لطفا صبر کنید...

موزه رنسانس بلانکو Blanco
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/08/13

   آنتونیو بلانکو Antonio Blanco در 15 سپتامبر 1911 در مانیل Manila، پایتخت فیلیپین Philippines متولد شد. پدر و مادر او اسپانیایی بودند و برای همین بلانکو معتقد بود از لحاظ جغرافیایی و معنوی با هنرمندانی مانند مایرو Miro و سالوادور دالی Salvador Dali نوعی پیوند دارد. پدرش در زمان جنگ آمریكا و اسپانیا در مانیلا سکونت گزید، جایی كه وی به عنوان یک پزشک مهم به رسمیت شناخته شد. بلانکو در مدرسه مرکزی آمریکا در مانیل به تحصیل پرداخت. در طول دوره های دبیرستان او به درس های هنر، ادبیات و کلاس های زبان علاقه داشت اما در زمینه علوم با مشکل مواجه بود، در نتیجه جای تعجب نیست که او می توانست به شش زبان اسپانیایی، فرانسوی، انگلیسی، تاگالوگ، اندونزی و کمی هم به زبان بالی صحبت کند. بلانکو پس از تکمیل و به پایان رساندن دوره دبیرستان در مانیل، در آکادمی ملی هنر در نیویورک New York به تحصیل پرداخت.

راهنمای سفر به بالی

در طول سال های ابتدایی شکل گیری شخصیت این هنرمند، تمرکز بلانکو متوجه شکل انسانی بود و بیشتر از هر موضوع دیگر به بدن زن علاقه داشت. برای ادامه مطالعاتش و در راستای دنبال کردن روحیه سفردوستانه اش پیش از آنکه در سال 1952 در بالی اقامت کند، به مناطق مختلفی در سراسر جهان سفر کرد. پادشاه اوباد به بلانکو یک قطعه زمین در کامپون Campuan اوباد که محل تلاقی دو رود مقدس بود اعطا کرد تا استودیو هنری و خانه ی خود را در آنجا بسازد. بلانکو و همسرش، رقاص برجسته نی رانجی Ni Ronji، در انزوای کوهستان زندگی می کردند و به ندرت برای دیدن دنیای بیرون، پناهگاه خود را ترک می کردند. پس از تنها یک سفر کوتاه به ایالات متحده، جایی که بلانکو توجه چندین کلکیسونر جدید را به خود جلب کرد، این زن و شوهر دیگر هرگز خانه رویایی خود را ترک نکردند.

بلانکو همراه با چهار فرزند خود، تجامپاکا Tjempaka، ماریو Mario، ارکیده Orchid و ماها دوی Maha Devi به زندگی در بالی ادامه داد و آن را تبدیل به مرکزی برای خود کرد.

بلانکو تا زمان مرگ خود در سال 1999 در بالی ماند و با شوق و علاقه ای بسیار به ایجاد پرتره هایی از زنان زیبا پرداخت. آثار هنری او که در این جهان زیبا و دور از دسترس خلق شده بودند، مورد علاقه عاشقان هنری مشتاق، گردآورندگان مجموعه ها و حامیان هنر واقع شدند. ظرف چند سال، بلانکو تبدیل به معروف ترین هنرمند خارجی ساکن بالی شد.

وقتی بلانکو به پایان عمر خود نزدیک شده بود، ساخت یک موزه را در استودیوی متعلق به خود آغاز کرد. متأسفانه، او درست قبل از افتتاحیه موزه فوت کرد. این رویای بلانکو بود که عمارت استودیوی خود را به یک موزه تبدیل کند. پسرش، ماریو، این رویا را با پیروی کردن از مسیر او و تبدیل شدن به یک نقاش محقق کرد. موزه رنسانس بلانکو در حال حاضر آثار هنری آنتونیو و ماریو بلانکو را به نمایش می گذارد و پذیرای عموم بازدید کنندگان است. این موزه بر روی یک تپه با منظره های با طراوت کامپوهان قرار دارد. آثار به نمایش گذاشته شده در آن شامل نقاشی ها، کلاژها، شعر های مصور و لیتوگرافی هایی از آثار هنری مورد علاقه نقاش می باشد. اگر خوش شانس باشید، ممکن است خود اعضای خانواده بلانکو مسئول راهنمایی شما در موزه باشند. در محوطه موزه همچنین یک رستوران به نام همسر بلانکو افتتاح شده است و توقفگاه مناسبی برای استراحت طی این بازدید محسوب می شود.

موزه در فاصله پنج دقیقه رانندگی به سمت غرب کاخ سلطنتی پوری سارن و مرکز اصلی اوباد و بالای دره کمپوهان قرار دارد. بعد از گذشتن از ورودی، به باغ و حیاط بزرگی می رسید که قبل از ساختمان اصلی واقع شده است. معماری حیاط ترکیبی از معماری بالی و اسپانیا است.

هزینه ورودی 50،000 روپیه است که در ازای آن یک نوشیدنی خنک واجازه ی ورود به گالری ها، استودیو ها و فضا های دیگر را دریافت می کنید.

ابتدا وارد ساختمان اصلی می شوید و به یک سالن بزرگ مرمری که در آن آثار بلانکو در فریم های شاد و غیر عادی قرار دارند می رسید. پرتره های برهنه رنگارنگ بسیاری در این اتاق آویزان هستند. در خارج و در سمت استودیو، کلاژ های مختلفی با نقاشی های دهه 60 و نقاشی های رنگ قلمو و رنگ خشک را در جلوی یک اثر هنری در حال تکمیل خواهید دید که احتمالاً به ماریو بلانکو تعلق دارد.

با توجه به اینکه یکی از نقاشی های بلانکو به قیمت 5 میلیارد روپیه در سنگاپور در سال 2012 به فروش رسید، باعث می شود به تماشای این آثار علاقه بیشتری پیدا کنید. پس از بازدید از گالری اصلی به طرف استودیو های دیگر هدایت می شوید و درنهایت از طریق یک پارکینگ خصوصی از نمایشگاه خارج می شوید.

بازدید از این موزه تنها به بزرگسالان و علاقه مندان هنر توصیه می شود و فضای آن به جز باغ زیبا و مجموعه ای از پرندگان در حیاط، مناسب کودکان نیست.

راهنمای سفر به بالی

دسته ها:
}