لطفا صبر کنید...

گورستان تیخوین | جاذبه های توریستی سن پترز بورگ
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/09

گورستان تیخوین گورستانی در اکساندر نوسکی لاورا در سن پترزبورگ روسیه است. این گورستان در سال ۱۸۲۳ میلادی تاسیس شد. این قبرستان بسیار زیبا و روح نواز و در عین حال زیاد بزرگ نیست شما به راحتی می ­توانید بر روی چمن زارهایش قدم بزنید و از قبور افراد مشهور دیدن کنید. اینجا تنها یک قبرستان معمولی نیست در اینجا سنگ قبرهای باشکوهی را می­ بینید که شما رامتحیر می سازد.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

گورستان تیخوین

گورستان تیخوین

از در ورودی قرمز رنگ و قدیمی که بگذرید وارد محوطه سرسبزی می شوید. در کنار قبور پوشیده شده از انواع گل ها و سبزه ها و درختانی سر به فلک کشیده. بیشتر از اینکه سرسبزی و زیبایی باغ شما را متحیر سازد سنگ قبرها شما را حیرت زده می کند. گورستان تیجوین شاید معروف ترین و پربازدیدترین بخش صومعه اکساندرنوسکی باشد.

گورستان تیخوین

 • قبر پیوتر ایلیچ چایکوفسکی

پیوتر ایلیچ چایکوفسکی یکی از سرشناس ترین آهنگسازان روسیه بود که در وتکینسک روسیه متولد شد با آنکه در دل معدن بزرگ شده بود اما روحیه ای لطیف داشت تنها با موسیقی و نوختن پیانو آرام می­ گرفت او عاشق پیانو بود دوست داشت در کنار بازی صدای پیانو در بیاورد. در 6 نوامبر 1893 درگذشت. در کنار قبرش به رسم یادبود مجسمه ای سنگی از پیکره وی ساخته اند. پیوتر ایلیچ چایکوفسکی اولین آهنگساز روس بود که تأثیری تاریخی و بین‌المللی در جهان داشت و با حضور خود به عنوان رهبر ارکستر مهمان در اروپا و آمریکا آنرا تقویت کرد.

 • الکساندر برودین آهنگ‌ساز

الکساندر برودین فرزند شاهزاده ای گرجی که هم شیمیدان و هم آهنگساز بود. اثر بزرگ وی سمفونی می بمل ماژور است. او ترانه های بسیاری از جمله ملکه دریا و سرزمین خرم تو نیز جذاب دلکش‌اند می باشد. مهمترین اثر برودین اپرای شاهزاده ایگور است که تصنیف آن تا آخرین روزهای عمرش ادامه داشت و او هرگز موفق به اتمام آن نشد. پس از مرگش ریمسکی کورساکف و گلازنف آن را تکمیل کردند. اپرای شاهزاده ایگور، سمفونی ها، رقص استپهای آسیای مرکزی، چهارنوازی برای سازهای زهی، سونات برای ویلنسل و پیانو از جمله آثار الکساندر برودین است.

 • لئونارد اویلر ریاضی‌دان

اویلر ریاضیدان و فیزیکدان برجسته سوئیسی بود که نقش بسزایی در در زمینه‌های حساب دیفرانسیل و انتگرال و نظریه گراف بر عهده داشت. 

گورستان تیخوین

گورستان تیخوین

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

گورستان تیخوین

گورستان تیخوین

برخی افراد مشهور مدفون‌ شده دیگر در گورستان تیخوین عبارتند از

 1. سزار کوئی آهنگ‌ساز
 2. میخائیل گلینکا آهنگ‌ساز
 3. مودست موسورگسکی آهنگ‌ساز
 4. نیکولای ریمسکی-کورساکف آهنگ‌ساز
 5. آنتون روبینشتاین آهنگ‌ساز
 6. پیوتر ایلیچ چایکوفسکی آهنگ‌ساز
 7. فیودور داستایفسکی نویسنده
 8. ماریوس پتیپا استاد و طراح رقص و بالرین

 

ساعت بازدید گورستان تیخوین

از 10 صبح تا 5 بعد از ظهر ( پنج شنبه ها تعطیل است )

آدرس گورستان تیخوین

Aleksandra Nevskogo, Sankt-Peterburg روسیه، 191167

 

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

دسته ها:
}