لطفا صبر کنید...

آب و هوای دبی | Dubai’s Weather
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/06/01

آب و هوای دبی بیابانی گرمسیری شناخته می شود و شرایط گرم و آفتابی آن به واسطه نزدیکی آن به کمربندهای بیابان شمالی است.

دبی؛ پرجمعیت ترین شهر امارات متحده عربی؛ به دلیل قرارگیری در بیابان های نیمه گرمسیری دارای زمستان های معتدل و ملایم و تابستان های بسیار داغ و سوزان است. ترکیبی از دما و رطوبت باعث گرمای شدید در این شهر شده است. در واقع در تابستان باد به طور مستقیم از دریا می وزد و به رطوبت خلیج فارس منجر می گردد.

آب و هوای دبی Dubai’s Weather

متوسط درجه حرارت از 18.5 درجه سانتی گراد (65.5 درجه فارنهایت) در ماه ژانویه تا 35.5 درجه سانتی گراد (96 درجه فارنهایت) در ماه اوت متغیر است.

میزان بارش باران در دبی بسیار کم است، به طوری که سالانه تنها 100 میلی متر بارندگی در دبی رخ می دهد. بیش ترین بارش باران از ماه دسامبر تا مارس یا آوریل می باشد. بارندگی در دبی معمولاً به صورت کوتاه اما شدید رخ می دهد و در تابستان نیز هرگز باران نمی آید.

هر چند اغلب در طول زمستان از ماه دسامبر تا فوریه و به ندرت در ماه مارس ممکن است در برخی روزهای سرد دمای هوا به حداقل 10 درجه سانتی گراد (50 درجه فارنهایت) و حدود 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) برسد.

آب و هوای دبی Dubai’s Weather

اما با وزش بادهای جنوبی در فصل زمستان، درجه حرارت می تواند نزدیک به 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) نیز برسد، در حالی که در بهار و پاییز، یعنی در طول ماه های آوریل و نوامبر، به حدود 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) می رسد.

 در طول فصل تابستان دمای هوا بسیار بالا رفته به طوری که در ماه های ژوئیه و اوت، درجه حرارت می تواند تا 47/48 درجه سانتیگراد (117/118 درجه فارنهایت) را نیز لمس کند. با این حال هنگامی که باد از جنوب یعنی از کویر عربی می وزد رطوبت نسبی هوا کاهش می یابد.

آب و هوای دبی Dubai’s Weather

غالباً در فصل زمستان و بهار، بادهایی با سرعت بالا می وزد. گاهی اوقات حتی ممکن است وزش بادهای قوی، از فوریه تا آوریل نیز ادامه یابند. وزش این بادها به افزایش میزان شن و ماسه و گرد و غبار منجر می گردد.

قابل ذکر است که غالباً آسمان دبی در تمام طول سال آفتابی است. دریا در دبی به اندازه کافی برای شنا در تمام طول سال گرم است، هر چند از ژانویه تا ماه مارس درجه حرارت به 23 درجه سانتی گراد (73 درجه فارنهایت) می رسد. در تابستان، خلیج فارس یکی از گرم‌ترین دریاها در جهان است و به بیش از 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) در طول ماه های ژوئن تا اکتبر می رسد.

آب و هوای دبی Dubai’s Weather

گر چه آب و هوا در دبی در طول چند سال اخیر معمولاً خوب بوده است، بارندگی در چند دهه گذشته به آرامی در حال افزایش است و در سال های اخیر بارندگی سالانه به 150 میلی متر رسیده است. با این حال بارش باران در دبی نامنظم و مختصر است.

آب و هوای دبی Dubai’s Weather

بهترین زمان برای بازدید از دبی

بنابراین بهترین زمان برای بازدید از دبی در طول ماه های دسامبر تا فوریه است، زیرا بسیاری از افراد در چند ماه بسیار گرم سال دچار گرمازدگی می شوند.

در طول تابستان گرما بسیار شدید است، به طوری که بسیاری از افراد برای در امان ماندن از گرمازدگی و آفتاب سوختگی از چتر استفاده می نمایند.

آب و هوای دبی Dubai’s Weather

نسبت به روزهای دیگر سال کمی سرد تر می شود. در ماه آوریل، برخی از روز ها معتدل و ملایم هستند، اما در دیگر زمان ها درجه حرارت می تواند تا 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) برسد.

به همین منظور بسیاری از ساختمان های عمومی و هتل ها با تهویه مطبوع مجهز شده اند.

آب و هوای دبی Dubai’s Weather

کلمات جستجو شده:

آب و هوای دبی Dubai’s Weather , رزرو آنلاین تور لحظه آخر دبی, پرجمعیت ترین شهر امارات متحده عربی, میزان بارش باران در دبی, گرم‌ترین دریاها در جهان,

دسته ها:
}