لطفا صبر کنید...

پارک های حیوانات بالی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/09/14

   همانطور که باید از یک جزیره استوایی انتظار داشت، بالی دارای تنوع عجیب و غریبی در حیات وحش و پارک های حیوانی و جذابیت هایی است که امکان دیدن حیات وحش را از نزدیک فراهم می کند. در این منطقه می توانید پارک های متفاوتی را مشاهده کنید.

راهنمای سفر به بالی

 مشهورترین پارک حیوانات بالی

پارک پرندگان و حیوانات خزنده بالی:

پارک پرندگان و پارک حیوانات خزنده در بالی، یک جاذبه گردشگری آموزشی مناسب برای کل اعضای خانواده است. دو هکتار از باغ های استوایی ، تقریبا هزار پرنده غیر بومی از مجمع الجزایر و از سراسر جهان را در خود جای داده است.

این پارک در روستای Batubulan قرار گرفته است و مکان جذابی برای افراد علاقه مند به پرندگان محسوب می شود.

جنگل میمون ها در Ubud

 

جنگل میمون ها در Ubud یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری در Ubud است؛ این جنگل طبیعی محل زندگی گروه بی شماری از میمون های دم دراز خاکستری رنگ است. این مکان با برنامه مدیریت بسیار عالی محافظت می شود. همچنین، در نزدیکی شهر مرکزی Ubud قرار دارد و مسیر رفتن به این جنگل از جاده اصلی Jalan Hanoman  است.

علیرغم تماشای میمون های بازیگوش در زیستگاه طبیعیشان و غذا دادن به میمون ها، این مکان دارای معبدهای باستانی زیبایی است که در داخل جنگل قرار گرفته اند.

 جنگل میمون ها در Sangeh

این جنگل، محل زندگی میمون های دم دراز خاکستری در روستایی به همین نام است که تقریبا در 20 کیلومتری شمال شهر Denpasar قرار گرفته است. یک معبد هم به نام Pura Bukit Sari در میان این جنگل قرار گرفته است که متعلق به قرن هفدهم است. این جنگل هر روز برای بازدید عموم باز است و امکانات فراوانی برای بازدید کنندگان فراهم شده است از جمله سالن های غذاخوری و پارکینگ.

معبد Bukit Sari  یکی از چهار معبد بزرگی است که در این جنگل قرار گرفته است؛ دیگر معبدها عبارتند از pura Melanting، pura Tirta  و Pura Anyar.

  پارک پروانه Kemenuh در بالی

پارک پروانه Kemuneh، بزرگترین جاذبه گردشگری بالی است. این پارک در سال 2016 افتتاح شد و بعد از پارک پروانه Tabanan، دومین پارک پروانه در بالی است. در این پارک، تورهای تفریحی و آموزشی برگزار می شود. در پارک  Kemuneh،  بیش از 500 گونه پروانه یافت می شود. هزینه ورود به این پارک IDR 100000 (حدود 7.60 دلار آمریکا)برای افراد بزرگسال و نصف این قیمت، هزینه ورود  کودکان است. در این پارک می توانید در مورد پروانه ها و مراحل عمر کوتاه آنها از طریق نمودار بزرگی روی دیوارچیزهای زیادی  یاد بگیرید.

 پارک سیاحتی فیل

پارک سیاحتی فیل توسط وزیر توریسم در سال 2000 بعد از سه سال از توسعه افتتاح شده بود. این پارک دارای استانداردهای بین المللی برای مراقبت از حیوانات است و بیشتر از دو هکتار از باغ های گیاهی را به خود اختصاص داده است.امکانات این پارک عبارتند از پذیرش و مرکز اطلاعات، یک موزه به همراه مجموعه بزرگی از فیل ها. فیل ها می توانند خود را در دریاچه پارک غوطه ور سازند. میتوانید با دست خود به آنها غذا بدهید، آنها را لمس کنید، با آنها عکس بگیرید و در مورد گوناگونی فیل ها در نمودار پارک چیزهای زیادی یاد بگیرید.

 جنگل میمون های  Alas Kedaton در بالی

جنگل میمون های Alas Kedaton در روستای  Kutuh  در بخش  Marga، Tabanan و تقریبا در 25 کیلومتری شمل شرق Denpasar و 4.5 کیلومتری از Tabanan قرار گرفته است. این جنگل کوچک 12 هکتاری، زیستگاه صدها میمون است. بعد از جنگل میمون ها در Ubud، این جنگل به عنوان دیگر جنگل میمون ها در این جزیره در نظر گرفته می شود.alas در زبان اندونزی به معنای جنگل است   و Kedaton به معنای قلمرو است. منطقه Alas Kedaton  بین Mengwi ، Tabanan  و Badung قرار گرفته است. بنابراین، به عنوان قسمتی از Mengwi  در نظر گرفته می شود. در داخل جنگل، معبدی به همین نام قرار دارد که با نام Pura Dalem Kahyangan Kedaton  نیز شناخته می شود.

 پارک سیاحتی و دریایی بالی 

این پارک، بزرگترین پارک حیوانی جزیره بالی است که در سال 2007 افتتاح شد. پارک سیاحتی و دریایی بالی توسط  Taman Safari  دراندونزی تاسیس یافته بود و 40 هکتار از زمین های این منطقه را به خود اختصاص داده است. این پارک، محل زندگی بیش از 60 گونه جانور است.

با سوار شدن بر یک اتوبوس سیاحتی می توانید حیوانات جنگل از جمله فیل ها را تماشا کنید. آب و هوای این منطقه نسبتا گرم است، برای همین موقع سیاحت حتما با خود آب به همراه داشته باشید.

راهنمای سفر به بالی

دسته ها:
}