لطفا صبر کنید...

پارک ارکیده (Taman Orkid) کوالالامپور، بهشت گل مالزی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/11/29

   پارک ارکیده در سال 1986 تأسیس شد. هدف از ایجاد این پارک، نمایش گونه های مختلفی از گل ارکیده است، هم چنین مرکز تحقیق و نگهداری از گل های ارکیده در کوالالامپور به شمار می رود. پارک ارکیده در مقابل پارک پرنده واقع شده است. پارک ارکیده بخشی از باغ دریاچه است.

هنگامی که پارک پرنده را پشت سر می گذارید و از جاده عبور می کنید، در ورودی پارک ارکیده قرار می گیرید. مساحت این بهشت گل ارکیده به 1 هکتار می رسد، جایی که شما می توانید از انواع گل ارکیده بازدید کنید و اطلاعاتی در مورد چگونگی رشد این گل های باشکوه دریافت کنید.

ورودی پارک ارکیده به جز روزهای شنبه و یک شنبه و تعطیلات رسمی، برای عموم مردم رایگان است. پارک ارکیده بر روی تپه ای در بالاترین نقطه از باغ دریاچه واقع شده است. بر روی این تپه و اطراف آن، انواع مختلفی از ارکیده های زیبا در حال رشد هستند. در نزدیکی پارک ارکیده، موزه ملی گل مالزی قرار دارد که بیش از 200 گونه مختلف از گیاهان در این موزه در معرض نمایش همگان قرار گرفته است.

 

پارک ارکیده همه روزه از ساعت 9:00 تا 6:00 بعدازظهر به روی عموم مردم باز است. بازدیدکنندگان می توانند با قدم زدن بر روی مسیرهای مشخص و تماشای شکوفه های عجیب و غریب ارکیده لذت ببرند و یک نمونه از گل ارکیده را به عنوان سوغاتی یا هدیه خریداری نمایند.

 بیش از 50 هزار گونه مختلف از گل ارکیده در سراسر جهان وجود دارد که از این بین چیزی حدود 8000 گونه در مناطق گرمسیری یافت می شود. هم چنین بیش از 800 نوع ارکیده مختلف از جمله گونه های عجیب و غریب و منحصر به فرد، به طور گسترده در این بهشت گل وجود دارد.

گل ها و گیاهان بریده شده در آخر هفته ها به فروش می رسند؛ بنابراین شما می توانید برای تزئین خانه خود از این گل ها خریداری نمایید. هم چنین تولیدکنندگان گل ارکیده به ارائه راهنمایی و مشاوره های عملی در مورد رشد این گیاهان می پردازند. این پارک، علاقه مندان به گل های ارکیده را از سراسر جهان به سمت خود جذب می کند. گل ارکیده از جمله گل های موردعلاقه مردم مالزی به شمار می رود.

 

 

دو نوع اصلی ارکیده وحشی و ارکیده پیوندی در این پارک وجود دارد. اغلب ارکیده ها در فضاهایی مانند آجر، زغال چوب، قرص های استریوفوم و ریشه های سرخس ها رشد می کنند. هم چنین یک فضای سرپوشیده برای فروش گل های ارکیده در نظر گرفته شده است، به طوری که انواع مختلف ارکیده ها از اندازه کوچک تا بزرگ برای فروش وجود دارد. گل های کوچک ارکیده را می توانید در بطری های کوچک بسته بندی کرده و به عنوان سوغاتی خود از سفر به مالزی به خانه خود ببرید. در قسمتی از پارک ارکیده، یک استخر دوست داشتنی با نیلوفرهای آبی زیبا وجود دارد.

 

 

سه روش مختلف استفاده از ماشین شخصی، گرفتن تاکسی و یا استفاده از اتوبوس برای رفتن به پارک ارکیده وجود دارد.

دسته ها:
}