لطفا صبر کنید...

آبشار زیبای  Gitgit در شمال بالی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/02/09

آبشار Gitgit یکی از مشهورترین آبشارهای بالی است که در ده کیلومتری Singaraja قرار گرفته است و از طرف شمال از شهر Kuta ، هشتاد کیلومتر فاصله دارد. این آبشار به راحتی از جاده اصلی  Bedugul و Singaraja  قابل دسترس است و معمولا به عنوان یک مکان گردشگری در ساحل Lovina  منطقه شمالی این جزیره توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند. مسیر رفتن به این آبشار راحت است و باید از دره کوچک و از بین چشمه های آب سرد عبور کرد.

راهنمای سفر به بالی

بعد از چند دقیقه پیاده روی از دره تنگ  و عمیق، می توانید از تماشای این آبشار چهل متری که بر برکه سنگی ریخته می شود لذت ببرید. می توانید از شیرجه رفتن در این برکه نیز لذت ببرید. این آبشاربه دلیل اینکه به دو شکل مساوی سرازیر می شود، به نام "آبشار دو قلو" و "Air Terjun Kembar Gitgit" نیز شناخته می شود. اگر می خواهید از مکان های جالب دیگری دیدن کنید، تقریبا در نزدیکی این آبشار، آبشار دیگری با نام Mekalongan وجود دارد که ادامه آبراهه Gitgit است. هزینه ورود به این آبشار کمتر از یک دلار (فقط  IDR 5,000) برای هر فرد است. آبشار Gitgit  در طول کل سال جریان دارد و در فصل های سرد سال دارای آب شفاف تر است.

مسیر رفتن به این آبشار نسبتا آسان است، اما شامل تعدا زیادی پله است که دیگر امکان حرکت با ماشین  وجود ندارد. در این آبشار امکاناتی مانند تعویض لباس و سرویس بهداشتی نیز فراهم شده است و قیمت آن برای هر نفر، 2000 روپیه است.

این منطقه از نظر هندوها مقدس در نظر گرفته می شود و یک معبد کوچکی نیز در نزدیکی آبشار وجود دارد.

 

آبشار Gitgit  شامل چندین آبشار با شکل ها و ارتفاعات متفاوتی است. در مسیر رفتن به این آبشار می توان از درختان قهوه نیز دیدن کرد. در بین راه می توان صدای پرندگانی را شنید که در حال آواز خواند هستند. هوا نیز سرد است و هر چقدر که به آبشار نزدیک تر می شوید هوا سردتر می شود. در بسیاری از مواقع هوای این منطقه مه آلود است.

 

 

 

اولین آبشار در آبشار Gitgit  ، آبشارهای دوقلو است که باید کمی پایین تر بروید تا به این آبشار برسید. آبشار دو قلو همانطور که از نامش پیداست شامل دو آبشار بهم پیوسته است. هر دوی این آبشار ارتفاع زیادی ندارند، اما جریان این آب ها تند است. در زیر این آبشار، برکه کوچکی وجود دارد که بسیار شفاف است و دارای آب بسیار سردی است. درختان سرسبزی که در اطراف آبشار روییده اند ، هوای این منطقه را سردتر و زیباتر کرده اند.

دومین آبشار در آبشار Gitgit  ، ادامه آبشار دوقلوها است. آب این منبع از آبشار دوقلوها سرچشمه می گیرد. دومین آبشار کمی مرتفع تر از آبشار دوقلوها است و تقریبا شصت متر است.

سومین آبشار در آبشار Gitgit، آبشار Story است. می توانید این آبشار را از روی پل تماشا کنید.  این آبشار ارتفاع چندانی زیادی ندارد، اما بسیار زیباست و بسیار شفاف و تمیز است. این آبشار در زیر پل قرار دارد. البته نمی توان این آبشار را  از روبرو تماشا کنید.

چند کشتزار در اطراف آبشار وجو دارد که از این جنگل بارانی محافظت می کند و در این مکان، اغلب میمون های وحشی یافت می شود. در سال 1975، این آبشار به عنوان یک مقصد توریستی در بخش شمالی بالی افتتاح شد. چون به عنوان یک مقصد توریستی محسوب می شود، بسیاری از گردشگران از داخل و خارج کشور اندونزی برای دیدن این آبشار به این منطقه می آیند.

هتل های نزدیک به آبشار gitgit

هتل Hardys Singaraja Square: هتلی بسیار زیبا با قیمتی ارزان که برای هر مسافری توصیه می شود.

هتل Villa Boreh Beach: اگر می خواهید هتل باکلاسی را انتخاب کنید، نمی توانید این هتل را نادیده بگیرید. کارمندان این هتل بسیار حرفه ای هستند.

 

 

 

در آبشار Gitgit چه چیزهای دیگری کشف خواهید کرد؟

علاوه بر بازدید از آبشار Gitgit، نقاط دیدنی دیگری نیز در اطراف این آبشار وجود دارد مانند مقبره تاریخی از قهرمان Singaraja  که در جنگی بر علیه استعمارگران هلندی کشته شده بود. این مقبره تاریخی،  Bhuwana Pangkung Bangka نیز نامیده می شود و در منطقه Gitgit  در نزدیکی آبشار و بخش Sukasada قرار دارد و از شهر Singaraja نیز 17 کیلومتر فاصله دارد. امکانات این مقبره نیز شامل پارکینگ، رستوران و مرکز خرید است.

 

یکی از ورزش هایی که در این منطقه انجام می گیرد، ورزش کانیونینگ است. در آبشار هر کس بر طبق سطح تجربه و شرایط فیزیکی خود به انجام این ورزش می پردازد.

این ورزش برای کسانی که می خواهند تجربه ای هیجان انگیز از این آبشار داشته باشند توصیه می شود.

 

 

ویژگی ها:

آبشاری زیبا و دلنشین

پیاده روی در جنگل

دارای صدها پله

راهنمای سفر به بالی

دسته ها:
}