لطفا صبر کنید...

کلیسای توریستی  ترینیتی گرگتی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/02/13

کلیسای ترینیتی گرگتی (Gergeti Trinity Church  (Georgian:  წმინდასამება در شمال شرقی گرجستان و خارج از شهر استپ انسمیندا (Stephantsminda) در ارتفاع ۲۱۷۰ متری واقع شده و نام این بنا به علت قرارگیری روستای گرگتی در نزدیکی کلیسا، به کلیسای ترینیتی گرگتی تغییر یافته است. همچنین این کلیسا در سمت راست

رودخانه چخری

(Chkheri) نزدیک به پنجمین کوه بلند گرجستان، کوه قازبگی ( Kazbek) بنا شده است. این مکان در قرن چهاردهم در بالای کوه های شیب داری ساخته شده که توسط طبیعت خاصی احاطه گردیده است و در حال حاضر نمادی برای گرجستان محسوب می‌شود.

ترینیتی گرگتی

کلیسای توریستی تثلیث گرگتی

این کلیسا، چشم انداز بسیار زیبایی از کوه قازبگی را برای همگان ترسیم می‌کند. نام دیگر این کوه، مکینوارتسوری (Mkinvartsveri ) است (به معنی کوه یخ). صعود به کلیسا از داخل شهر، سخت و دشوار به نظر می‌آید اما بعد از رسیدن به روستای گرگتی با طی کردن مسافت زمانی در حدود یک ساعت با عبور از جاده مارپیچ می‌توان به راحتی به کلیسا مشرف شد.

کلیسای توریستی تثلیث گرگتی

افسانه های زیادی راجع به قازبگی و کلیسای ترینیتی وجود دارد. طبق یکی از افسانه ها در گذشته مردی به نام پرومتیوس (Prometheus ) به خاطر دزدیدن آتش خدایان در کوه به تکه سنگی زنجیر شده بود.

Trinity Grgty

کلیسای توریستی تثلیث گرگتی

کلیسای ترینیتی، تنها کلیسا در بخش شمالی گرجستان بوده و معماری های صورت گرفته در این مکان کاملاً سنتی و نشان دهنده هنر و طراحی گرجی ها می ‌باشد. در این کلیسا، تزئیناتی بر روی بلوک ها و سنگ ها صورت گرفته و پنجره ها در آن به گونه ای طراحی شده اند که داخل کلیسا در تمامی ساعات روز، اندکی تاریک باشد و همچنین یک برج ناقوس کوچک با تزئینات خاص و چند نقش برجسته در نزدیکی کلیسا بنا شده است. متأسفانه کسی اجازه عکس گرفتن از داخل این کلیسا را ندارد.

کلیسای توریستی تثلیث گرگتی

در سال ۱۹۸۸ مقامات شوروی، یک خط کابل خودرو ایجاد کردند که یک ایستگاه آن از کنار تسمیندا سامبا (TsmindaSameba) شروع و به ایستگاه دیگری در کنار کلیسای ترینیتی ختم می‌شد؛ اما مردم قازبگی خرافه بافی نموده و احساس کردند که این کار باعث نجس شدن کلیسا می‌شود و در نهایت آن را به نابودی کشاندند.

کلیسای توریستی تثلیث گرگتی

 در حال حاضر کلیسای ترینیتی به عنوان یک مکان جذاب توریستی در کشور گرجستان محسوب می‌شود و هر سال علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب می کند.

کلیسای توریستی تثلیث گرگتی

کلمات جستجو شده:

رودخانه چخری , کلیسای توریستی تثلیث گرگتی, شهر استپ انسمیندا, روستای گرگتی, رودخانه چخری, کوه قازبگی, کوه مکینوارتسوری, مقامات شوروی, خط کابل خودرو, مکان توریستی, کشور گرجستان

دسته ها:
}