لطفا صبر کنید...

باغ پروانه های دبی Dubai Butterfly Garden
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1397/02/27

باغ پروانه های دبی Dubai Butterfly Garden

   اولین باغ پروانه دبی با مساحتی بیش از 4500 مترمربع، در باغ میراکل Miracle Garden در نزدیکی Arabian Ranches واقع شده است. حدود 15000 پروانه از گونه های مختلف در نه ساختمان گنبد دار این باغ زندگی می کنند. بازدید از این جاذبه بخشی از مسیر سافاری دبی است، این سافاری شامل بازدید از باغ میراکل که نسخه های ساخته شده از گل و گیاه ساختمان های معروف جهان را در خود جای داده است نیز می شود.

ساختن نه ساختمان گنبد دار شش ماه به طول انجامید و حال این باغ قرار است در تمام طول سال پذیرای عموم باشد. طبق گفته های مدیر پروژه ی باغ میراکل، ایده ی ساخت این بخش های سرپوشیده به این علت مطرح شد که به نمایش گذاشتن طبیعت باغ در تمام طول سال ممکن بشود.

پیش از ورود به باغ اصلی، وارد یک گالری از آثار هنری با الهام از پروانه ها می شوید. یکی از این آثار، یک پلاژ تأثیرگذار ساخته شده از صدها پروانه بارنگ های مختلف است.

با گذشتن از پرده هایی مهره ای، وارد بخش ساختمان های گنبد دار می شوید. فضای این بخش با انواع مختلف گل ها و گیاهان جذاب شده است. بخش داخلی گنبدها نور طبیعی زیادی دریافت می کند و تهویه ی خوبی دارد. پیچک ها از سقف تا ارتفاع کمی آویزان شده اند، گل آرایی های مارپیچی شکل در بالای سر بازدیدکنندگان معلق هستند و کنار هر مسیر بوته های مختلفی رشد کرده اند. دیدن این تزئینات ممکن است باعث شود ابتدا متوجه حضور پروانه ها نشوید، اما ظرف چند ثانیه کاملاً می فهمید که به قلمروی آن ها پا گذاشته اید چراکه انواع مختلفی از پروانه ها همه جا به چشم می خورند، روی گل ها، نزدیک سقف گنبد، در حال نوشیدن نکتار میوه از ظرف های غذای معلق یا در حال پرواز از سمتی به سمت دیگر.

 بعضی از پروانه ها آن قدر بزرگ هستند که وقتی از کنارتان رد می شوند، می توانید صدای بال زدنشان را بشنوید. برخی گونه ها مانند چشم جغد Owl Eye که بزرگترین پروانه ی این باغ نیز محسوب می شود، کمیاب و بسیار زیبا هستند.

تمام پروانه های باغ در همین محل به دنیا می آیند. مسئولان باغ پروانه ها را به صورت شفیره وارد می کنند و این شفیره ها در باغ به دور خود پیله می تنند و تبدیل به پروانه می شوند. دمای مساعد برای پروانه ها 28 درجه سانتی گراد است، اما از آنجا که دمای معمول دبی بالاتر است، تحمل این دما برای بازدیدکنندگان در محیط داخلی سخت خواهد بود، بنابراین مسئولان باغ با تحقیق به این نتیجه رسیدند که دمای 24 درجه سانتی گراد مناسب ترین دما برای پروانه ها، گیاهان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

بازدیدکنندگان هنگام قدم زدن باید دقت کنند پا روی پروانه هایی که روی زمین نشسته اند نگذارند، اما برخلاف بسیاری از باغ های پروانه دیگر، تماس با پروانه ها مجاز است. مسئولان باغ به شما یاد می دهند چطور بدون آسیب زدن به یک پروانه آن را لمس کنید، برای این کار شما باید آرام بمانید و دستتان را دراز کنید تا خود پروانه ها روی شما بنشینند. طبق گفته ی راهنما، پروانه ها بیشتر در ظهر فعال هستند.

یکی از نقاط ضعف باغ پروانه ها، نبود یک برنامه جامع برای راهنمایی و آموزش بازدیدکنندگان در مورد گونه های مختلف پروانه ها، چرخه ی زندگی آن ها و نکات جالب دیگر در رابطه با پروانه ها است، زیرا این اطلاعات می تواند در به یادماندنی تر شدن این بازدید نقش داشته باشد؛ البته شما می توانید با جست و جو در اینترنت قبل یا هنگام بازدید از باغ، به اطلاعات خود در مورد پروانه ها اضافه کنید.

در گنبد بعدی شما شاهد یک آبشار مصنوعی با صدای ضبط شده ی پرندگان خواهید بود. طبق گفته ی مسئولان پارک، برنامه هایی برای گسترش پارک در دست بررسی است و باغ میراکل نیز قرار است تا ماه نوامبر با ظاهری کاملاً جدید بازگشایی شود.

ورودی به باغ پروانه ها 50 تا 60 درهم است که کمی گران محسوب می شود. این باغ از روز یکشنبه تا شنبه از ساعت 9 صبح تا 9 شب باز است. اگر همراه خانواده هستید و از خرید در مراکز خرید دبی خسته شده اید، یک بازدید کوتاه از این باغ می تواند روحیه شما را عوض کند.

دسته ها:
}