لطفا صبر کنید...

پارک پرندگان کوالالامپور
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/09/25

    پارک پرندگان کوالالامپور با مساحتی بالغ بر 60 هکتار در باغ دریاچه واقع شده است. هم چنین پارک پرندگان با نام تامان بورونگ Taman Burung شناخته می شود. این پارک به عنوان بزرگ ترین پارک پوشیده پرندگان در جهان ثبت شده است. پارک پرندگان با وسعت 20.9 هکتار در سال 1991 افتتاح گشت، بیش از 3000 پرنده از 200 گونه مختلف از سراسر جهان در این پارک زیبا زندگی می کنند.

 

 

 

 

 

اکثر پرندگان در این پارک آزاد هستند، به طوری که عادت کرده اند در اطراف بازدیدکنندگان از پارک قرار گیرند. قابل ذکر است که بیش از 60 گونه از پرندگان محلی و خارجی مانند طاووس آبی هندی و کبوتر تاج دار (بزرگترین گونه کبوتر در جهان) در این پارک زندگی می کنند.

 

این پارک به چندین بخش مختلف تقسیم شده است: زمین برهمن، جهان طوطی ها، تالاب فلامینگو، پارک هورنبیل (مرغ شاخنوک) و ...

به منظور حفظ گونه های مختلف پرندگان، فضاهای جداگانه ای برای زندگی آن ها در نظر گرفته شده است و این پرندگان می توانند آزادانه در محیط اطراف خود پرواز کنند.

زمین برهمن، مجموعه خیره کننده و بی نظیری از زغن های برهمن؛ یکی از محبوب ترین پرنده های مالزی است. بخش طوطی ها به شکل قابل توجه و خاصی طراحی شده است، به طوری که امکان زندگی 20 گونه مختلف از طوطی ها از جمله طوطی های کاکل سفید، طوطی های استرالیایی و طوطی های کوچکی با دم دراز فراهم کرده است. در همین حال، لانه پرندگان آسیایی، مجموعه ای بیش از 50 گونه مختلف پرندگان منحصر به فرد و درخشان آسیایی را شامل می شود. تالاب فلامینگو نیز محل زندگی مجموعه ای از فلامینگوها است.

 بدون شک، منطقه نگهداری هورنبیل ها، یکی از بهترین و زیباترین مکان هایی است که می توانید از دیدن آن در پارک پرندگان لذت ببرید. 7 گونه مختلف از هورنبیل ها که اکثراً هورنبیل های بومی مالزی هستند، در این مکان نگهداری می شوند. برخی از پرندگان از پنجه ها و منقارهای بسیار تیزی برخوردارند، به طوری که می توانند به شما آسیب های جدی وارد کنند؛ بنابراین از ترساندن این پرنده ها جدا خودداری نماید. هم چنین غذا دادن به پرندگان به دلیل مسمومیت آن ها ممنوع است و شما می توانید فقط به ماهی های داخل حوضچه غذا دهید.

 

در نزدیکی هورنبیل ها و در بالای یک تپه، یک رستوران و کافه وجود دارد، به طوری که شما می توانید علاوه بر استراحت و غذا خوردن در این رستوران، پرواز کردن هورنبیل ها را از دور تماشا کرده و لذت ببرید.

مسیر کاشی کاری شده بهترین مسیر برای دیدن و لذت بردن از پرندگان این پارک است و هم چنین شما می توانید عکس های بسیار زیبایی از خود و انواع عقاب ها و حتی فلامینگوها بگیرید.

شما می توانید نمایش پرندگان و حتی غذا دادن به عقاب ها، هورنبیل ها و شترمرغ ها را از نزدیک در پارک پرندگان کوالالامپور ببینید. منظره زیبا و چشم نواز این پارک از یک مسیر مختص پیاده روی، ایستگاه های ورزشی و مسیرهای قایقرانی برای بازدیدکنندگان برخوردار است. از جمله دیگر امکانات این پارک می توان به دوربین های دوچشمی برای مشاهده پرندگان، مرکز اطلاعات برای علاقه مندان به دریافت اطلاعات بیش تر در مورد پرندگان و یک کیوسک رفاهی برای خوردن تنقلات و نوشیدنی های خنک اشاره کرد.

دسته ها:
}