لطفا صبر کنید...

پیراشکی روسی  Piroshki | یکی از محبوب ترین غذاهای روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/27

پیراشکی یکی از محبوب ترین غذاهای روسی است که انواع متفاوتی دارد. مردم روسیه این غذا را در مناسبت ها و جشن های ملی طبخ می نمایند. تهیه پیراشکی برای مردم روسیه بهانه ای است تا دور یکدیگر جمع شده و پایان هفته ای توام با آرامش را رقم زنند. کلمه پیراشکی اقتباسی از کلمه (Little Pirog ) یا (Little Pie) به معنای پای کوچک است. برای تهیه پیراشکی از دو روش پخت متفاوت استفاده می شود، که شامل پخت تنوری یا داخل فر وسرخ کردن است. یکی از دلایل محبوبیت این غذا، قابل حمل بودن آن به شمار می‏رود ،که تبدیل به بهترین ویژگی آن برای استفاده درپیک نیک است. دلیل تفاوت پیراشکی روسی از دیگر پیراشکی های طبخ شده در دیگر نقاط جهان، نان این پیراشکی می‏باشد. ویژگی منحصر به فرد نان ،خمیر تخم مرغی و نرم و لطیف آن است. لطافت این خمیر سبب می شود تا آن را تنها توسط میکسر یا یا دستگاه خمیر ساز تهیه کنند، اما اگر شما عادت به تهیه خمیر با دست دارید، بهتر است خمیر حالت چسبنده تری نسب به حالت مرسوم داشته باشد.

پیراشکی Piroshki

دستور پخت پیراشکی روسی

مواد لازم برای تهیه خمیر پیراشکی

1 پیمانه شیر گرم

1 قاشق غذاخوری شکر

2/1 قاشق چایخوری مخمر خشک

2 قاشق غذاخوری روغن ذوب شده

1 عدد تخم مرغ

مواد لازم برای تهیه  پیراشکی گوشت

1 عدد پیاز خورد شده

500 گرم گوشت چرخ شده

50 گرم سیر خرد شده

پیراشکی Piroshki

طرز تهیه خمیر پیراشکی 

شیر و شکر را داخل یک ظرف ریخته و با یکدیگر مخلوط می کنیم ، تا زمانی که شکر درون شیر حل شود ، مخمر را به مخلوط اضافه می کنیم، سپس به آن 5 تا 7 دقیقه زمان می دهیم تا پف کند. پس از آن دو پیمانه آرد ،تخم مرغ ، نمک و کره ذوب شده را به آن اضافه می نماییم و همه این مواد را با هم مخلوط می کنیم. در آخر یک پیمانه آرد را نیز به بقیه مواد اضافه می کنیم و همه مواد را با یکدیگر در ظرفی قرار داده و با یک حوله مرطوب می پوشانیم .پس از گذشت یک ساعت خمیر پیراشکی آماده است.

طرز تهیه پیراشکی گوشت

گوشت،  پیاز و سیر را به همراه کره روی حرارت می گذاریم و با هم تفت می دهیم، سپس نمک و فلفل را اضافه کرده و به مدت 5 دقیقه هم میزنیم. پس از پخته شدن کامل گوشت، مواد را به اندازه یک قاشق غذاخوری درون خمیر گلوله شده می گذاریم و آن را در روغن داغ سرخ میکنیم و یا درون فر 375 درجه به مدت 20دقیقه قرار می دهیم.

 پیراشکی Piroshki

از جمله رستوران های معروف که روسیه که این غذا را سرو می کنند میتوان به Lepim I Varim ،Savva ، Café Pushkin  و Café Dr.zh Grand نام برد.

پیراشکی Piroshki

کلمات جستجو شده:

پیراشکی Piroshki , غذاهای روسی, Little Pirog, Little Pie, پخت تنوری, پیک نیک, خمیر تخم مرغی, دستگاه خمیر ساز, دستور پخت, گوشت چرخ شده, سیر خرد شده, خمیر پیراشکی, خمیر گلوله شده, رستوران , Café Dr.zh Grand, Café Pushkin, Lepim I Varim ،Savva

دسته ها:
}