لطفا صبر کنید...

آشنایی با مراکز خرید تفلیس
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/01/31

در این نوشته به معرفی و بررسی مراکز خرید تفلیس گرجستان پرداخته می شود. اگر به تفلیس سفر می کنید و قصد خرید دارید، این مطلب را بخوانید.

راهنمای سفر به تفلیس

مراکز خرید مهم تفلیس

تفلیس مال (Tbilisi mall)

تفلیس مال یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در تفلیس، پایتخت گرجستان است. این مرکز خرید در غرب شهر تفلیس و خارج از شهر در کیلومتر شانزده جاده‌ی تفلیس به باتومی ساخته شده. متأسفانه این مرکز خرید چند سال پیش دچار حریق شد و بعداً به صورت مجدد مورد بازسازی قرار گرفت. در این مرکز بیش از صد فروشگاه که اکثر آن‌ها از برندهای معتبر جهانی هستند وجود دارد. این فروشگاه‌ها کالاهایی از جمله: لباس، ساعت، جواهرات، عطر، لوازم بهداشتی، لوازم کودک، صنایع‌دستی، وسایل دیجیتال و... به خریداران عرضه می‌کنند.

مزیت این مرکز خرید، فراهم کردن امکان تفریح در کنار خرید برای گردشگران است. در تفلیس مال چندین کافه و رستوران، شهربازی، سینما و... نیز وجود دارد. طراحی داخل این مجتمع و طراحی خارجی آن، هر دو بسیار جلب توجه است. آمیخته‌ای از معماری مدرن و عناصر سنتی، چیزی‌ست که در تفلیس مال خودنمایی می‌کند. رعایت اصول معماری سبز در این مرکز خرید، شهرتی جهانی به آن بخشیده است.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

ایست پوینت (east point)

ایست پوینت مرکز خریدی در بزرگراه کاختی تفلیس است. این مرکز خرید نیز مانند تفلیس مال شامل فروشگاه‌های برندهای برتر جهان است. در کنار این فروشگاه‌ها مراکز تفریحی بسیاری از جمله: بولینگ، سینما، کافه، رستوران، باشگاه کودکان و... نیز وجود دارد.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

درای بریج مارکت (dry bridge market)

بر عکس دو مرکز خرید نام برده شده در بالا، حال و هوای درای بریج شبیه بازارهای محلی جمعه بازار در ایران یا بازار دست‌فروشان است؛ با این تفاوت که این بازار هر روز در حوالی میدان آزادی تفلیس برپاست. بیشتر کالاهای موجود در این بازار را جواهرات دست‌ساز، ظروف شیشه‌ای و سفالی و انواع صنایع‌دستی و سوغاتی‌ها تشکیل می‌دهند.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

خیابان پکینی (Pekini street)

اگر گردشگران علاقه‌مند به خرید از برندهای روز جهان هستند، علاوه بر تفلیس مال و ایست پوینت، خیابان پکینی گزینه‌ی مناسب دیگری‌ست. در دو طرف این خیابان فروشگاه‌های مختلفی از برندهای روز جهان وجود دارد. البته این خیابان برای طرفداران کالاهای ارزان‌تر نیز جای مناسبی است.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

مرکز خرید اوراسیا (Eurasia Shopping Mall)

مجتمع پنج طبقه‌ی اوراسیا در خیابان عمر خیزانیشولی تفلیس ساخته شده است. این مرکز خرید نیز بیش از صد فروشگاه برند و چند مرکز تفریحی را در برمی‌گیرد.

مرکز خرید مرانی (Merani)

مرانی مرکز خریدی چهار طبقه در خیابان شوتا روستاولی تفلیس است. این مرکز خرید نیز شامل نمایندگی برندهای مختلف، مراکز تفریحی و کافه‌هاست. مهم‌ترین ویژگی این مرکز خرید امکان دسترسی به آن از طریق مترو است.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

تفلیس سنترال (Tbilisi central)

فروشگاه مرکزی تفلیس یا تفلیس سنترال واقع در ووکزالی تفلیس، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید پوشاک، کیف، کفش و لوازم دیجیتال برند است. امکان دسترسی به این مرکز خرید نیز از طریق مترو و اتوبوس برای خریداران وجود دارد.

مرکز خرید کارواسلا (Karvasla)

مجتمعی هشت طبقه در خیابان دادیانی تفلیس. مرکز خرید کارواسلا نیز مانند هر مجتمع دیگری علاوه بر فروشگاه‌های گوناگون، امکانات تفریحی بسیاری دارد.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

راهنمای سفر به تفلیس

مرکز خرید لیلو (Lilo mall)

 لیلو مال در بزرگ‌راه 112 تفلیس قرار گرفته است. فروشگاه‌های موجود در این مرکز گاهی کالاهای خود را برای منطقه‌ی قفقاز نیز می‌فرستند. مرکز خرید بزرگ لیلو محل مناسبی برای خرید کالاهای ارزان و یا خرید عمده است. این مرکز خرید نیز نزدیک به ایستگاه مترو قرار دارد.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

مرکز خرید جی تی سی (GTC)

جی تی سی، مرکز خریدی دو طبقه در خیابان وکوئاست. این مرکز خرید نیز محل مناسبی برای پیدا کردن کالاهای مختلف برند با قیمت مناسب است.

مرکز خرید لاوینا (Lavina)

هرچند در مگالین نیز انواع پوشاک، جواهرات، عطر، لوازم‌آرایشی و... وجود دارد، اما این مرکز را باید محل تخصصی فروش لوازم‌خانگی دانست.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

بازار میدان (Meidan bazaar)

این بازار زیرزمینی که به شکل تونل ساخته شده است در میدان تاریخی شهر تفلیس قرار دارد. شاید در این بازار خبری از اجناس برند و مد روز جهان نباشد اما بهترین محل برای خرید سوغات و یادگاری‌های ماندگار از تفلیس همین‌جاست. انواع صنایع‌دستی ویژه‌ی تفلیس و گرجستان، ادویه‌های محلی، کارت‌پستال و هر چیز محلی دیگر را می‌توان در بازار میدان تفلیس یافت.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

دیدوب پلازا (Didube Plaza)

مرکز تجاری دیدوب پلازا تنها یک مرکز خرید نیست، بلکه علاوه بر امکانات تفریحی و فروشگاه‌های مختلف، مراکز اقامتی و بخش اداری هم دارد. این مجتمع در خیابان اکاکی و نزدیک به مرکز شهر ساخته شده است.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

سیتی مال گلدانی (City Mall Gldani)

مرکز خرید گلدانی در خیابان عمر خیزانشویلی قرار دارد. گلدانی مجتمعی هفت‌طبقه با فروشگاه‌های پوشاک و امکانات تفریحی بسیار زیاد است.

آشنایی با مراکز خرید تفلیس

گالریا

گالریا جدیدترین مجتمع تجاری تفلیس است که در روستاولی قرار دارد. این مجموعه‌ی شش طبقه نیز در کنار فروشگاه‌های مختلف، امکانات تفریحی بسیاری برای گردشگران تدارک دیده است.

بازار واگزال (Vagzal)

واگزال نیز یکی از مراکزی‌ است که در آن از انواع ادویه و سبزی محلی تا پوشاک را با قیمت بسیار پایین می‌توان یافت. این بازار در نزدیکی خط راه‌آهن تفلیس قرار دارد.

اگر به دنبال سفری ارزان برای خرید کردن از مراکز خرید تفلیس هستید، می‎توانید قیمت تور گرجستان و قیمت تور تفلیس را در کی سفر ببینید و مقایسه کنید.

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

دسته ها:
}