لطفا صبر کنید...

با 7 جاذبه تفریحی ایروان آشنا شوید
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/02/08

در این مطلب به معرفی جاذبه های تفریحی ایروان ارمنستان می پردازیم. با ما همراه باشید:

راهنمای سفر به ایروان

1. پارک عشاق (Lover's park)

پارک عشاق امروزه یکی از جاذبه های تفریحی ایروان محسوب می‌شود، اما نباید فراموش کرد که قدمت تاریخی این پارک، آن را در ردیف جاذبه‌های تاریخی نیز قرار می‌دهد. نام این پارک در طول تاریخ بارها تغییر کرده است. کوزم پارک (Kozem park) در قرن هجدهم، پارک پوشکین پس از جنگ جهانی دوم، بارکاموتیون (Barekamutyum) در سال 1970 از جمله نام‌های این پارک بوده‌اند. طبیعت زیبا، پل‌های متعدد، برکه، آبشارها، همه و همه از عوامل زیبایی این پارک هستند. مانند بسیاری از پارک‌های دیگر در پارک عشاق نیز فستیوال‌ها و موسیقی‌های بسیاری اجرا می‌شود.

7 جاذبه تفریحی ایروان

2. سالن اپرای ایروان (Yerevan Opera theatre)

این سالن نیز که از دیرباز تا امروز با برگزاری اپراها، باله‌ها و نمایش‌های متعدد به‌عنوان یک جاذبه‌ی تفریحی شناخته شده است؛ به دلیل قدمت تاریخی‌اش که به سال 1933 برمی‌گردد در ردیف جاذبه های تاریخی هم شمرده شود.

7 جاذبه تفریحی ایروان

3. میدان آزادی (Freedom square)

میدان آزادی از شمال به خانه‌ی اپرا و از غرب به پارک قو متصل می‌شود. در امتداد این میدان کافه‌ها و مراکز تفریحی بسیاری قرار دارد. مجسمه‌ای از آرنو باباجانیان، شاعر و خالق دریاچه‌ی قو در پارک قو قرار گرفته است. برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در اطراف میدان آزادی و پارک از علل اصلی شلوغ بودن این مرکز تفریحی‌ست.

7 جاذبه تفریحی ایروان

4. پارک مجسمه

این پارک بخشی از موزه‌ی کافسجیان است که در بخش مراکز گردشگری ایروان به آن اشاره شده است. در این پارک مجسمه‌ی هنرمندان مشهور جهان قرار دارد.

7 جاذبه تفریحی ایروان

5. پارک کودک

پارک کودک را نیز مانند بیشتر پارک‌های ایروان باید علاوه بر یک مکان تفریحی، یک مکان تاریخی هم دانست. این پارک در سال 1937 ساخته و در سال 2012 بازسازی شده است.

6. محله کاسکادا (cascade)

این محله یکی از زیبایی های ایروان است و گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشاند. این محله به نام هزار پله شهرت دارد. مهم‌ترین ویژگی این محله معماری نو و عالی هزار پله است. همان‌طور که از نام آن برمی‌آید دو منطقه از شهر با هزار پله به یکدیگر متصل شده‌اند.

7 جاذبه تفریحی ایروان

7. پارک آبی ایروان

پارک آبی ایروان نیز مانند بسیاری از پارک‌های آبی معروف انواع امکانات تفریحی و تفریحات آبی همچون سرسره‌ها، استخرها، جکوزی‌ها و... را در برمی‌گیرد. این مجموعه علاوه بر فضای سرباز، فضای سرپوشیده ویژه‌ی فصل زمستان هم دارد. نزدیکی پارک آبی به باغ گیاه‌شناسی و باغ‌وحش امکان ساختن یک روز سراسر تفریح را برای گردشگران فراهم می‌کند.

7 جاذبه تفریحی ایروان

اگر قصد سفر به یروان ارمنستان را دارید، می‎توانید تورهای ارمنستان و تور ایروان ارمنستان را در سایت کی سفر مشاهده و خرید نمایید.

راهنمای سفر به ایروان

دسته ها:
}