لطفا صبر کنید...

خريد در مالزي
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/11/02

   مالزي بهشت خريداران واقعي در دنيا تلقي مي‌شود. بسياري از برندهاي بين‌المللي مشهور داراي مغازه‌هايي در بازارهاي مالزي هستند. محصولات موجود از طراحان تجملي لباس و جواهر گرفته تا كيف و ساعت و كفش و پاپوش و هر نوع نجهيزات الكترونيكي كه به ذهن ظهور مي‌كند در اين مراكز تجاري خريد ديده مي‌شوند. بيش از 50 بازار بسيار بزرگ به نام Mega Mall مگا مال‌هاي بزرگ در مالزي موجود است.

به طوري كه كوآلامپور هنوز داراي 20 بازارهاي بزگر است و بيشتر آن‌ها در مثلث طلايي در نزديكي بوكيت بين تانگ واقع شده است. برخي از اين بازارها بيش از 3 ميليون بازديدكننده در يك ماه دارد. خريد يكي از سرگرمي‌هاي قديم اهالي مالزي محسوب مي‌شود و خصوصاً در اواخر هفته، تعطيلات عمومي و تعطيلات مدرسه عمده فعاليت اهالي كشور مالزي به حساب مي‌آيد. در مالزي ترافيك‌هاي بسيار زياد موجود است كه همگي ناشي از خريد در اوج تايم ترافيك مي باشد.

در مواقعي در سال، حراج در هر بازار مالزي موجود است و از اين حيث مالزي، صنعت توريسم خود را با جذب توريست‌هايي كه به منظور خريد و سرگرمي‌هاي ناشي از خريد اقلام به اين كشور سفر مي‌كنند، بالا مي‌برد. يك حراج بسيار بزرگ به نام (mega Sale) در زمان كريسمس در مالزي موجود است و در روز Merdaka مِردكا يا روز استقلال و پيروزي در آگوست هر سال برگزار مي‌شود. فروش مگا (يا بسيار بزرگ) همواره تا 2 ماه ادامه مي‌يابد. براي بسياري از توريست‌ها خريد در مالزي هنوز كاملاً مقدور است با توجه به تفاوت قيمت از پول رايج مالزي به نام (رينگيت Ringgit) براي افراد مقدور و ممكن مي‌باشد.

در طول اين حراج‌هاي خريد، تخفيف‌هاي زيادي تا 90 درصد در بسياري از مغازه‌ها و فروشگاه‌ها به چشم مي‌خورد. تخفيف‌ها معمولاً گزينة بسيار مهم در بازار خريد مدرن تلقي مي‌شود. لكن شما هميشه و همواره براي قيمت بهتر پرس‌وجو مي‌كنيد. در فروشگاههايي در مناطق آزاد كه از ماليات و عوارض بري مي باشند اقلام بدون ماليات را مي‌توان يافت. اين مناطق آزاد عبارتند از: Langkaw Island ، Tioman Island و Labuan Island.

محصولات ارزان در اين مكان (از قبيل تنباكو ـ سيگار ـ الكل ـ شكلات و عطر پيدا مي‌شود

دسته ها:
}