لطفا صبر کنید...

خورشت قیمه و قورمه سبزی ؛ دو خورشت پرطرفدار ایرانی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/03/28

دو خورشت قیمه و قورمه سبزی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین خورشت های ایرانی هستند که همراه برنج سرو می شوند.

علی‌رغم اینکه این دو غذا هیچکدام جزو غذاهای تشریفاتی و مهمانی‌ ایرانی‌ها نیستند، اما هر دو طعم دلچسب و خاطره‌انگیزی دارند و این طعم فوق‌العاده باعث شده که در کنار چلوکباب و آب گوشت به غذای موردعلاقه‌ اکثر ایرانی‌ها تبدیل شوند و همچنین جایگاه ثابت و معینی در برنامه های غذایی‌ آن‌ها داشته باشند.

خورشت قورمه سبزی

خورشت قیمه

خورشت قیمه که به گفته برخی، قدمت پختش به دوره‌ی ساسانیان می‌رسد و طی گذر زمان تغییراتی پیدا کرده تا به امروز که به دست ما رسیده است؛ بیشتر به علت پخته شدن به عنوان غذای نذری دهه‌ محرم، به ویژه ظهر عاشورا شهرت دارد؛ به خصوص که قیمه‌ای که در آن ایام تهیه می‌شود طعم خاص و بهتری دارد، و این تفاوت باعث شده که افراد خاطره این قیمه مخصوص و ویژه را در ذهن خود ثبت کنند. 

قیمه در لغت به گوشتی گفته می‌شود که به قطعه‌های ریز و کوچک بریده شده باشد و در اصطلاح به هر خورشتی اطلاق می‌شود که با چنین گوشتی پخته شود. پس با این وجود تعجبی ندارد که در اقسی نقاط ایران انواع مختلف خورشت‌های قیمه با سبک‌ها و رنگ‌های گوناگون و متنوع طبخ می‌شود.

خورشت قیمه

خورشت قیمه غالبا با گوشت، لپه، سیب‌زمینی، پیاز، لیمو عمانی یا آلو، رب یا گوجه‌فرنگی و ادویه‌های گوناگون طبخ می‌شود؛ که نوع ادویه‌ای که در آن به کار می‌رود، میزان ادویه‌های مصرفی، و مدت پخت غذا؛ باعث تفاوت گفته شده بین قیمه‌های شهرهای مختلف می‌شود؛ به صورتی که خورشت قیمه در شهرهای مختلف ایران با سبک‌ها و مواد اولیه‌ی متفاوت طبخ شده و به همین علت هنگام جستجو درباره‌ی این غذا، ممکن است با اسامی متفاوتی از جمله قیمه گیلانی، قیمه یزدی، قیمه بوشهری و ... روبه‌رو شوید اما از میان این همه انواع و اسم‌ها یکی از خوشمزه‌ترین‌ها و معروف‌ترین‌ها قیمه نثار قزوین است.

خورشت قیمه

قیمه نثار

قیمه نثار برخلاف قیمه معمولی غذایی تشریفاتی به حساب می‌آید که در گذشته در مراسم‌های رسمی مانند عروسی سرو می‌شده است. در این قیمه نثار به جای لپه و سیب‌زمینی از خلال بادام و خلال پسته و خلال پوست پرتقال و زرشک استفاده می‌شود.

اگر به شهر قزوین سفر می‌کنید یا گذرتان به این شهر می‌افتد، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به یکی از رستوران‌های سنتی شهر بروید و طعم فوق‌العاده‌ و خاطره‌انگیز قیمه نثار را بچشید.

خورشت قیمه

رستوران کرمانی در چهار راه ولیعصر، رستوران نمونه‌ی قزوین با دو شعبه در خیابان بوعلی و خیابان فردوسی شمالی و رستوران اقبالی در خیابان طالقانی، همگی از غذاخوری‌های معروف، باسابقه و باکیفیت قزوین هستند و شما می‌توانید بهترین قیمه نثارها را در این غذاخوری‌ها میل کنید.

خورشت قورمه سبزی

خورشت قورمه سبزی یکی دیگر از غذاهای لذید و پرطرفدار ایرانی است که از گذشته یکی از راه‌های نشان‌ دادن مهارت آشپزی برای افراد بوده است؛ آشپزی که بتواند قورمه سبزی جاافتاده‌ای بپزد قطعاً آشپز خوبی است!

طبق تعریف لغت‌نامه‌ها قورمه به معنی بریان یا خشک کردن گوشت غالباً برای ذخیره و نگهداری آن است.

قورمه را می‌توان با مواد مختلفی ترکیب کرد و غذاهای متنوعی پخت، که یکی از بهترین ترکیبات قورمه، ترکیب آن به همراه سبزی است که نتیجه‌ی آن خورشت قورمه سبزی است.

خورشت قورمه سبزی

برخی معتقدند که قورمه سبزی ابتدا توسط کوچ‌نشینان تهیه شد؛ به این علت که آن‌ها گوشت حاصل از دام‌هایشان را با چربی‌ گوشت تفت داده و در پوست حیوان یا کوزه‌هایی ذخیره می‌کردند. آن‌ها این ذخیره را در فصل سرما به همراه خود می‌بردند و به همراه مواد مختلف ترکیب‌های گوناگونی از آن درست می‌کردند و می‌خوردند که یکی از آن ترکیب‌ها قورمه سبزی از آب درآمده است که پس از سالیانِ سال به شکل امروزی طبخ و سرو می‌شود.

قورمه سبزی نیز مثل قیمه در شهرهای مختلف ایران به سبک‌ها و روش‌های مختلفی درست می‌شود و غالباً تغییرات اندکی در تهیه مواد اولیه آن در بعضی از شهرها به چشم می‌خورد.

خورشت قورمه سبزی

این غذا در اصل با گوشت، لوبیا قرمز، سبزی قورمه (که ترکیبی از چند سبزی است)، پیاز، لیمو عمانی و ادویه‌های مختلف طبخ شده و چنان نزد ایرانیان سرتاسر جهان محبوب است که برخی اولین شنبه آدر ماه را به صورت غیررسمی روز جهانی قورمه سبزی معرفی کرده‌اند! 

شاید بتوان گفت، قورمه سبزی بیشترین طرفدار و مرغوب‌ترین نمونه‌ها را در پایتخت ( معرفی پایتخت ) دارد؛ به این صورت که اگر به هر رستوران، مطبخ، غذاخوری و یا آشپزخانه سنتی‌ایرانی در تهران بروید بی‌شک قورمه سبزی جزو گزینه‌های اصلی منوی آن‌ها خواهد بود، با این وجود پیشنهاد ما به شما این است که اگر طرفدار دوآتیشه این خورشت فوق‌العاده هستید، حتماً یک بار قورمه سبزی تهیه غذای علا را که چندین شعبه در تهران دارد، سفارش داده و به همراه سالاد شیرازی و دوغ نوش جان کنید.

دسته ها:
}