لطفا صبر کنید...

اسکی دبی | Ski Dubai
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/06/01

 اسکی دبی یک پارک سرپوشیده برای ورزش اسکی واقع در مرکز خرید امارات (Mall of the Emirates) است که در کل 22500 متر مربع مساحت دارد. این مجموعه شامل پنج دامنه با طول ها، موانع و سطوح مختلف دشوار می شود و اولین مسیر سرپوشیده مخصوص اسکی بازان حرفه ای یا بلک ران (black run) با طول 400 متر، و همینطور بزرگترین پارک برفی سر پوشیده ی دنیا با مساحت 3000 متر مربع را در خود جای داده است. پارک اسکی دبی همچنین امکان شرکت در سرگرمی های برفی زیادی را برای بازدید کنندگانی که اسکی نمی کنند، فراهم می کند.

اسکی دبی (Ski Dubai)

اسکی دبی (Ski Dubai)

مسئولان مجموعه گاه رقابت های اسکی بین اسکی بازان فری استایل را برگزار می کنند که شرکت در آن ها رایگان و ورودی پارک برای شرکت کنندگان نیز رایگان خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر درمورد این رقابت ها به سایت اسکی دبی مراجعه کنید.

با کمی فکر کردن هر کسی به این نتیجه می رسد که امکان اسکی کردن روی برف واقعی در یک بیابان، فقط در این کشور ثروتمند خلیج فارس و با صرف هزینه ی فراوان ممکن شده است. وقتی روزها دمای بیرون به بیش از 100 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) می رسد، وارد شدن به دنیای کاملا متفاوت این مجموعه سرپوشیده بسیار لذت بخش خواهد بود. اسکی بازان می توانند بین پنج مسیر اسکی و یک ناحیه فری استایل مجهز به ریل ها و پرش های مختلف انتخاب کنند، و با وجود اینکه عمق دره ی عمودی تنها 60 متر است، حتی اسکی بازان کهنه کار نیز تحت تاثیر ویژگی های منحصر به فرد "کوه" که با بالابر قابل دسترسی خواهد بود، قرار خواهند گرفت.

اسکی دبی (Ski Dubai)

افرادی که اسکی نمی کنند می توانند سوار سورتمه های بلند و باریک توبوگان (toboggan) شوند، درون توپ های غول پیکر (giant ball run) به پایین دامنه غلت بخورند، با بالابر اسکی به کوه صعود کنند، به تماشای مجموعه ی پنگوئن های گنتو (gentoo penguins) و پنگوئن های پادشاه (king penguin) پارک اسکی بپردازند، یا وارد لاین زیپ باله ی برفی شوند. غار ها و سرسره های یخی و برج هایی برای صعود نیز از جاذبه های دیگر پارک برفی هستند.

اسکی دبی (Ski Dubai)

پنگوئن های پارک برای رژه ی پنگوئن ها چند بار در روز از محل نگهداری خود بیرون آورده می شوند. شما می توانید برای تعامل با پنگوئن ها بلیط رزو کنید، اما تماشای پنگوئن ها بدون صرف هزینه اضافی ممکن است.

اسکی دبی (Ski Dubai)

اسکی دبی (Ski Dubai)

چیزهایی که قبل از رفتن باید بدانید

این محل از نظر بسیاری از گردشگران یک گزینه ی خوب برای تمام مسافران و خانواده ها محسوب می شود. هنگام خرید بلیط، می توانید بسته به نیاز خود بین تهیه بلیط مجزا برای هر قسمت پارک یا بلیط نامحدود، یکی را انتخاب کنید.

اسکی دبی (Ski Dubai)

تمام تجهیزات مورد نیاز برای ورزش های زمستانی در مجموعه موجود است، اما کلاه و دستکش را باید همراه خود بیاورید. کمد شخصی موجود است و با پرداخت هزینه ی اندکی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اسکی بازان تازه کار و علاقه مندان می توانند برای آموزش دیدن توسط مربیان اسکی، در مدرسه اسکی "اسکی دبی" ثبت نام کنند. حتی اگر مدت اقامت شما نسبتا کوتاه باشد، می توانید پیشنهاد های ویژه ی مدرسه ی اسکی، مانند دوره ی فشرده آموزشی سریع با شش جلسه آموزش خصوصی و تخفیف های مخصوص را بررسی کنید.

اسکی دبی (Ski Dubai)

پیشنهاد می شود هم اسکی بازان و هم غیر اسکی بازان زمانی را برای بازدید از کافه آوالانچ (Avalanche) در نظر بگیرند. این کافه که در اواسط شیب قرار دارد و از طریق بالابر یا پس از یک صعود کوتاه قابل دسترسی خواهد بود، دکوراسیونی الهام گرفته از کوهستان آلپ دارد و محیط مناسبی برای تماشای پارک و نوشیدن شکلات داغ محسوب می شود. کافه سنت موریتز (St Moritz) که در ورودی پارک اسکی دبی واقع شده است، غذا های دلچسب تری مانند ساندویچ ها و سوپ پیاز فرانسوی نیز سرو می کند.

اسکی دبی (Ski Dubai)

اسکی در دبی

اسکی دبی (Ski Dubai)

دسترسی

از ان جا که مجموعه ی اسکی دبی در داخل مرکز خرید امارات، یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان قرار گرفته است، ساده ترین راه برای رسیدن به این محل، استفاده از خط قرمز مترو و پیاده شدن در ایستگاه Mall of the Emirates خواهد بود.

بهترین زمان برای بازدید از اسکی دبی

پارک اسکی دبی سرپوشیده و در تمام طول سال پوشیده از برف است، بنابراین بازدید از آن در هر زمانی مناسب خواهد بود. از آن جا که این پارک یکی از محبوب ترین جاذبه های دبی محسوب می شود، به ویژه هنگامی که درجه حرارت در فضای باز بالا می رود، بهتر است از قبل بلیط خود را رزو کنید. بازدید کنندگانی که مایلند از پنگوئن ها دیدن کنند باید حداقل 24 ساعت قبل بلیط خود را رزو کنند. رزو بلیط به صورت گروهی شامل تخفیف هایی می شود.

اسکی دبی (Ski Dubai)

کلمات جستجو شده:

اسکی دبی (Ski Dubai), مرکز خرید امارات, بزرگترین پارک برفی سر پوشیده ی دنیا, پنگوئن های گنتو, پنگوئن های پادشاه, کافه آوالانچ, کافه سنت موریتز, بزرگترین مراکز خرید جهان, بهترین زمان برای بازدید پارک اسکی دبی, محبوب ترین جاذبه های دبی,

دسته ها:
}