لطفا صبر کنید...

کلیسای سنت جان در قلب کوش اداسی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/30

کلیسای سنت جان واقع در دامنه های جنوبی ایاسوک Ayasuiuk است که 500 متر طول و 180 متر عرض دارد. این کلیسا در شهر افسس و در نزدیکی کوش اداسی واقع شده است. استحکامات این کلیسا به طور جداگانه و به صورت دیوار های بیرونی و درونی در زمان های مختلفی ساخته شده و همچنین تکنیک های خاص و مختلفی در ساخت این کلیسا به کار برده شده است. استحکامات این کلیسا در مجموع 20 برج و 3 دروازه می باشد. یکی از این دروازه ها به سمت جنوب و دو دروازه دیگر در قسمت شمال شرق و شمال غرب کلیسا می باشد.

کلیسای سنت جان در قلب کوش اداسی

دروازه اصلی کلیسای سنت جان مسیر اصلی ورودی به کلیسا است که از طریق حصاری از سنگ مرمر محافظت می شود. در بخش ورودی کلیسای سنت جان، دو برج مربع شکل با حاشیه های تزیین شده از کتیبه های قدیمی وجود دارد. در مقابل این برج یک تابوت سنگی قدیمی مشاهده می شود.

کلیسای سنت جان در قلب کوش اداسی

طرح کلیسای سنت جان برگرفته از کلیسای رسولان قسطنطنیه و توصیفی از رسولان مقدس است. در روم شرقی و از زمان های قدیم، کلیساهایی به تمام رسولان اختصاص داده شده بود. کلیسای سنت جان، به افتخار یوحنای مسیح و یکی از رسولان مسیحی ساخته شده و به مکانی مقدس تبدیل شد. این کلیسا از بناهای تاریخی و مذهبی کوش اداسی است. طرح کلیسای سنت جان طرح یک صلیب زیبا و با شکوه است.

کلیسای سنت جان در قلب کوش اداسی

در بخش غربی صلیب، یک شبستان و دو راهرو قرار دارد. بخش شبستان در قسمت میانی گسترده تر و تنها دارای یک طبقه است. بخش راهرو باریک تر بوده و حفاری های برجسته ای بر روی دیوار آن مشاهده می شود. تمام ستون ها پس از مدت زمانی بازسازی شده اند.

کلیسای سنت جان در قلب کوش اداسی

در سال 1985، یک جاده سنگی ما بین دروازه غرب و استحکامات و دروازه شمال تا مسجد عیسی بیگ کشف شد. این جاده سنگی جاده ای بود که نیروهای عثمانی آن را ساخته بودند. در سال 1985 کار جاده متوقف شده و کلیسای سنت جان کشف گردید که بازمانده ای از کلیسای دوران عثمانی بود. اتاق های کلیسا پس از مدتی بررسی و مورد بازسازی قرار گرفت. دو اتاق مجاور به شمال با اندازه ای بزرگ و راهرویی به سمت غرب و اتاق های دیگر نیز که به سمت جنوب ساخته شده بودند حفاری و کشف شد. در طی حفاری های انجام شده، سکه ای از دوران سلطنت یوستینیانوس کشف شد و همین امر نشان می داد که قدمت کلیسا و صومعه ممکن است به قبل از سلطنت یوستینیانوس برسد.

کلیسای سنت جان در قلب کوش اداسی

ساخت وساز کلیسای سنت جان در سال 548 میلادی توسط اسقف هیپاتیوس Hypatius صورت گرفته و کامل شد. مقبره سنت جان یکی از مقدس ترین و با شکوه ترین مکان های مقدس ترکیه به شمار می رود. امروزه خرابه های تاریخی کلیسای سنت جان هنوز هم در دامنه تپه های ایاسلوک قرار دارد.

کلیسای سنت جان در قلب کوش اداسی

شهر کوش آداسی علاوه بر جاذبه های طبیعی و سرسبز خود دارای ساختمان ها و معماری های منحصر به فردی است که سراسر گردشگران دنیا را به خود جذب می کند. درکنار این همه جاذبه بی نظیر، کلیسای سنت جان به عنوان یک مکان تاریخی و مذهبی از نقاط دیدنی آن محسوب می شود که بازدید از آن را به گرشگران توصیه می کنیم.

کلیسای سنت جان در قلب کوش اداسی

کلمات جستجو شده:

کلیسای سنت جان در قلب کوش اداسی, کلیسای سنت جان, شهر افسس, دامنه های جنوبی ایاسوک, دروازه اصلی کلیسای سنت جان, کلیسای رسولان قسطنطنیه, یوحنای مسیح, بناهای تاریخی کوش اداسی, مسجد عیسی بیگ , کلیسای دوران عثمانی, دوران سلطنت یوستینیانوس, مقبره سنت جان,

دسته ها:
}