لطفا صبر کنید...

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/06/06

آکواریوم دبی » دبی محلی برای احداث ساختمان ها و پروژه هایی در مقیاس کوچک نیست و جاذبه های گردشگری دبی همیشه با بودجه هایی کلان و به منظور جلب رضایت گردشگرانی پرتوقع، طراحی و اجرا می شوند. مجموعه آکواریوم دبی واقع در مرکز خرید دبی Dubai Mall با یک مخزن آب 10 میلیون لیتری، بزرگ‌ترین آکواریوم معلق در جهان محسوب می شود. این آکواریوم به علت داشتن بزرگ ترین پانل آکریلیک جهان در کتاب رکورد های گینس به ثبت رسیده است.

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

آکواریوم دبی محل زندگی هزاران جاندار آبزی از 140 گونه مختلف است. بیش از 300 کوسه و سفره ماهی در این آکواریوم زندگی می کنند و بزرگ ترین مجموعه ی دنیا از کوسه های ماسه-ببری (Sand Tiger sharks) در این محل به نمایش گذاشته شده اند.

بخش باغ وحش زیرآب شامل حیواناتی مانند پنگوئن ها، ماهی های گوشت‌خوار پیرانا، خرچنگ ها، موش های آبی، اسب های دریایی، ماهی های ژله ای و ... می باشد.

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

مخزن اصلی آکواریوم 51 متر طول، 20 متر عرض و 11 متر ارتفاع دارد و بازدید کنندگان می توانند با انتخاب بلیت های مختلف، تجربه های مختلفی داشته باشند.

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

در اینجا مهم ترین بلیت ها و فعالیت های این آکواریوم را ذکر می کنیم:

بلیت مخصوص تجربه ی محقق Researcher Experience: 100 درهم

بازدید از بخش دیدار تازه و منطقه بزرگ، تونل آکواریوم، باغ وحش زیرآب، تور پشت صحنه، تماشاخانه ی زیرآب.

بلیت مخصوص تجربه ی کاوشگر Explorer Experience: 120 درهم

این بلیت شامل تمام موارد بلیت تجربه ی محقق می شود به علاوه ی شبیه ساز زیردریایی و سوارشدن بر قایقی با کف شیشه ای. خرید این بلیت برای خانم های باردار ممکن نیست.

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

بلیت تجربه ی دیدار با سمور دریایی: 200 درهم.

بازدید از این قسمت برای همه ی مهمانان ممکن و فضای این فعالیت با ویلچر قابل دسترسی است. باید ده دقیقه قبل از زمان مشخص شده در محل حضور یابید.

بلیت دیدار با سفره ماهی ها: 200 درهم

برای این فعالیت حداقل باید 100 سانتی متر قد داشته باشید و بتوانید از پله ها بالا بروید. لازم نیست شنا کردن بلد باشید چون غذا دادن در آبی با عمق کمتر از قد شما انجام می شود. انجام این فعالیت برای خانم های باردار مجاز نیست.

موتور اسکوتر کوسه: 400 درهم برای اسکوتر یک نفره و 600 درهم برای اسکوتر دو نفره.

بخش باغ وحش زیرآب اخیراً یک سرگرمی جدید به مجموعه فعالیت های خود افزوده است: امکان سواری در زیرآب با موتور اسکوتر کوسه (Shark Scooter). این موتور که مانند یک زیردریایی مینیاتوری شخصی است، امکان گشت و گذار در اعماق آکواریوم سوار بر یک وسیله ی نقلیه کاملاً مستقل (دارای محفظه ی اکسیژن) با ظرفیت یک یا دو نفره را فراهم می کند. هدف از طراحی این وسیله، فراهم کردن فضایی برای درک بهتر زندگی زیرآب است. برای کرایه ی موتر اسکوتر کوسه باید حداقل 10 سال سن و 150 سانتی متر قد داشته باشید.

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

غذا دادن به شاه کروکدیل (The KING CROC)

شاه کروکدیل 750 کیلوگرم وزن و بیش از 5 متر طول دارد. این کروکدیل هنگام خروج از محیط طبیعی زندگی خود تنها 2.4 متر طول داشت ولی اکنون یکی از بزرگ‌ترین کروکدیل‌های دنیا محسوب می شود. شاه کروکدیل و همسرش در آکواریوم دبی زندگی می کنند و شما هرروز رأس ساعت 4 بعدازظهر، می توانید غذا خوردن این آرواره های قدرتمند را تماشا کنید.

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

مدرسه ی مسئولان آکواریوم: 150 درهم.

از ساعت 5 تا 8 عصر روزهای یکشنبه تا پنجشنبه، فرزندان شما می توانند به پشت صحنه آکواریوم دبی و باغ وحش زیرآب سرک بکشند و چیزهای جدیدی یاد بگیرند. شما می توانید یکی از دو تور آموزشی مسئولان آکواریوم را انتخاب کنید تا بفهمید آیا فرزند شما استعدادی درزمینهٔ ی آبزیان دارد یا خیر. این تور برای کودکان 5 تا 15 ساله است و شامل بخش هایی مانند دیدار با یکی از مسئولان آکواریوم، تماشای غذا خوردن کوسه، کمک در تغذیه کردن حیوانات، سوارشدن بر قایقی با کف شیشه ای و فعالیت های دیگر می شود. بلیت این قسمت را باید از روز قبل تهیه کنید.

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

تماشای تغذیه ی سفره ماهی ها

شما می توانید در ساعت 10:30 هرروز شاهد شنای زیبا و غذا خوردن این ماهی های جالب از دست مسئولان آکواریوم باشید.

تماشای تغذیه ی کوسه ها

ساعت 2 عصر هرروز، کوسه های آکواریوم دبی در بزرگ‌ترین مخزن این مجموعه غذا می خورند. تماشای شام خوردن کوسه ها ممکن است برایتان جالب باشد پس این تجربه ی عالی را از دست ندهید.

آکواریوم دبی (Dubai Aquarium)

این آکواریوم از ساعت 10 صبح تا 12 نیمه شب هرروز پذیرای علاقه مندان است.

کلمات جستجو شده:

آکواریوم دبی, جاذبه های گردشگری دبی, مرکز خرید دبی, بزرگ‌ترین آکواریوم معلق در جهان, بزرگ ترین پانل آکریلیک جهان, بزرگ ترین مجموعه از کوسه های ماسه ببری, مهم ترین بلیت های آکواریوم دبی, بلیت مخصوص تجربه ی محقق, بلیت مخصوص تجربه ی کاوشگر, بلیت تجربه ی دیدار با سمور دریایی, گشت و گذار در اعماق آکواریوم, غذا دادن به شاه کروکدیل, بزرگ‌ترین کروکدیل‌های دنیا,

دسته ها:
}