لطفا صبر کنید...

پنکیک روسی میان وعده‌ای سبک و لذیذ | معرفی غذاهای روسی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/27

پنکیک روسی از غذاهای سنتی روسیه است که در تعطیلات آخر هفته در روسیه تهیه و مصرف می‌شود و اغلب با چای و به‌عنوان میان وعده یا دسر مصرف می‌شود. پنکیک روسی با پنکیک‌های دیگر کشورها متفاوت است و طرز تهیه آن نیز متفاوت می‌باشد. ازنظر ظاهر، این پنکیک همانند کرپ‌های فرانسوی است اما ازنظر ضخامت فرق داشته و کمی ضخیم‌تر است. پنکیک آمریکایی هم به همین صورت بوده با این تفاوت که کمی نازک‌تر است و روش پر کردن پنکیک هم با دیگر کشورها فرق می‌کند.

پنکیک روسی میان وعده‌ای سبک و لذیذ

پنکیک روسی میان وعده‌ای سبک و لذیذ

برای تهیه یک پنکیک خوب و خوشمزه تنها به چند مواد تشکیل‌دهنده بسیار ساده نیاز دارید. موادی مثل تخم‌مرغ، شیر و آرد. پنکیک را می‌توان ساده و یا با مخمر تهیه کرد.

دستور پخت پنکیک روسی

در ابتدا شیر و تخم‌مرغ را باهم مخلوط کرده و به هم می‌زنیم. پس‌ازآن مقداری نمک و شکر اضافه کرده و آن‌ها را مخلوط می‌کنیم. پس‌ازآن آرد را آهسته‌آهسته اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم و پس‌ازآن جوش‌شیرین اضافه می‌شود. پس‌ازآن به‌اندازه نصف لیوان روغن نباتی اضافه کرده و در آخر نیز به این خمیر آب جوش اضافه می‌شود. خمیر به ‌دست ‌آمده باید بسیار نازک و آبکی باشد. این خمیر را ورز داده و اجازه می‌دهیم تا به مدت 20 دقیقه به همین شکل باقی بماند. پس‌ازآن یک قاشق غذاخوری کره را در ماهی‌تابه ریخته و روی حرارت ملایم می‌گذاریم. چندین لایه خمیر دایره‌ای شکل درست کرده و پس‌ازآن خمیر نازکی را به شکل دایره‌ای درآورده و به آهستگی داخل روغن گذاشته و منتظر می‌مانیم تاکمی طلایی شود. پس‌ازآنکه تمام پنکیک‌ها سرخ شد می‌توان آن را با توت، قارچ و گوشت پرکرده و میل نمود.

پنکیک روسی میان وعده‌ای سبک و لذیذ

پنکیک روسی یکی از میان وعده‌های محبوب مردم روسیه می‌باشد که در اکثر رستوران‌های روسیه تهیه می‌شود و طرفداران زیادی دارد. برخی از رستوران‌ها و کافه‌های سرو پنکیک را در اینجا معرفی می‌کنیم.

-کافه برکفست Breakfast

-کافه آی لاو کیک Ilove cake

- فرندز فور اور Freands forever

-کافه پوشکین Café pushkin

-ساموسان Samosan

- رستوران شراتان Sheratan place

پنکیک روسی میان وعده‌ای سبک و لذیذ

پنکیک روسی میان وعده‌ای سبک و لذیذ

پنکیک روسی میان وعده‌ای سبک و لذیذ

کلمات جستجو شده:

پنکیک روسی میان وعده‌ای سبک و لذیذ, غذاهای سنتی روسیه , پنکیک روسی, کرپ‌های فرانسوی, نکیک آمریکایی, دستور پخت پنکیک روسی  , رستوران‌, کافه برکفست Breakfast, کافه آی لاو کیک Ilove cake, فرندز فور اور Freands forever, کافه پوشکین Café pushkin, ساموسان Samosan, رستوران شراتان Sheratan place

دسته ها:
}