لطفا صبر کنید...

سوغات دبی Dubai Souvenirs
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/06/01

سوغات دبی »» هر شهر و کشوری در دنیا سوغات مخصوص به خود را دارد که برای گردشگران و توریست ها بسیار جذاب هستند و بسیاری از آن ها این گونه سوغات را تهیه کرده و به عنوان یادبود برای خود و یا افراد دیگری هدیه می برند. دبی هم که شهری تجاری و تفریحی می باشد، سوغات مخصوص به خود را دارد که در ادامه به معرفی چند گونه از آن ها می پردازیم :

1- خرمای دبی  Dubai Dates

خرماها یکی از شیرین ترین خوردنی هایی هستند که در خاورمیانه یافت می شوند. همچنین به عنوان یک نقش مهم و اساسی در خوراکی ها مصرفی در ماه رمضان به شمار می روند و در آخر روز خورده می شوند.

آن ها منبع فیبر، پتاسیم، آهن، کلسیم و منیزیم هستند و مردم اعتقاد دارند که این خرماها فواید زیادی مانند انرژی مضاعف دارند.

برای خرید خرماهای تازه، بهتر است به فروشگاه باتیل " Bateel Shop " بروید. آن ها حدودا 20 نوع خرما را شامل می شوند که نمونه هایی از آن ها: خرماهای Khidri، Sokari، Madjool و Kholas هستند. خرماها را بر حسب کیلو می توانید در فروشگاه ها تهیه کنید که قیمتی میان 10 تا 68 دلار برای هر کیلو باید بپردازید.

سوغات دبی Dubai Souvenirs

خرما یکی از سوغاتی های محبوب دبی

سوغات دبی Dubai Souvenirs

2- فرش ایرانی Persian Carpet

شاید یکم عجیب به نظر برسد اما درست است. یکی از سوغات مهم شهر دبی ، فرش ایرانی می باشد و آن ها در قسمت سوغات های گران قیمت قرار می گیرند. خرید فرش ایرانی یک سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود و به یاد داشته باشید که قبل از خرید حتما از کیفیت آن مطمئن شوید.

در بازار های دبی فرش های ارزان قیمت نیز می توان پیدا کرد اما اگر به دنبال فرش های بسیار با کیفیت تر و زیباتری می گردید، سری به فروشگاه های فرش ملی ایرانیان "National Iranian Carpets" یا خانه ی فرش ایرانی "Persian Carpet House" بزنید. اگر از نقش های این فرش ها خوشتان نیامد، می توانید یک طرح سفارشی و مخصوص درخواست کنید تا برایتان آماده شود.

سوغات دبی Dubai Souvenirs

فرش ایرانی سوغاتی ایرانی دردبی

سوغات دبی Dubai Souvenirs

3- عود  Oudh

اگر هنگام گشت و گذار در دبی متوجه ی یک نوع عطر متفاوت شدید، تعجب نکنید شاید این رایحه مربوط به عود باشد. عود نوعی روغن معطر می باشد که از رزین چوب آرگا گرفته شده است. این بوی مسحور کننده می تواند به عنوان هدیه در قالب های روغن خالص، روغن عود مخلوط شده با روغن های رز و یاسمین و یا عطر عود تهیه شود.

سوغات دبی Dubai Souvenirs

عود عطری معطر و سوغاتی خوب از دبی

سوغات دبی Dubai Souvenirs

4- قهوه و قهوه جوش عربی Coffee and Arabic Coffee Pots

قهوه ی عربی اثباتی بر سنت پرورش قهوه در خاورمیانه می باشد. قهوه ی عربی شاید مزه ی قهوه های دیگر که تا به حال امتحان کرده اید را ندهد اما به طور حتم برای کسانی که آن را می پسندند مورد ستایش است. برای تجربه ی نوشیدن قهوه ی عربی، به دنبال قهوه جوش های عربی از جنس مس باشید که برای استفاده ی روزانه هم مناسب باشند. این قهوه جوش های طراحی شده دالاه  " Dallah " نام دارند که می توانید استفاده ی تزیینی نیز از آن ها داشته باشید.

سوغات دبی Dubai Souvenirs

قهوه و قهوه جوش عرب نیز از سوغاتی های دبی می باشد

سوغات دبی Dubai Souvenirs

5- ادویه های دبی  Dubai Spices

اگر می خواهید طعم غذاهای دبی را همراه با خود به خانه ببرید، شاید به خرید مقداری ادویه از بازار معروف ادویه فروشان، علاقه مند باشید.

بازار ادویه فروشان یک گنج می باشد که مملو از ادویه های مختلف است که کالاهای آن در هیچ سوپرمارکت یا جای دیگری در امارات متحده ی عربی یافت نمی شوند.

طعم قوی آن ها باعث می شود که غذاهایتان خوش طعم تر شوند اما باعث می شوند که بارهایتان بو بگیرند و بستگی به خودتان دارد که آن را خوش بو و یا بد بو قلمداد کنید.

سوغات دبی Dubai Souvenirs

ادیویه های معروف دبی سوغاتی مناسب برای خانواده ها

سوغات دبی Dubai Souvenirs

کلمات جستجو شده:

سوغات دبی Dubai Souvenirs, خرمای دبی  Dubai Dates, فروشگاه باتیل, فرش ایرانی Persian Carpet, سوغات مهم شهر دبی, فروشگاه های فرش ملی ایرانیان, گشت و گذار در دبی, قهوه و قهوه جوش عربی Coffee and Arabic Coffee Pots, ادویه های دبی  Dubai Spices, بازار معروف ادویه فروشان,

دسته ها:
}