لطفا صبر کنید...

Sungai Gabai آبشار های گابای
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/02/02

     آبشار های فراوانی در کوالالامپور وجود دارد که آبشار گابای Sungai Gabai نزدیکترین آبشار، به کوالالامپور است و بخاطر دسترسی آسان آن مورد بازدید بیشتری قرار می گیرد. به علت جاده ای که مستقیم از شهر کوالالامپور به این آبشار وصل می شود، با وسیله ی نقلیه به راحتی قابل دسترس است.

در طول تعطیلات عمومی، تعطیلات مدارس و همچنین تعطیلات آخر هفته، این آبشار جمعیت زیادی را به خود می بیند. در هنگام ورود از یک پاسگاه، وارد آبشار می شوید و در آنجا هزینه ی ورودی به ازای هر نفر باید پرداخت کنید. بالاترین آبشار آن خیلی از پارکینگ های ماشین دور است و به خاطر آب تمیز و آرام آن می توانید در آن از شنا کردن لذت ببرید.

 برای صعود به قله اول شما باید از یک مسیر بتونی بگذرید. لبه های مسیر طوری ساخته شده که به راحتی می توانید گام بردارید و در مجموع 333 پله وجود دارد. در طول مسیر صعود به آبشار جایگاه هایی برای استراحت و بوفه هایی برای خرید مواد غذایی وجود دارد و حتی آلاچیق هایی برای پیک نیک نیز به چشم می خورد.

 

قسمت هایی از مسیر دیده می شود که به علت درست استفاده نکردن از آن در حال نابودی می باشند. در قسمت دیگری از مسیر یک پل بتنی ساخته اند برای عبور به بلندترین آبشار که در آن آب به صورت ملائم در حال حرکت می باشد، بسیاری از جوانان به عنوان یک استخرطبیعی از آن لذت می برند. جایگاه های بتنی ساخته شده در آبشار جایی است که مردم در آن کباب درست می کنند تا به طبیعت آبشار صدمه نرسد.

در کنار جریان آب، باغ های بامبو به چشم می خورد که زیبایی بیشتری را به طبیعت باغ افزوده است. مردم در حفظ و نگهداری پارک کوتاهی می کنند و در بعضی قسمت ها زباله های فراوانی به چشم می خورد، حتی بعضی ها بر روی دیوار های آبشار نقاشی کرده اند که این جغرافیای آبشار را به هم ریخته است، اگر چه کارگرانی در محل مشغول تمیز کردن مدام آن هستند.

آبشار گابای در محدوده ی 35 کیلو متری کوالالامپور قرار دارد و محبوبیت مردم محلی نسبت به گردشگران در این منطقه بیشتر می باشد. در مسیر پیاده روی آبشار، 4 الی 5 آبشار کوچکتر به چشم می خورد. آبشار های بالاتر به علت دسترسی سخت تر به آن کمتر شلوغ می شوند.

 در یکی از آبشار ها، سنگ های بزرگ و زیبایی دیده می شود. قبل از رفتن به آبشار، آّب و هوای آن روز را بررسی کنید زیرا این منطقه باران فراوانی می آید که حتی ممکن است، باعث طغیان آبشار شود که این بسیار خطرناک است. پله های بتنی که در مسیر آبشار ساخته اند دارای شیب کمی می باشد ولی با این وجود، قابل استفاده برای تمامی سنین است

تا بالاترین آبشار یک پیاده روی 20 دقیقه ای وجود دارد. برای آمدن به این آبشار حتی، حمل و نقل عمومی هم وجود دارد. خانواده های پر جمعیت و قدیمی، این محل را برای ماندن چند روزه ی خود انتخاب می کنند که با رعایت نکردن تمیزی زباله های زیادی در کل مسیر و حتی در اطراف آبشار تجمع کرده اند. یک استخر بزرگ تر در آبشار وجود دارد که به علت ازدیاد بیشتر آب در آن، به اندازه ی کافی برای شنا، عمیق می باشد.

 

 

دسته ها:
}