لطفا صبر کنید...

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ سمبل سلطنت تاریخی روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/18

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ The Winter Palace in St. Petersburg به‌عنوان بخشی از موزه هرمیتاژ Hermitage در 17 اکتبر سال 1917 ساخته شد. اگرچه سیاست بلشویکی به حذف همه علامت‌های سلطنتی از کاخ پرداخته و کاخ زمستانی به موزه‌ای انقلابی تبدیل شد، اما پروژه بازسازی این کاخ در سال 1940 صورت گرفته و به دنبال آسیب ساختمان در طول محاصره لنین‌گراد، این کاخ تاریخی شاهد آغاز فرایند بازگشت دوباره به شکوه و جلال بود.

اتاق‌های دولتی کاخ زمستانی هم ‌اکنون از محبوب‌ترین بخش‌های این کاخ بوده و بازدیدکنندگان را مجذوب زیبایی تاریخی آن می‌کند. کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ در ابتدا محل اقامت پیترکبیر Peter  The Great بوده که توسط ماتینووی Matinovi در سال 1720 ساخته و پس ‌از آن به دستور کاترین کبیر در سال 1785، طراحی و معماری این کاخ زمستانی از سر گرفته ‌شده است و هم‌اکنون نیز بخش قابل‌توجهی از کاخ قدیمی با همان معماری وجود دارد.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ سمبل سلطنت تاریخی روسیه

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ سمبل سلطنت تاریخی روسیه

در سال 1992 و پس از نوسازی کاخ زمستانی، این میراث فرهنگی  برای بازدید عموم گشوده شد که شامل مجموعه‌های مختلفی از موزه هرمیتاژ و پترکبیر و مجسمه‌های طلاکاری شده و مجسمه موم کاری تزار است و تنوعی از لوازم شخصی و نقاشی سلطنتی را به همراه دارد. کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ محل اقامت خانواده سلطنتی تزارهای روسیه در سن‌پترزبورگ بوده که در مجاورت رودخانه نوا Neva قراردارد. چند کاخ دیگر نیز در قرن 18 توسط معمار باروک فرانچسکو  Barook Franchesko ساخته و در همان زمان آتش‌سوزی مهیبی در مجموعه کاخ زمستانی رخ‌داد و پس از آتش ‌سوزی و در سال 1837 با وجود تخریب فضای داخلی مجدداً بازسازی شد. این کاخ در حال حاضر بخشی از موزه آرمیتاژ را در خود جای ‌داده است.

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ سمبل سلطنت تاریخی روسیه

اولین کاخ زمستانی پترکبیر

اولین کاخ زمستانی پترکبیر به‌صورت ساختمانی چوبی بود که پس‌ از آن قصری سنگی جایگزین آن شد. بازسازی مجدد کاخ توسط ملکه آنا صورت پذیرفت که طراحی آن شامل بخش اقامتی بزرگ‌تری برای خانواده سلطنتی بود. ملکه الیزابت پس ‌از آن دستور تکمیل این باغ را صادر کرده و نمای خارجی کاخ تغییر یافت. بخش داخلی نیز مجموعه‌ای بی‌نظیر بود که به‌عنوان شاهکار معماری باروک شناخته می‏شود. عملیات بازسازی با بیش از 4000 طراح آغازشد و تعداد اتاق‌های کاخ به 460 اتاق رسید. کاخ زمستانی جدید شامل مجموعه‌ای از اشیای لوکس بوده و در سه‌طبقه ساخته شده که هر یک نمای منحصربه‌فرد خود را دارند. همه آن‌ها دارای ستون‌های سفید با پس‌زمینه‌ای صورتی و برجسته و نمایی با گچ کاری طلایی بودند. 176 مجسمه زیبا نیز در محوطه کاخ به چشم می‌خورد.

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ سمبل سلطنت تاریخی روسیه

پس‌ازآنکه کاترین دوم در سال 1762 به تخت نشست، فضای داخلی کاخ زمستانی شکلی جدید به خود گرفت. کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ یکی از ساختمان‌های پرزرق‌ و برق در سن‌پترزبورگ محسوب می‏شود. این کاخ دارای صدها اتاق است که بسیاری از آن‌ها دارای فضایی داخلی از زمان امپراتوری قدیم تا عصر حاضر بوده و پس‌ازآن برای بازدیدکنندگان بازگشایی شده است.

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ سمبل سلطنت تاریخی روسیه

هنگامی‌که شما در این کاخ زیبا قدم می‌گذارید، احساسی قوی و بی‌نظیر از دوران امپراتوران سابق و شکوه و جلال سلطنت تاریخی‏ آن ها ‏به شما دست می‌دهد. در صحن ورودی فرشی قرمز و مخملی گسترده شده  است و مجسمه‌ها و آینه‌های بزرگ و نقاشی‌های زیبا و نقوش طلاکاری شده همگی به سبک باروک، وجود دارد که هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد کرد و همچنین در بخش اصلی کاخ، اتاق امپراتور و ملکه وجود دارد.

هم‌اکنون کاخ زمستانی نه‌تنها دارای فضای داخلی زیبایی است بلکه باوجود مجموعه‌ی موزه ارمیتاژ، از بهترین موزه‌های هنر اروپایی غرب در جهان محسوب می‏شود. همچنین مجموعه‌هایی از آثار موزه‌هایی مانند لوور پاریس، موزه هنر متروپولتین در نیویورک، گالری ملی موزه بریتانیا در لندن و پرادو در مادرید در این کاخ سلطنتی به چشم می‏خورد.

موزه آرمیتاژ در کاخ زمستانی دارای شاهکارهای نقاشی از نقاشان بزرگی چون رامبراند، روبنس، ون دایک، پیکاسو، ون گوگ و گوگن می‌باشد. این موزه دارای بیش از 3 میلیون نمایشگاه است که در میان آن‌ها نه‌تنها آثار نقاشی بلکه مجسمه‌های عتیقه قرون‌وسطی، تکه‌های باستانی از قرن 18 و 19، طلا و جواهرات، سکه‌ها، یافته‌های باستان‌شناسی و مجموعه‌ای از آثار کشورهای شرقی همچون مصر، ایران، چین و تبت وجود دارد.

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ سمبل سلطنت تاریخی روسیه

موزه کاخ زمستانی سن پترزبورگ

در موزه کاخ زمستانی، تزییناتی از نقاشی فرانسه به چشم می‌خورد. اولین شکل اقامت سلطنتی در کاخ به‌صورت خانه‌های چوبی و به سبک هلندی بود. بخش‌هایی از این کاخ در حال حاضر بازسازی‌شده و برای بازدید عموم آزاد است. کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ معروف‌ترین ساختمان در سن‌پترزبورگ به شمار می‏رود و در میدان کاخ و جنوب رودخانه نوا قرار دارد که نمادی از هنر تاریخی و سیاسی و فرهنگی در سه قرن پیش است.

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ سمبل سلطنت تاریخی روسیه

 فضای داخلی کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ

در حال حاضر در فضای داخلی کاخ تغییراتی صورت پذیرفته و اتاق‌های دولتی مشرف ‌به رودخانه نوا Neva می‌باشند. کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ بخشی از معروف‌ترین کاخ‌های روسیه می‌باشد که دارای شکوه و جلال امپراتوری باستان و نمادی از فرهنگ و هنر تاریخ روسیه می‌باشد؛ بنابراین اگر شما قصد سفر به روسیه رادارید حتماً از این کاخ تاریخی بازدید نمایید.

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ سمبل سلطنت تاریخی روسیه

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

کلمات جستجو شده :

کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ,فضای داخلی کاخ,موزه کاخ زمستانی,اتاق‌های دولتی کاخ زمستانی,کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ,کاترین کبیر روسیه,رزرو تور برای کاخ زمستانی روسیه,رزرو هتل نزدیک کاخ زمستانی روسیه,تور های مسکو و روسیه

دسته ها:
}