لطفا صبر کنید...

مركز خريد بي بي پلازا BB Plaza
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/11/02

    پلازاي BB و پا پالازاي بوكيت بين تانگ در منطقة بوكيت بين تانگ واقع شده است، كه در مركز شهر كوآلامپور قرار دارد. بي بي پالاز، اكثراً جوانان و نوجوانان را بدليل جذبه‌هاي بي حدّ و حصرش به خود جذب مي‌كند، مخصوصاً در اواخر هفته، و روزهاي تعطيل، اين مكان توسط بسياري از كودكان بسيار شلوغ و پرهياهو مي‌شود، خصوصاً جوانان 14 تا 25 سال براي خريد به اين مركز تجاري زياد سر مي‌زنند. 

براي افراد بومي اين مركز خريد بسيار مشهور است و معمولاً توريست‌هايي در اين منطقه به چشم نمي‌خورند. ضميمه بودن و متصل بودن اين پلازا Sungi Wang سان گِي وانگ بسيار به اهميت و شهرت اين مكان افزوده است. هم بازارهايي كه بهم متصّل‌اند كه اين اتصال از طريق كوچه‌هاي بسيار باريك است كه مغازه‌ها در آن جا واقع شده‌اند، و براي بسياري از افراد از جائي كه بازار شروع مي‌شود و به جاي ديگر ختم مي‌شود، ديدن آن بسيار مشكل است. مستأجرين اصلي اين بازار مالريايي‌ها هستند. هم پلازاي بي و هم Sungei Wang، از درجه پايين تا متوسط بازار را تشكيل مي‌دهد، برخي اين مركز خريد را بهشت شكارچيان تخفيف تعبير مي‌كنند.

بدليل وجود بسياري از فروشگاه‌ها و مغازه‌هاي كوچك در بي بي پلازا، اواخر هفته اين مركز تجاري پر جنب و جوش و شلوغ است. همواره در گوشه‌‌اي از درب ورودي پلازاي بي بي، كنسرت‌هاي بدون سقف و به اصطلاح غيرمسقف موجود است. همواره اين كنسرت‌ها حول و حوش ساعت 23 شب آغاز مي‌شوند و تا اواخر نيمه شب به طول مي‌انجامند. در جلوي درب ورودي پلازاي بي بي، مي‌توانيد تراس‌هاي بسياري را ببينيد كه به مثابة همه‌همه‌اي از يك شهر شلوغ مي‌باشند. در گوشه‌هاي اين مكان بانك‌ها و شعب بانك (و دستگاه‌هاي خودپرداز ATM) بسياري به چشم مي‌خورند، و نيز صرافي و مكان‌هايي كه به مبادله پول و ارزش اشتغال دارند، ديده مي‌شود.

درست در جلوي درب اصلي ورودي، در كنار پين تانگ بوكيت جالان، ايستگاه‌هاي تاكسي رسمي موجود است و دسترسي به استفاده از آن، را براي متقاضيان آسان مي‌نمايد.

اعياد و مراسم بسياري در اين محوطه در كوآلالامپور سالانه برگزار مي‌شود كه پذيراي بيش از هزار نفر است براي لذّت از موسيقي به اين مكان مي‌آيند، در بازي‌هاي جام جهاني 2010 فوتبال، اين پلازا پذيراي زيباترين نمايش‌ها شد و نيز در آخرين هفته سال جديد و در طول سال جديد چيني اين مكان از آتش بازي‌هاي زيبا نمايشگاهي زيبا به چشم مي‌خورد.

دسته ها:
}