لطفا صبر کنید...

پارک گوزن کوالالامپور Kuala Lumpur Deer Park
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/09/14

   پارک گوزن کوالالامپور واقع در خیابان پرنادا Jalan Pernada بخشی از باغ های دریاچه ی Lake Gardens  کوالالامپور است. این پارک دو هکتاری، زیست گاه انواع زیادی گوزن می باشد. پارک گوزن واقع در نزدیکی بزرگ ترین پارک پرندگان ‍Bird Park  است. هنگامی که از پارک پرندگان به سمت چپ می پیچید، مستقیم به سمت آرامگاه تان عبدل رزاق Tun Abdul Razak حرکت کنید؛ پارک گوزن درست واقع در بین این آرامگاه و باغ ارکیده Orchid Garden قرار دارد. با پای پیاده نیز از محل پشتی آرامگاه تان عبدل رزاق می توان به گوزن پارک رسید.


 

از آن جاییکه برای ورودی این پارک لازم به پرداخت نیست، دلیلی وجود ندارد از این مکان بازدید نکنید. مسیر های این پارک به طور حرفه ای و زیبا طراحی و ساخته شده اند و راحتی کامل بازدید کنندگان در آن ها در نظر گرفته شده است. نقاط دیدنی پارک و محل های نصب و قرار گیری حصار ها، برای تماشا کردن بازدید کنندگان کاملا متناسب می باشند و شما می توانید به راحتی از مناظر اطراف و دیدن گوزن ها لذت ببرید.

 گل خانه ها و محل های کاشت درختان انگور، محوطه ی بیرون و داخل پارک گوزن را احاطه کرده اند و این مورد، قدم زدن بازدید کنندگان زیر نور آفتاب را برای آن ها راحت تر می کند.

در پارک گوزن ، گوزن های متنوعی وجود دارند که بازدید کنندگان می توانند تماشا کنند. شاید مهم ترین و جذاب ترین گوزنی که در این پارک مشاهده می شود، آهوی تاتار Mousedeer باشد.

 آهوی تاتار کوچک ترین حیوان چهار پای سم دار در دنیا است و در افسانه های اندونزی و مالزی جانوری شناخته شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انواع دیگر گوزن ها در این پارک شامل گوزن زردFallow Deer  از هلند، گوزن اکزسAxis Deer و گوزن یال دار بزرگ آسیاییSambar Deer می شود.

برای دانستن اطلاعات بیشتر راجع به این پدیده های زیبا می توانید با مسئولین این پارک سوال های خود را مطرح کنید. آن ها می توانند اطلاعاتی جذاب با جزئیات بیشتر را حول این گوزن ها در اختیار شما قرار دهند.

از آن جایی که این راه را تا پارک گوزن طی کرده اید، می توانید از دیگر جاذبه های اطراف این مکان نیز بهره مند شوید. برای مثال سری به باغ های دریاچه بزنید یا برای اطلاعات بیشتر از فرهنگ اسلامی مالزی با پرداخت مبلغی از موزه ی هنر های اسلامیIslamic Art Museum  و مسجد ملی کوالا لامپور  National Mosque Kuala Lumpurبازدید کنید که درست در مجاورت گوزن پارک هستند. اگر به طبیعت علاقه دارید می توانید از باغ هیبیسکاسHibiscus Garden ، باغ ارکیده و باغ پروانهButterfly Park  نیز دیدن کنید. تنها گذراندن یک روز برای بازدید از این مکان های فوق العاده کافی نخواهد بود.

بازدید کنندگان برای رسیدن به پارک گوزن می توانند از اتوبوس یا قطار استفاده کنند. این پارک از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر پذیرای حضور مردم و توریست ها می باشد.

دسته ها:
}