لطفا صبر کنید...

8 جاذبه گردشگری بسیار معروف گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1395/12/28

1. باتلاق اوکفنُکی

باتلاق اوکفنُکی (Okefenokee)، که با عنوان سرزمین زمین لرزان بین سرخپوستان محلی شناخته می­شود، یک منطقه باتلاقی در جنوب گرجستان است که فضایی در حدود 770 مایل مربع را پوشش می‌دهد. این منطقه شامل نهرهای پرپیچ‌وخم، سروهای مردابی و علفزارها است. از ویژگی‌های جالب این باتلاق وجود یک جزیره شناور در آن است که احساس زلزله را در زیر پا ایجاد می­کند اما بااین‌وجود محلی حفاظت‌شده برای جنگل‌ها و ساکنان بومی منطقه است. این باتلاق مآمن بسیاری از گونه‌های در معرض خطر است و در آن تقریباً 1000 تمساح وجود دارد. برای دیدن از این باتلاق باید از شهر کوچک ویکراس (Waycross) با قایق شروع به حرکت کرد.

  1. پارک فورسیت (Forsyth)

شهر ساوانا بیشتر به خاطر میادین زیبا و پارک‌های موجود در آن شناخته‌شده است. پارک فورسیت بزرگ‌ترین پارک موجود در شهر است و یک نمونه خوب از طراحی‌های زیبای پارک جنوبی در اواسط 1800 میلادی می‌باشد. ویژگی‌های اصلی این پارک شامل چشمه‌های فواره‌ای، مسیرهای پیاده‌روی و درختان دوست‌داشتنی قدیمی هستند که چشم‌انداز بسیار زیبایی به کمک سایه ­ها ایجاد کرده‌اند.

  1. مکان تاریخی مارتین لوتر کینگ جونیور

مکان ملی تاریخی مارتین لوتر کینگ جونیور در آتلانتا قرار دارد که محل زادگاه و محل دفن این رهبر حقوق بشر است. همچنین در این مکان می­توان کلیسای ابنزر باپتیست (Ebenezer Baptist) و سالن مجتمع آزادی (Freedom Hall) را یافت.

  • مکان تاریخی ملی جیمی کارتر

مکان تاریخی ملی جیمی کارتر در دشت پلینس (Plains) در جنوب غربی گرجستان قرار دارد، که شامل منزل کارتر، خانه کودکی جیمی کارتر و مزرعه آن است. این مکان همچنین دارای مکان‌هایی مانند سری انبارهای پلینس و دبیرستان پلینس نیز می‌باشد. بازدیدکنندگان می‌توانند با یک نگاه اجمالی روند تربیت این رئیس‌جمهور را مشاهده کرده و ایده‌های خود را تحت تأثیر قرار دهند.

  1. جزیره جکیل

جزیره جکیل (Jekyll) با عنوان جزیره میلیونرها نیز شناخته می‌شود. این جزیره توسط گروهی از میلیونرهای ساحل شرقی که با نام باشگاه جزیره جکیل شناخته می‌شوند خریداری‌شده است. در سال 1947 این پارک به کشور گرجستان فروخته شد تا به‌عنوان یک پارک دولتی مور استفاده قرار گیرد. امروزه این جزیره یک منطقه پرتردد با سواحل زیبا، مسیرهای پیاده‌روی طبیعی، امکانات بازی گلف و مناطق کمپینگ می‌باشد.

  1. جنگل­های ملی چاتاهوچی

جنگل ملی چاتاهوچی (Chattahoochee) در حدود 750000 هکتار از زمین‌های شمالی گرجستان را پوشش می‌دهد. این منطقه خوش­منظره، با دریاچه­ ها، و آبشارهای زیاد یک مکان عالی برای کمپ زدن، پیاده‌روی، قایقرانی، کایک سواری، شنا کردن، تفریح و غیره را فراهم آورده است.

  1. بنای یادبود آکمولگی

بنای یادبود ملی آکمولگی (Ocmulgee) مربوط به انسان‌هایی است که در منطقه ماکن زندگی کرده و قدمتی 12 هزارساله دارند. تپه‌های خاکی و کلبه­های تزئینی و تشریفاتی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته‌شده است و مسافران می‌توانند با دیدن این اثر به مطالعه در مورد سرگذشت سرخپوستان بومی پرداخته و همچنین جنگ‌های داخلی که رخ‌داده‌اند بپردازند.

  1. باغ­های کالاوی

در شمال کلمبوس، در کوهستان کاج (Pine)، یک مرکز تفریحی بسیار محبوب توسط صنعتگران کیسن کالاوی (Cason Callaway)، با دریاچه‌های مصنوعی، باغ‌های از گل‌های مگنولیا و آزالیا و یک خانه پروانه‌ای ایجادشده است. دریاچه رابین، که همه‌ساله میزبان مسابقات اسکی روی آب و تخته سواری است، یک فرصت استثنایی برای انجام ورزش­های آب فراهم آورده است. همچنین بر همین اساس دو زمین گلف بسیار عالی و مسیرهای پیاده‌روی متعدد در این منطقه در نظر گرفته‌شده است.

دسته ها:
}