لطفا صبر کنید...

 لاخدنپوخیا شهری ساحلی و زیبا در روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/25

لاخدنپوخیا، شهری زیبا و کوچک واقع در ساحل دریاچه ی لادوگا Ladoga Lake می باشد که جزایر متعدد کوچکی نیز در اطراف آن قرار داد و همین امر زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است. دریاچه ها، گستره جنگلی انبوه، صخره ها و تپه ها، بخشی از طبیعت بی نظیر این شهر را تشکیل می دهند و تنها با سفری کوتاه به این شهر، خاطره ای به یادماندنی در ذهنتان باقی خواهد ماند. گیاهان بسیاری در این محل یافت شده و درختان این منطقه از نظر اقتصادی اهمیت زیادی دارند زیرا تامین کننده صنعت چوب و نجاری می باشند. خدمات مخابراتی و گردشگری نیز در این شهر درحال توسعه بوده و ازلحاظ طبیعی یکی از شهرهای قدیمی و ساحلی روسیه می باشد.

لاخدنپوخیا در هزار سال قبل از میلاد، قلمرو قبایلی بود که در آن به شکار و ماهیگیری و کشاورزی مشغول بودند. این قبایل در کنار دریاچه زندگی می کردند تا از منابع طبیعی بهره ببرند. مردم این سرزمین از طریق قایق های کوچک، رودخانه را درنوردیده و به این ترتیب، راه را برای کشف سرزمین های جدید باز کردند. قبیله کورلا  Korela از قبایل اسکاندیناوی بودند که در این منطقه سکنی داشتند. در سال 1136 جمهوری فئودالی در این منطقه شکل گرفته و دین مسیحیت در آنجا رایج شد.

در سال 1396 طبق حفاری های انجام شده، مناطقی کشف شد که هم اکنون بخشی از میراث آثار باستانی به شمار می روند؛ مانند کلیسای کیوسکی Kyuriyesky  که نام این شهر برگرفته از این کلیسا است. در سال 1721 و پس از اعلام صلح برای پایان بخشیدن به جنگ، اربابان جدیدی حاکم این سرزمین شده و آن را به تصرف درآوردند. یکی دیگر از وقایع تاریخی این سرزمین در سال 1809 اتفاق افتاد. در آن سال، تزار روسیه به عنوان دوک فنلاند انتخاب شده و این منطقه به عنوان بخشی از قلمرو فنلاند در نظر گرفته شد و به مدت چندین سال، تمامی اراضی به صورت اراضی ملی شناخته شدند. در سال 1941 و پس از جنگ های پیاپی، نیروهای شوروی این منطقه را باز پس گرفته و پس از بازپس گیری، این شهر مجدداً بازسازی شد.

شیلات غنی و گسترده در دریاچه لادوگا در جریان است. جنگل های انبوه، زمین های پربار و شهرک های کوچک و پراکنده از دیگر ویژگی های این شهر ساحلی محسوب می شود. کهن ترین قبایل این شهر، قبایل سامی بوده اند. از بناهای تاریخی این شهر می توان به شهر دیواری Osippala و Suur Mikili اشاره کرد. شهرک سازی اولیه این منطقه، توسط وایکینگ ها تخریب شد؛ اما پس از مدتی این شهرک مجدداً بازسازی گردید. یک کلیسای کوچک و سه گورستان نیز در این منطقه وجود دارد که این کلیسا، نخستین کلیسای ارتودوکس است.

با رواج مذهب ارتودوکس، حدود یک چهارم از جمعیت ارتودوکس به این منطقه نقل مکان کردند. پس از آن و در طی سال ها این شهر رونق یافته و هم اکنون از شهرهای ساحلی و صنعتی محسوب می شود. هتل اوزورو Ozero واقع در 150 متری دریاچه لادوگا یکی از جذابیت های توریستی این شهر است. این هتل دارای یک باغ، سونا و زمین بازی کودکان است. کلیه اتاق ها به سبک روستایی تزیین شده و در آشپزخانه های آن، ماکروفر، یخچال و تلویزیون دیده می شود. پارکینگ بزرگی نیز به صورت رایگان در دسترس همگان است. اتاق های راحت و زیبا، نمادهای روستایی، همراه با طبیعتی زیبا، محیطی جذاب را برای گردشگران فراهم آورده است. این شهر، منطقه مناسبی برای گذراندن تعطیلات بوده و گردشگران در این سرزمین ساحلی، با خیالی آسوده از زیبایی های طبیعت بهره می برند.

دسته ها:
}