لطفا صبر کنید...

کلیسای کاتوشی در تفلیس | گردشگری
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/02

شهر تفلیس دارای چندین کلیسا است که به عنوان آثار تاریخی این شهر به شمار می رود و به محلی برای بازدید گردشگران تبدیل شده اند. کلیسای کاتوشی در سال 1904 تا 1910 توسط معماران طراحی و ساخته شد. طراح و معمار این بنا یک آلمانی به نام  Bilfeldt بود که طراح کلیساهای جامع قرون وسطی و بسیاری از ساختمان های دیگر تفلیس بود. دستور ساخت و ساز این کلیسا توسط اشراف بوروژوازی گرجستان صادر شد.

راهنمای سفر به تفلیس

کلیسای کاتوشی

این کلیسا به جای یک کلیسای آسیب دیده و فرسوده که در سال 1753  ساخته شده به دستور خانواده Amilakhari  بنا نهاده شد. کلیسای کاتوشی با آجر های کلیسای قبلی ساخته شد. آثار نقاش گرجستانی Georgian painter بر روی دیوار های این بنا وجود داشته و جلوه ای فوق العاده را به کلیسا بخشیده است.

کلیسای کاتوشی

نام کاتوشی مشتق شده از یک سنگ نوشته که کلمه گرجستانی Kashveti به هنگام تولد Shava بر روی آن هک شده است.  افسانه از جایی می آید که راهبی به نام دیوید برای موعظه به خیابان ها می رفت و سخنرانی می کرد، مورد تهمت از سمت زنی قرار گرفت ؛ در پی آن دیوید پیش بینی کرد تا دروغگو در هنگام زایمان می میرد و کودک بر روی سنگی به دنیا می آید؛ این اتفاق افتاد و سندی بر بی گناهی دیوید شد.

کلیسای کاتوشی

این کلیسا به عنوان شاهکار معماری قرون وسطی در نظر گرفته می شود. کلیسای کاتوشی که با نام کلیسای جورج نیز شناخته می شود با محرابی نقاشی شده و سنگ کاری شده تصویری معجزه آسا را از سنت دیوید به جای گذاشته است. کلیسا چندین بار تخریب و از نو بازسازی شد. در طی 150 سال این کلیسا تقریبا مخروبه شد تا جایی که در پایان قرن 19 تصمیم به ساخت یک کلیسای جدید در آن محل گرفتند که بیشتر هزینه ساخت و ساز از موسسه های خیره وابسته به خانواده های ثروتمند تامین شد.

کلیسای کاتوشی

مراحل ساخت این بنا توسط Leonardo Lorinzetti  تحت کنترل مداوم بود و طراحی داخلی نیز توسط برادران Agladze مورد بررسی قرار می گرفت که در پی آن برادر بزرگتر به عنوان بهترین سنگ تراش گرجستان شناخته شد. او علاوه بر سنگ کار به ناجی این کلیسا نیز تبدیل شد. در سال 1920 و در طول جنگ شوروی برخی از این کلیسا ها تخریب شدند، استاد سنگ کار که هنر خود را در معرض نابودی می دید به گیگو گاباشویلی در مسکو شکایت کرد و باعث لغو دستور تخریب شد.

کلیسای کاتوشی

از هتل ها و محل های اقامتی در نزدیکی کلیسای کاتوشی می توان به هتل بیتمور تفلیس، خانه روشن، هتل موزه اوربلاینی، پروپر آپارتمان، هتل اپیک، هتل بیلتمر ، هتل روستاولی اشاره کرد. علاوه بر این هتل ها، امکانات دیگری همچون مراکز خرید، رستوران ها و کافه هایی همچون khatchapuri  وجود دارند که در آن انواع غذا های محلی و مدرن به همراه سالادهای معروف و به سبک خانگی و نوشیدنی های عالی می توان اشاره کرد. امروزه کیسای آلمانی، ایتالیایی، گرجستانی کاتوشی به یک برجسته ترین آثار معماری تفلیس تبدیل شده است.

کلیسای کاتوشی

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

کلمات جستجو شده:

کلیسای کاتوشی, شهر تفلیس, بوروژوازی گرجستان, کلیسای جورج, بهترین سنگ تراش گرجستان, گیگو گاباشویلی, هتل بیتمور تفلیس, هتل خانه روشن, هتل موزه اوربلاینی, هتل بیلتمر, هتل روستاولی,

دسته ها:
}