لطفا صبر کنید...

معبد حیرت انگیز تانا لوت Tanah Lot در بالی Bali
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/09/25

     معبد تانا لوت Tanah Lot یکی از مهم ترین معابد بالی است، به طوری که به دلیل برخورداری از مناظر منحصر به فرد دریای خزر و پس زمینه های غروب آفتاب مشهور است. معبد تانا لوت به عنوان یک معبد باستانی هندو شناخته شده است و در امتداد امواج دائمی ساحل قرار گرفته است.

راهنمای سفر به بالی

این مجموعه ساحلی شامل معبدهای کوچکتر، رستوران ها، مغازه ها و پارک های فرهنگی است، هم چنین رقص های زیبای سنتی در این مکان اجرا می شود.

 معبد تانا لوت در روستای برابان Beraban، تقریباً 20 کیلومتری شمال غربی کوتا Kuta واقع شده است و در اغلب تورها به مناطق غربی و مرکزی بالی شناخته شده است.

 

 

 

نکات برجسته ی Tanah Lot و ویژگی های آن

پس از قرن ها و با گذشت زمان، امواج بزرگ دریا به طور مداوم با پایه های سنگی معبد برخورد نموده، به طوری که به شدت در خطر فرسایش قرار گرفت و در سال 1980 به میزان قابل توجهی دچار فرسایش شده و آسیب های جدی به آن وارد شد. به همین منظور مقامات کشور بالی با کمک دولت ژاپن، چالش های حفاظت از Tanah Lot و سایر اماکن تاریخی در سراسر کشور مطرح کرده و به مرحله اجرا رساندند. در طول این اقدامات، معبد تانا لوت به طور کامل ترمیم شده و یک سوم از Tanah Lot در حال حاضر در واقع سنگ مصنوعی است.

 

 

بر اساس باورهای قدیمی، آب چشمه تیرتا پابرسیهان Tirta Pabersihan که در نزدیکی معبد تانا لوت واقع شده است، منبع آب مقدسی برای ساکنین این منطقه به شمار می رود. بزرگان اهل تسنن با پر کردن ظرف هایی از آب این چشمه، آن را به بازدیدکنندگان هدیه می دهند.

در زمان های بارندگی که سطح آب دریا بسیار بالا آمده و دسترسی به معبد تانا لوت دشوار می گردد، معبد پنیاوانگ Penyawang میزبان زائران و بازدیدکننگان این معبد خواهد بود. هم چنین در دیگر معابد کوچک‌تری که در اطراف معبد اصلی هستند، جلسات نماز در آن برگزار می شود. در محیط اطراف این معبد، برای جنبه های مختلف زندگی زراعتی روستاییان، از برداشت خوب برنج نیز بهره می برند.

مسیرهای راحت و باغ های گرمسیری که به خوبی از آن ها نگهداری می شود، زمین هایی از Tanah Lot را به تانا لوت Batu Bolong، با نقاط استراحت و ارائه سایه ها و چشم انداز های زیبا مرتبط می کند. از طرفی مغازه های هنری فروش هدایا و سوغاتی در تمامی مسیر از پارکینگ تا معبد وجود دارد، همچنین خرده فروشان، فروش اسنک سنتی مانند jaja kelepon -yummy، با توپ های ژلاتین پر شده با قند در فروشگاه های این منطقه دیده می شود.

اگر چه در هنگام بارندگی های شدید، شما نمی‌توانید به معبد وارد شوید، اما دیدگاه های پانورامیک و پیشنهادات فرهنگی برای لذت بردن از آن بسیار مهم هستند. در روز مقدس کونگینان، پنج روز قبل از تاریخ سالگرد معبد، جشنی باشکوه در این معبد برگزار می شود که تماشای این جشن زیبا را به شما توصیه می کنیم. در هر روز چهارشنبه با لباس مشخص و سنتی که نشان احترام به معبد است در این معبد حضور می یابند.

 

امواج بزرگ در نزدیکی سنگ های این معبد بسیار خطرناک هستند، بنابراین همیشه حواستان به علائم هشداردهنده اعضای نگهبان معبد باشید و اقدامات ایمنی را رعایت کنید. قابل ذکر است که با خرید بلیط های ورودی، بیمه نیز شامل حال شما خواهد شد.

سعی کنید در تعطیلات آخر هفته به معبد تانا لوت مراجعه کرده و از جاذبه های گردشگری مذهبی آن از نزدیک دیدن کنید. سپس به پارک فرهنگی سوری ماندالا در نزدیکی باتوی بولونگ رفته و از تماشای نمایش " رقص آتش" نهایت لذت را ببرید. (این نمایش هر روز از ساعت 18:30 شروع می شود.) سپس برای شام در یکی از رستوران های سانست تریس Sunset Terrace بمانید. در اینجا شما می توانید از انتخاب های غربی و آسیایی و همچنین کیک های خوراکی تند و کریستالی مورد علاقه بالی و غذاهای دریایی لذت ببرید که با نوشیدنی خنک و نمایش در ارتفاع 15 متری بالای معبد همراه است. نزدیکترین هتل پنج ستاره به معبد دارای یک زمین گلف 18 چاله ای است که توسط گرگ نورمن طراحی شده است.

راهنمای سفر به بالی

دسته ها:
}