لطفا صبر کنید...

بهترین زمان مسافرت به گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/04/10

این روز‌ها گرجستان در لیست برنامه سفری بسیاری از گردشگران در تمام دنیا قرار گرفته است؛ تنوع نوشیدنی‌ها و غذا‌ها، طبیعت زیبا و سرسبز و راحتی سفر به دلیل پرواز مستقیم و عدم نیاز به ویزا، باعث شده گرجستان مورد استقبال گردشگران ایرانی‌، مخصوصاً جوان‌ترها قرار بگیرد. گرجستان کشوری است که هم کوه‌های بلند دارد و هم جنگل‌های سرسبز؛ پس اگر زمان سفر را درسن انتخاب کنید، سفری زیباتر را تجربه می‌کنید.

راهنمای سفر به باتومی

گرجستان یک کشور کوهستانی است و بین کوه‌های قفقاز و دریای سیاه واقع شده؛ این کشور لقب عروس قفقاز را به دوش می‌کشد. به دلیل وجود رشته‌کوه قفقاز، آب‌ و هوای این ناحیه متعادل شده است. این کشور از شمال با روسیه، در قسمت جنوب شرقی با ترکیه، ارمنستان در جنوب، جمهوری آذربایجان در بخش شرقی و در قسمت غربی با دریای سیاه هم‌مرز است.

بهترین زمان مسافرت به گرجستان

مراکز تفریحی باتومی گرجستان را در اینجا ببینید.

بهترین زمان برای سفر به تفلیس گرجستان را اکثر مسافران ماه مارس (میانۀ اسفند تا میانۀ فروردین) و سپتامبر (میانۀ شهریور تا میانۀ مهر) می‌دانند چرا که علاوه بر هوای دلپذیر و متعادل، طبیعت زیبای گرجستان نیز در این زمان بهترین جلوه را دارد. اگر چه گرجستان مقصدی است که در تمام فصل‌ها پر از گردشگر است اما بهار و تابستان سفر به تفلیس بیشتر می‌شود. هوای تفلیس به خاطر وزش باد از سوی کوه‌ها در فصل تابستان نسبتاً خنک است و از 30 درجه تجاوز نمی‌کند. به‌طور میانگین دمای هوا در تفلیس 10 درجه نسبت به تهران سردتر است!

بهترین زمان مسافرت به گرجستان

در اینجا می‎توانید جاذبه های گردشگری تفلیس را بشناسید .

در فصل بهار (مارس تا می) هوا بسیار دل‌چسب و بارانی‌ست. اگر از کسانی هستید که عاشق بارانید، حتماً خیلی لذت می‌برید و اگر چنین نیست فراموش نکنید که تجهیزات بارانی با خودتان ببرید چون بارش در تمام طول سال به‌خصوص در فصل بهار وجود دارد!

در تابستان (ژوئن تا آگوست) هوا گرم و مرطوب است هر چند که دمای هوا بین 20 تا 30 درجۀ سانتی‌گراد است اما ممکن است رطوبت آزارتان دهد! به همین خاطر سفر در این زمان را توصیه نمی‌کنیم مگر اینکه بخواهید از حمام آفتاب و استراحت در ساحل استفاده کنید. گرم‌ترین هوا را در اوایل مرداد تجربه خواهید کرد.

بهترین زمان مسافرت به گرجستان

پاییز و طبیعت رنگارنگ در تفلیس آنقدر برایتان چشم‌نواز خواهد بود که شاید بتوانید سرما را تحمل کنید. غیر از مهر ماه که زمان مناسبی برای سفر به تفلیس است؛ مابقی پاییز و زمستان روزهای یخی زیادی خواهید داشت که هوا در طول روز بین 2 تا 6 درجه سانتی‌گراد و شب‌ها به زیر صفر می‌رسد؛ اگر اهل ورزش‌های زمستانی نیستید، اصلاً در این زمان به تفلیس نروید چون از سرما یخ می‌زنید!

بهترین زمان مسافرت به گرجستان

به‌طورکلی با توجه به تعدد سفرهای انجام شده، فصل شلوغی و خلوتی را در تفلیس به‌صورت زیر برآورد کرده‌ایم:

  • فصل شلوغی یا پیک سفر: خرداد ماه تا اواسط مرداد (ژوئن تا آگوست)
  • فصل خلوتی: اواسط آذر تا اواخر بهمن (دسامبر تا فوریه)

فقط یادتان باشد همیشه در سفر به تفلیس با خودتان چتر بردارید!

 اگر قصد سفر به گرجستان را دارید می‎توانید برای اطلاع از قیمت تور گرجستان و قیمت تور باتومی به سایت کی سفر رجوع کنید. همچنین در این سایت می‎توانید تور ارزان تفلیس را بیابید.

راهنمای سفر به باتومیتوصیه های سفر به تفلیس

دسته ها:
}