لطفا صبر کنید...

کاروانسرای محمد پاشا | Mehmet Pasha
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/30

کاروانسرای محمد پاشا Mehmet Pasha در سال 1618 به منظور رونق تجارت دریایی ساخته شد. این سبک از معماری عثمانی، سبکی ظریف و منحصر به فرد می باشد. کاروانسرای محمد پاشا، دارای حیاطی مستقل و مستطیلی شکل است که از طریق یک رواق جدا شده اند. این کاروانسرا در دو طبقه ساخته شده که یک درب آن در سمت شمال به بازار شهر منتهی می شود و درب دیگر در قسمت غربی که ورودی اصلی بوده و دو گذرگاه سرپوشیده دارد. در قسمت غربی، محلی برای ذخیره توشه محافظان امنیتی ساختمان ایجاد شده و حیاط دارای ایوان بزرگیست که طاق اصلی را احاطه کرده است.

کاروانسرای محمد پاشا Mehmet Pasha

تا سال 1955 کاروانسرای محمد پاشا توسط تجار مورد استفاده قرار گرفته و پس از آن بازسازی شده و به صورت هتل و رستوران زیبایی برای گردشگران و مسافران راه اندازی گشت. کاروانسرای محمد پاشا، در مرکز شهر کوش اداسی و نزدیک به بندر واقع می باشد و در تمام طول سال پذیرای بازدیدکنندگان و مسافران است. این کاروانسرا به سبک معماری زیبا و تاریخی عثمانی ساخته شده و هم اکنون به صورت هتلی زیبا با همان سبک معماری قدیمی پابرجاست که در بهترین نقطه شهر واقع شده و نقطه عطف مسیر مسافران و همچنین در مجاورت بازار و خیابان اصلی شهر کوش اداسی است. بنایی تاریخی که سلطنت عثمانی را به یاد می آورد.

کاروانسرای محمد پاشا Mehmet Pasha

این کاروانسرا توسط فرمانده عثمانی، محمد پاشا Mehmet Pasha ساخته شده است. محمد پاشا در آن زمان به عنوان فرماندار مصر و وزیر اعظم حکومت عثمانی خدمت می کرد. پس از سال ها از زمان ساخت کاروانسرا در سال 1618، این کاروانسرا بازسازی شد و تا پیش از این، به عنوان قلعه ای برای دفاع از دشمن از آن استفاده می شده است. اداره بازسازی کشور ترکیه در سال 1954 مبانی بازسازی این کاروانسرا را تصویب کرده و نتیجه آن بازسازی هتلی جدید بود که هم اکنون در کوش اداسی یکی از جالب ترین مکان های جذاب برای گردشگران و بازدید کنندگان است.

کاروانسرای محمد پاشا دقیقا در مقابل اسکله کوش اداسی واقع است. کوش اداسی شهری زیبا در کنار خلیج است که توسط یونانی ها تاسیس و در مجاورت دو شهرستان ساحلی دیگر قرار دارد. در زمان هلنی و رومی، این شهر توسط رومی های شرقی اداره می شد. در آن زمان بندر کوش اداسی توسط رسوبات آبرفتی تخریب و سپس دولت بیزانس، بندر و جاده جدیدی را به منظور تبادالات تجاری بنا نهاد. شهر بندری جدید با تجار یونانی، یهودی و ارمنی در ارتباط بود. پس از نبرد ملازگرد در سال 1071، ترکان سلجوقی به طور گسترده ای در آناتولی نفوذ کرده و در قرن 14 کوش اداسی بخشی از خاک ترکیه امروزی شد. پس از آن محمد پاشا که در آن زمان وزیر حکومت عثمانی بود دستور ساخت کاروانسرای کوش اداسی را صادر کرد.

کاروانسرای محمد پاشا Mehmet Pasha

تاریخچه کوش آداسی

کوش آداسی به معنای جزیره پرنده، شهری زیبا و ساحلی است که زیبایی ها و معماری تاریخی آن منحصر به فرد می باشد. جزیره ای که کشتی های کروز و آستر در آن لنگر می اندازند. کاروانسرای محمد پاشا در گذشته به صورت قلعه ای نظامی و به منظور دفاع از دزدان دریایی ساخته شد. مسیر پیاده روی بندر تا این کاروانسرا ده دقیقه است. زیبایی های بی نظیر این شهر شامل: اسکله طولانی بین بندر و دریا، تفرجگاه ساحلی، انواع رستوران ها، کافه ها، بارها و مراکز خرید است. یکی از غذاهای محلی و بسیار لذیذ شهر کوش اداسی، کباب بره است که به صورت تکه های کوچک گوشت بره بر روی سیخ های چوبی قرار گرفته و کباب می شوند.

کاروانسرای محمد پاشا Mehmet Pasha

کاروانسرای محمد پاشا که هم اکنون از نمای یک هتل شیک برخوردار است، به صورت مبله بوده و کلیه نیاز های مسافران را بر طرف می سازد. در حالی که معماری دو طبقه به همان صورت باقی مانده است. فضای داخلی کاروانسرا نوعی فضای عرفانی است و حیاط بزرگ آن نیز به سبک معماری عثمانی طراحی شده است.26 اتاق ویژه 55 اتاق خواب 1 مجموعه با تمامی امکانات و اینترنت بی سیم در تمام اتاق ها و هر اتاق نیز دارای حمام خصوصی و خط تلفن مستقیم است. همچنین رستوران کاروانسرا در فضایی باز واقع شده است.

کاروانسرای محمد پاشا Mehmet Pasha

کلمات جستجو شده:

کاروانسرای محمد پاشا Mehmet Pasha, کاروانسرای محمد پاشا , تجارت دریایی, گردشگران و مسافران ترکیه, مرکز شهر کوش اداسی, خیابان اصلی شهر کوش اداسی, وزیر اعظم حکومت عثمانی, کاروانسرای کوش اداسی, بندر کوش اداسی, تاریخچه کوش آداسی, جزیره پرنده, مراکز خریدکوش آداسی, غذای محلی کوش آداسی,

دسته ها:
}