لطفا صبر کنید...

کاخ دولمابحثی Dolmabahce
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/05/24

کاخ دولمابحثی »»  گردشگران بسیاری در طول سال  از کاخ دولمابحثی در شهر استانبول بازدید می کنند، کاخ دولمابحثی به دلیل داشتن ظاهری بی نظیر و زیبا به عنوان یکی از پر زرق و برق ترین کاخ ها در جهان شناخته می شود و به همین دلیل یکی از قطب های جذب توریست در استانبول نیز به شمار می رود.

راهنمای سفر به استانبول

کاخ دولمابحثی Dolmabahce

تاریخچه کاخ دولمابحثی

   این کاخ در سال 1839  به دستور سلطان عبدالمجید ساخته شد و طراحی و پیشبرد این پروژه با کمک معماران برجسته  به نام های:  امیر با لیستی و سرگیس بالینی، در دوره عثمانی انجام گردید؛ در سال 1854 ساخت و ساز این کاخ به پایان رسید که در مجموع هزینه بسیار زیادی برای دولت عثمانی به همراه داشت، که موجب ورشکستگی امپراطوری و آغاز به پایان رسیدن سلسله عثمانی شد و پس از دو سال به پایان رسیدن ساخت و ساز، سلطان عبدالمجید و خانواده اش به کاخ دولمابحثی نقل مکان کردند و باقی عمر خود را در این کاخ سپری کردند.

کاخ دولمابحثی Dolmabahce

کاخ دولمابحثی

کاخ دولمابحثی Dolmabahce

    پس از به پایان رسیدن سلسله عثمانی در سال های اولیه جمهوری آتاتورک از کاخ دولمابحثی به عنوان یک پایگاه برای جمهوری خواهان در استانبول استفاده می گردید؛ بعد از بنیان گذاری جمهوری ترکیه در آنکارا مصطفی کمال آتاتورک تمام توابع دولت را به سرمایه ای جوان منتقل کرد. او در کاخ دولمابحثی از مهمان خارجی استقبال کرد و مرکز علمی کنگره های ملی تاریخی، زبان و کنفرانس های بین المللی را در کاخ برگزار کرد.

کاخ دولمابحثی Dolmabahce

جاذبه ها و اطلاعات درباره کاخ دولمابحثی

   در هنگام ورود توریست ها و گردشگران به محوطه کاخ، بخش دروازه سلطنتی که با یک برج ساعت زیبا تزیین ‌شده مشاهده می‌شود، که ساخته دست معماران امیر با لیستی و سرگیس بالینی می باشد؛ کاخ دولمابحثی در مجموع به سه قسمت تقسیم می‌شود: سلیملیک (Selamlyk)، هاروم (Harom) و ولیهت دایرسی (Veliaht Dairesi) که به ترتیب می توان در اولین قسمت سویت های معروف را مشاهده نمود و در قسمت دوم می توان آپارتمان ها و جابگاه های تاج گذاری شاه زاده را مشاهد نمود و در قسمت سوم هم دومین خانه ملی نقاشی در ترکیه واقع شده است، که هر کدام از این قسمت ها دارای جذابیت ها و زیبایی های خاص خود می باشد.

کاخ دولمابحثی Dolmabahce

   این مجتمع دارای 365 اتاق، 22 سالن و لوسترهایی از جنس کریستال است و همچنین بزرگترین لوستر جهان در این مکان قرار دارد که یک هدیه از طرف ملکه ویکتوریا می‌باشد، که می توان گفت یکی از دلایل شهرت این کاخ در میان کاخ های تاریخی دیگر ترکیه این است که بزرگترین لوستر جهان در این کاخ قرار گرفته است و این کاخ تاکنون بیش از چند بار بازسازی شده است و از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار می باشد.

کاخ دولمابحثی Dolmabahce

   یکی از قوانین حال حاضر در کاخ دولمابحثی این است که تعداد بازدیدکنندگان محدود به روزی 3000 نفر است و این امر در روز های تعطیل و تعطیلات آخر هفته نیز شامل حال بازدید کنندگان می باشد.

کاخ دولمابحثی Dolmabahce

   پس از بازدید و گشت و گذار در این بنای تاریخی و مجلل می‌توان در مجاورت این کاخ از مسجد تاریخی که سال 1853 توسط سلطان محمد عثمانی تکمیل گردیده دیدن نمود و برای استراحت و گذراندن ساعاتی خوش و لذت بخش کنار خانواده و دوستان می توان به کافه ای در که محوطه کاخ دولمابحثی است رفت و پایان یک روز خوب را رقم زد.

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین کی سفر به شما پیشنهاد می‎کند که در سفر استانبول خود درصورت نیاز از اپلیکیشن های زیر استفاده کنید تا سفر راحتی داشته باشید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

کلمات جستجو شده:

کاخ دولمابحثی Dolmabahce, رزرو آنلاین تور لحظه آخری استانبول, جذب توریست در استانبول, تاریخچه کاخ دولمابحثی, جمهوری آتاتورک, جاذبه ها و اطلاعات درباره کاخ دولمابحثی, کاخ های تاریخی ترکیه,

دسته ها:
}