لطفا صبر کنید...

بهترین زمان برای سفر به تفلیس گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/02/15

این روز‌ها گرجستان در برنامه سفر خیلی از گردشگران قرار دارد! تنوع نوشیدنی‌ها و غذا‌ها، طبیعت زیبا و سرسبز و راحتی سفر به دلیل پرواز مستقیم و... باعث شده گرجستان مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی، مخصوصاً جوان‌ها باشد! اگر می‎خواهید جاذبه های گردشگری تفلیس را بشناسید ، این مطلب را مطالعه نمایید . اما انتخاب زمان مناسب برای سفر به گرجستان چگونه صورت می‌گیرد؟

راهنمای سفر به تفلیس


گرجستان کشوری کوهستانی است که میان کوه‌های قفقاز و دریای سیاه واقع شده و به دلیل وجود رشته کوه قفقاز آب و هوای نسبتاً متعادلی دارد. این کشور از شمال با روسیه، در قسمت جنوب شرقی با ترکیه، در جنوب با ارمنستان و در بخش شرقی با جمهوری آذربایجان هم مرز است. قسمت غربی این کشور را نیز دریای سیاه در بر گرفته.


بهترین زمان سفر به گرجستان و تفلیس را اکثر مسافران ماه مارس (میانۀ اسفند تا میانۀ فروردین) و سپتامبر (میانۀ شهریور تا میانۀ مهر) می‌دانند، چرا که علاوه بر هوای دلپذیر و متعادل، طبیعت زیبای گرجستان هم در زیباترین حالت خود قرار دارد.


اگرچه گرجستان مقصدی‌ست که در تمام فصل‌ها مقصد گردشگران زیادی‌ست، اما سفر به تفلیس در بهار و تابستان رونق تازه‌ می‌گیرد. هوای تفلیس به لطف وزش باد از سوی کوه‌ها در فصل تابستان، نسبتاً خنک است و از 30 درجه تجاوز نمی‌کند. به‌طور میانگین دمای هوا در تفلیس 10 درجه نسبت به تهران سردتر است. با جاذبه های تفریحی تفلیس آشنا شوید .

در فصل بهار (مارس تا می) هوا بسیار عالی، اما بارانی‌ست. اگر از دسته هستید که هوای بارانی را دوست دارند، حتماً تجهیزات بارانی همراهتان داشته باشید! بارش در تمام طول سال به خصوص فصل بهار در تفلیس وجود دارد.

بهترین زمان برای سفر به تفلیس گرجستان

در تابستان (ژوئن تا آگوست) هوای تفلیس گرم و مرطوب است؛ هر چند که دما بین 20 تا 30 درجۀ سانتی‌گراد باشد اما ممکن است رطوبت آزارتان دهد. به همین خاطر سفر در این زمان را اصلاً توصیه نمی‌کنیم مگر اینکه بخواهید از حمام آفتاب و استراحت در ساحل لذت ببرید!

بهترین زمان برای سفر به تفلیس گرجستان

پاییز و طبیعت رنگارنگ در تفلیس آن‌قدر برایتان چشم‌نواز خواهد بود که شاید بتوانید سرما را تحمل کنید! غیر از مهرماه که زمان مناسبی برای سفر به تفلیس است، مابقی پاییز و زمستان روزهای یخی زیادی خواهید داشت که هوا در طول روز بین 2 تا 6 درجه سانتی گراد و شب‌ها به زیر صفر می‌رسد.

بهترین زمان برای سفر به تفلیس گرجستان

اگر اهل ورزش های زمستانی نیستید، اصلاً در این زمان به تفلیس سفر نکنید! ولی اگر اسکی دوست دارید، حتماً بهترین لحظات زمستانیان را در گرجستان تجریه خواهید کرد!

بهترین زمان برای سفر به تفلیس گرجستان

در مجموع با توجه به موقعیت جغرافیایی و تنوع آب و هوایی، گرجستان یک مقصد گردشگری محبوب در تمام طول سال است! فقط باید انتخاب کنید چه چیزی به شما حس بهتری می‌دهد، قدم زدن زیر باران، حمام آفتاب، راه رفتن میان کوچه‌های رنگین پاییزی و یا ورزش های زمستانی؟

اگر قصد سفر به این شهر و کشور را دارید، کی سفر به شما تور لحظه آخری گرجستان ، تور لحظه آخری تفلیس و تور باتومی گرجستان را به شما پیشنهاد می دهد.

راهنمای سفر به تفلیستوصیه های سفر به تفلیس

دسته ها:
}