لطفا صبر کنید...

کاخ اکسینوگراد | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/03

اکسینوگراد یک کاخ تابستانه سلطنتی و پارکی در ساحل دریای سیاه و در هشت کیلومتری شهر وارنا است. این کاخ در حال حاضر برای نشست ها ی ریاست جمهوری و میزبانی از جلسات کابینه در تابستان ها مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین برای بازدید گردشگران دسترسی آزاد قرار داده شده است.

کاخ اکسینوگراد

این مکان همچنین از سال ۲۰۰۷ به محلی برای برگزاری جشنواره اپرا تبدیل شد. اکسینوگراد در اترفاع ۴۹ متری از سطح دریا واقع شده است. پارک و کاخ در طول تابستان سال ۲۰۱۶ برای بازسازی و مرمت به طور کامل بسته شد.

کاخ اکسینوگراد

این کاخ در ۱۶ مارچ سال ۱۸۸۲ بود که ساخته شد؛ زمین این کاخ در آن زمان مربوط به دو صومعه کوچک با نام های سنت دمتریوس و سنت کنستانتین بود که به محل اقامت سلطنتی تبدیل شد. طراحی این بنا توسط معماری با نام Viennese Viktor و در سال ۱۸۸۵ انجام گرفت.

کاخ اکسینوگراد

این کاخ در ابتدا سندروو نام نهاده شد که نام ایتالیایی الکساندر سندرو بود. پس از گسترش املاک، وسعت این کاخ به ۸۰ هکتار رسید.قابل ذکر است که این کاخ در زمان سلطنت پادشاه کنیاز و پس از تزار ساخته شد.

کاخ اکسینوگراد

سردر این کاخ و بعضی از مصالح دیگر از محل اقامت سابق خانواده سلطنتی فرانسه توسط فردینانت و به صورت یکپارچه به بلغارستان آورده شد. فردینانت به یک معمار سوئدی به نام Hermann Mayer و به یک معمار بلغاری به نام Nikola lazarov ماموریت داد تا به طراحی این بنا بپردازند.

کاخ اکسینوگراد

در سال ۱۸۹۳ و به درخواست شاهزاده خانم Marie louise همسر اول فردینانت، کاخ به Euxinograd  تغییر نام پیدا کرد که نام امروزی این کاخ است. این نام برگرفته از یک اصطلاح یونان باستانی برای دریای اژه می باشد که ریشه آن در دو لغت Euxeinos pontos به معنی دریای مهربان و Suffix grad شهر یا تاریخی و یا دژ است.

کاخ اکسینوگراد

پس از الغای سلطنت در بلغارستان و در نتیجه یک همه پرسی که تحت نظارت کمونیست در سال ۱۹۴۶ انجام شد، اکسینوگراد به محل اقامت تابستانی کمونیست تبدیل شد. در پی تغییرات دموکراتیک در سال ۱۹۸۹ کاخ سلطنتی سابق به محل اقامت ریاست جمهوری و اعضای دولت تبدیل شد و پس از آن برای بازدید مردم باز گشایی شد.

کاخ اکسینوگراد

طراحی این ساختمان بر اساس سبک قلعه های فرانسوی قرن ۱۸ طراحی شده بود با یک سقف فلزی دارای اتاق شیروانی و آجر کاری شکل، بالکن و برج ساعت نمای زیبایی را به ساختمان داده است. بنای اکسینوگراد دارای سه طبقه است که طبقه اول اتاق پذیرایی اصلی و طبقه دوم آپارتمان خصوصی خانواده سلطنتی و طبقه سوم اتاق خدمه بوده است.

کاخ اکسینوگراد

مبلمان ها تماما از چوب ماهون و چوب گردو ساخته شده اند با یک لوستر غول پیکر با نیلوفر های طلایی که هدیه ای از خاندان بوربون بوده است. یک ساعت آفتابی نیز وجود دارد که هدیه ملکه ویکتوریا بوده، همچنین دستگیره های درب ها که نشان ملی تزار فردینانت روی آن ها حک شده است.

کارخانه شراب سازی این کاخ نیز در سال ۱۸۹۱ برای دیدار با خانواده سلطنتی بلغارستان در دو طبقه زیرزمین ساخته شد. علاوه بر آن باغ انگوری نیز در سال ۱۸۹۰ در این محل ساخته شد که امروزه پارک است. در این پارک بزرگ بیش از ۳۱۰ گونه مختلف از گیاهان آسیایی، آفریقایی، آمریکایی و جنوب فرانسه وجود دارد.

 

کلمات جستجو شده:

کاخ اکسینوگراد, ساحل دریای سیاه, کاخ تابستانه سلطنتی , جشنواره اپرا , صومعه سنت دمتریوس, صومعه سنت کنستانتین, کاخ سندروو, تاریخچه کاخ سندروو, محل اقامت تابستانی کمونیست,

دسته ها:
}