لطفا صبر کنید...

موزه پول در گرجستان | جاذبه های توریستی تفلیس
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/02/13

موزه پول یکی از ارزشمندترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری در شهر تفلیس گرجستان است. فعالیت این موزه برای اولین بار در سال ۱۹۸۱ در سیستم بانکی دولت اتحادیه جماهیر شوروی صورت گرفت و تا سال ۱۹۸۹ به فعالیت خود ادامه داد؛ بعد از بدست آوردن استقلال، این بنا توسط سیستم بانکی گرجستان در سال ۱۹۹۸ دوباره راه اندازی شده و در سال ۲۰۰۱ توسعه یافت.

راهنمای سفر به تفلیس

کامل ترین موزه پول دنیا در گرجستان

پول به عنوان یک اثر هنری و اساس استقلال هر کشور است، نماد وحدت، قدرت و رفاه یک ملت در گذشته، حال و آینده می‌باشد و همچنین تاریخ انتشار پول و گردش آن در هر کشور، یک نوع آیینه دقیق و منعکس کننده تاریخ سیاسی و اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

موزه پول در گرجستان

کامل ترین موزه پول دنیا در گرجستان

موزه های متعددی در زمینه پول و سکه وجود دارند و اغلب این موزه ها تنها به شکل مختصری به نمایش چندین نمونه از پول های قدیمی در کنار دیگر نمایشگاه ها پرداخته اند؛ اما همه نمایشگاه های موزه پول بانک ملی گرجستان به پول اختصاص داده شده و انواع پول های تاریخی و کنونی را نمایش می دهد.

کامل ترین موزه پول دنیا در گرجستان

این موزه، تاریخ صد ساله گردش پول در گرجستان، سکه امپراتوری روم، سکه اشکانیان، سکه ساسانیان، درهم اعراب، نومیسماس (Nomismas ) بیزانس، تامار (Tamar )، پول عثمانی، انواع مختلف سکه های ضرب شده توسط تیمور دوم، سکه دوره صفویه، سکه طلای اروپا، اسکناس و سکه های قدیمی امپراتوری روسیه و بسیاری از سکه ها واسکناس های دنیا را به نمایش می‌گذارد.

Money Museum in Georgia

کامل ترین موزه پول دنیا در گرجستان

این مکان که در واقع یک موسسه آموزشی محسوب می‌شود نه تنها سعی در محبوبیت میراث پولی گرجستان دارد بلکه در ارائه کامل اطلاعات از آخرین دستاورد های سکه شناسی و بونیستیکس (Bonistics ) نیز، برای گرجستان و دیگر کشور ها در تلاش است.

کامل ترین موزه پول دنیا در گرجستان

دو سالن از موزه بانک ملی پول مربوط به تاریخ گرجستان از دوران باستان تا حال حاضر از نظر پول و گردش پول می‌باشد و در واقع انواع سکه و همه ارز هایی که تا کنون در خاک گرجستان توزیع شده به نمایش در می آورد. این نمایشگاه با معرفی ارزش بالای اسمی تترادراخما (Tetradrachma ) از پول کلچیان (Colchian ) باستان شروع می‌شود که یک کپی از سکه منحصر به فرد دیوید اگماشنبلی چهارم (David IV Agmashenebeli ) است و در حال حاضر در موزه بریتانیا نگه داشته می‌شود.

کامل ترین موزه پول دنیا در گرجستان

 

موزه پول دارای یک نمایشگاه منحصر به فرد سیستماتیک نمایش پول کاغذی، پس از انقلاب سال ۱۹۱۷ در گرجستان می‌باشد. (پس از آن کشور مستقل گرجستان اعلام کرد که مردم قادر به استفاده کپن از بانک ملی گرجستان هستند) که این کپن در موزه پول به نمایش گذاشته شده است و همچنین همراه با این کپن، اولین پول صادر شده در دولت مستقل گرجستان، لاری (Lari ) در این نمایشگاه نگه داری می‌شود.

کامل ترین موزه پول دنیا در گرجستان

سالن سوم موزه به پول های مدرن اختصاص یافته که با توجه به موقعیت مکانی قاره های مختلف مرتب شده اند؛ از سکه ها و اسکناس های مدرن و قدیمی جمع آوری شده در این موزه، کتاب و بروشورهایی تهیه و منتشر شده که توسط بانک ملی برای فروش ارائه شده است.

کامل ترین موزه پول دنیا در گرجستان

موزه پول هر روز به جز شنبه و یک شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز است.

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

کلمات جستجو شده :

کامل ترین موزه پول, موزه پول, جاذبه های گردشگری, تفلیس گرجستان, اتحادیه جماهیر شوروی, سیستم بانکی گرجستان, میراث پولی گرجستان,

دسته ها:
}