموعه‌ای از تراس‌های زیبا به سبک نئوکلاسیک متبحرّانه از نظر طراحی است و دارای طاق‌‌هایی به سبک آپونی یونانی می‌باشد، مدت‌های مدید قبل از زمان اعاده به زمان بازگشایی مجدّد آن به روی عموم بسته بوده است و قسمی از کلکسیون یوزوپوف امروزه در ردیف ستونی شکل قرار داده شده است و هنوز کافی است که نظری به پارک از این جانب انداخته شود که آرخان گِسلو (اِ) را به عنوان مقصد بسیار عالی برای سفرهای تابستانی‌اشان برگزینند.

دسترسی به این مکان، از طریق ایستگاه متروی توش کین اسکاپا مقرّر است که با اتوبوس شماره 594 که هر 20 دقیقه به ایستگاه آرخان گِسلواِسکو طی طریق می‌کند با سفری 30 دقیقه‌ای به طور می‌انجامد. هم‌چنین دو سرویس T151 و 159 T که به مدت نیم ساعت شما را به ایستگاه ساناتوریم یا ایستگاه آسایشگاه می‌رساند.

ساعت بازگشایی: این عبارت روزانه از ساعت 10 صبح تا 17 بعداز ظهر (5 عصر)، غیر از روزهای دوشنبه و آخرین جمعه هر ماه باز است.

دسته ها:
}