لطفا صبر کنید...

بنای یادبود باجرا سندهی Bajra sandhi
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/05/28

  باجرا سندهی  یک بنای یادبود از مبارزات مردم بالی بر علیه استعمار هلند است که در یک ساختمان زیبا و هنری طراحی شده  و توسط معماران بالیایی ساخته شده است؛ این ساختمان به شکل زنگ و یا ناقوس طراحی شده که معمولا در آن مراسم های مذهبی و یا آواز خواندن توسط کشیش های هندو انجام می گیرد.

راهنمای سفر به بالی

 بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

این بنای عظیم در سال ۱۹۸۷ ساخته شد و سرانجام به دست رئیس جمهور وقت، خانم Megawati Soekarno Putri در ۱۴ ژوئن سال ۲۰۰۳ افتتاح شد.  بنای فوق  با هدف حفظ و تعالی روح و روان مردم مبارز بالی در راستای صیانت از میهن خود برای سال های متمادی و نسل های آینده بالی و هم چنین ایجاد انگیزه ای برای حرکت رو به جلو آیندگان به منظور رویارویی با چالش ها و عبور از موانع طراحی و ساخته شده است.

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

بنای باجرا سندهی در مرکز شهر Denpasar و درست در مقابل دفتر فرماندهی بالی قرار گرفته است. این بنا در منطقه روون رنون، ناحیه دنپاسار واقع شده که از هر طرف به راحتی قابل دسترس می باشد و نزدیک به نقاط گردشگری معروف دنپاسار از جمله بازار سنتی، مرکز هنر های بالی، موزه بالی، معبد Jagatnatha و ساحل سانور قرار دارد به طوری که امکان بازدید از کل منطقه را در کم ترین زمان ممکن میسر می کند.

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

این بنا شامل ۳۳ توصیف تاریخی از سال ها قبل از میلاد مسیح و زندگی بشری در مکان های طبیعی تا سال های ۱۹۵۰ و ۱۹۷۵  می باشد به طوری که توسعه بالی در همه جنبه ها از جمله فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در طول این سال ها در حال افزایش بود.

پس از دیدن و درک کردن مبانی تاریخی بالی همچون مبارزات مردم برای آزادی از استعمار و شناساندن آن  به نسل های بعد سبب می شود تا قدرت فرهنگی و هویت تاریخی این کشور به فرهنگ گردشگری انتقال یافته و توسط نیروهای جهانی ریشه دواند.

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

امروزه این بنای باشکوه معروف تر شده و به یکی از مهمترین مقاصد توریستی در دنپاسار بالی تبدیل گشته، به طوری که روزانه سیل عظیمی از گردشگران را به خود جذب می کند. ظهور فیزیکی ساختمان بر اساس فلسفه مذهبی Lingga Yoni هندو است و خود به عنوان یک سنبل برای این مذهب شناخته می شود. بعلاوه قابل ذکر است که مذهب  Lingga Yoni به داستان Mahagiri که بر گرفته از یک نسخه خطی قدیمی تحت عنوان Adi parwa  در بالی است، بازمی گردد.

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

در این بنا شاهد سنبل هایی خواهید بود که به شکل هنرمندانه ای ساخته شده اند؛ از این جمله می توان به یک شی گلدان مانند و یا یک شی کوزه مانند اشاره کرد که در بالای بقعه واقع شده و همچنین یک بنای ماهی شکل که حوض را احاطه کرده و به عنوان اقیانوس شیر از آن یاد می شود.

این بنای عظیم، هر ساله پیروزی در جنگ پوبوتان را جشن می گیرد و یادآور مبارزات و پیروزی مردم بالی در برابر ظلم است، به طوری که سعی شده بر اساس معماری تاریخی بالی ساخته شود. این بنا دارای سه ناحیه متفاوت از جمله حیاط، فضای خارجی و فضای داخلی بوده که فضای داخلی این مجموعه خود شامل سه طبقه می باشد.

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

باجرا سندهی Bajra sandhi

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

فضای داخلی بنا بسیار دیدنی است؛ در طبقه پایین این مجموعه مرکز اطلاعات، کتابخانه، اتاق نمایشگاهی، سالن کنفرانس و سرویس های بهداشتی قرار دارد. طبقه دوم این ساختمان شامل تابلو هایی است که تاریخ این کشور را در قرون مختلف و از آغاز پادشاهی بالی نشان داده و از طرفی معرفی هندوئیزم تا به امروز را به تصویر می کشد.

هر کدام از این تصاویر دارای نوشته هایی هستند به طوری که این نوشته ها توصیف گر تصاویر مربوطه می باشند. پس از بالا رفتن از راه پله های مارپیچ به طبقه سوم می رسید که می توان از آنجا تمامی نقاط شهر دنپاسار را دید و از منظره فوق العاده آن لذت برد.

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

بناهای تاریخی اندونزی

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

در اطراف این بنا فضای سبز و پارک زیبایی قرار دارد که در میان مردم محلی از محبوبیت خاصی برخوردار است و خود به تنهایی یک مکان دیدنی و گردشگری محسوب می شود. در این فضا نیز می توان به انجام فعالیت های بسیاری از جمله ورزش پرداخت، هم چنین پارک باجرا سندهی محل مورد علاقه زوج های جوان برای عکاسی خصوصا در روز عروسی می باشد.

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi

راهنمای سفر به بالی

کلمات جستجو شده:

بنای باجرا سندهی Bajra sandhi, شهر Denpasar, منطقه روون رنون, مرکز هنر های بالی, موزه بالی, معبد Jagatnatha, ساحل سانور, مذهب  Lingga Yoni, نقاط گردشگری معروف دنپاسار 

دسته ها:
}