لطفا صبر کنید...

موزه هنر رودانا Rudana
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/09/13

    موزه رودانا Rudana و گالری هنری و زیبای رودانا در یک محیط آرامش بخش و در محاصره ی شالیزار های برنج قرار گرفته است. این موزه مجموعه برجسته ای از هنر بالیایی در سبک های کلاسیک، سنتی و ساده را در کنار نقاشی های معاصر اندونزیایی به نمایش می گذارد.

راهنمای سفر به بالی

موزه رودانا که در تاریخ 26 دسامبر 1995 افتتاح شد، دستاورد دو هنرمند بزرگ، نیومان رودانا (Nyoman Rudana) و نی وایان اولاستینی (Ni Wayan Olastini) محسوب می شود که در 21 سالگی کار خود را در زمینه هنر و هنرمندان اندونزیایی، به ویژه هنر جزیره بالی شروع کردند. موزه رودانا به طور رسمی در تاریخ 26 دسامبر 1995 توسط معاون نخست وزیر جمهوری اندونزی در پی یادبود 50 ساله جشن سالگرد استقلال طلایی جمهوری اندونزی به عنوان نشانه فداکاری و عشق به دولت، ملت و هنر افتتاح شد.

گالری زیبای هنری در منظره زیبای بالیانی در ناحیه ای با مساحت 2.5 هکتار زمین در کنار موزه برجسته رودانا قرار گرفته و مشرف به منظره باغ های طراحی شده با مجسمه ها و درختان و گل های گرمسیری معطر است. دیدن زمینه شالیزارهای برنج با طراوت که اطراف محوطه را فرا گرفته اند باعث می شود احساس آرامش پیدا کنید.

آثار این گالری نماینده سبک های مختلفی از هنر سنتی تا مدرن، اعم از طبیعت گرایی، انتزاعی و پست مدرنیسم هستند.

گالری رودانا 25 سال پیش در سانور به وجود آمد و در سال 1978 به محل فعلی خود در پلیتان (Peliatan) آورده شد. هدف اصلی این گالری از ابتدا، حمایت از هنرمندان زنده در سراسر اندونزی و به ویژه بالی بوده است. این گالری همچنان نقاشی های معاصر اندونزی، نقاشی های کلاسیک، سنتی و مدرن را به نمایش گذاشته و تبلیغ می کند. مجموعه این گالری شامل آثار گوستی نیومن لمپاد، افندی، سوپونو، آنتونیو بلانکو و غیره می باشد.

نقاشی های دقیق موجب افزایش درک بین مردم می شود. زیبایی این فهم به ما کمک می کند تا هم هماهنگی و هارمونی را تجربه کنیم و هم این هماهنگی و هارمونی را در جهان خود به وجود آوریم. در این گالری هنری، از شما دعوت می شود شاهد ظهور حالت جدیدی از الهام و فعالیت های هنری باشید. گالری هنری جنتا "محل ایده آل دوستداران هنر" است.

از لحاظ کمیت، این گالری هنری دارای مجموعه ای بیش از 8000 اثر هنری است و به طور مداوم به تعداد آثار هنری آن افزوده می شود. درک یک گالری هنری حداقل سه پیش نیاز دارد: چشم های بسیار دقیق، تخصص تحلیلی در حوزه هنر و دانش عمیق از هنر به معنای کلی آن. گالری زیبای رودانا نه تنها از نظر کیفیت آثار در سطح مناسبی است، بلکه این امتیاز را با مدیریت مدرن و مناسب برجسته تر کرده است. این موزه و گالری 50 کارمند حرفه ای دارد که آماده کمک و راهنمایی شما هستند. فرق گالری هنری رودانا با بقیه گالری ها در کیفیت اداره شدن آن است.

گالری هنرهای زیبا که ایده و فلسفه ی اصلی آن با فلسفه ی موزه رودانا یکی است، به عنوان یک مرکز آموزشی و با هدف ارتقا جایگاه هنر و گسترش هنر سنتی و مدرن به فعالیت خود ادامه می دهد. از طریق انواع برنامه های هنری مانند کارگاه های هنرهای زیبا، مسابقات هنری و فعالیت های دیگر، بازدید کنندگان می توانند نقشی فعال در فهم و لذت بردن از هنرهای زیبا اندونزی داشته باشند. گالری هنری رودانا به عنوان یک مرکز کسب اطلاعات از بازدید کنندگان بین المللی و داخلی که به دنبال اطلاعات دست اول درباره تاریخ و پیشرفت های هنرهای بالیایی هستند استقبال می کند.

مجموعه آثار هنری سنتی این گالری شامل 5 سبک مختلف می شوند که هر کدام از آنها دارای ریشه های مختلفی در فرهنگ بالی هستند: باتان، پنستانان، پنگوسکان، کوتو و پندویونگ. این بخش از مجموعه روحیه زندگی گذشته، حال و زندگی مذهبی بالی را به تصویر می کشد. این گالری همچنین مجموعه ای جامع از هنرهای زیبا دارد که شامل آثار هنرمندان برجسته خارجی و همچنین هنرمندان خارجی که بالی را خانه خود قرار دادند مانند رودولف بونت، آنتونیو بلانکو، آرای اسمیت و دیگران می باشد. گالری رودانا با همکاری موزه رودانا، میزبانی نمایشگاه های هنری متعددی از جمله نمایشگاه دو ساله هنر اندونزیایی و بین المللی را بر عهده دارد.

می توان گفت که گالری هنری رودانا پیش از هرچیز، نشان دهنده تنوع است. در طبقه اول و دوم، آثار هنرمندان اندونزیایی مدرن نمایش داده می شود و در طبقه سوم کارهای مختلف سنتی از استادان سنتی بالی اهل اوباد و باتان به نمایش گذاشته شده اند.

پیشنهاد می شود که در روزهای بیکاری خود از بازدید از این گالری زیبا غافل نشوید. اگر به اثری علاقه مند شدید می توانید آن را بخرید و هزینه های ارسال امن آن به کشورتان را نیز همان جا بپردازید.

راهنمای سفر به بالی

دسته ها:
}