لطفا صبر کنید...

پل صلح در تفلیس | جاذبه های گردشگری تفلیس
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/06

پل صلح »» شهر تفلیس گرجستان با داشتن آب و هوایی دلپذیر و وجود مکان های تاریخی و گردشگری فراوان، گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. یکی از معروف ترین مکان های دیدنی شهر تفلیس پل صلح است که به یکی از مهم ترین مقاصد برای گردشگران تبدیل شده است.

راهنمای سفر به تفلیس

پل زیبای صلح در تفلیس

این پل در منطقه قدیمی تفلیس و در کنار پارک ریک و رودخانه Mtkvari قرار دارد. پل صلح نسبتا جوان است و در 6 مه سال 2010 افتتاح شد. قدم زدن بر روی این پل می تواند یک روز خوب را برای شما و اعضای خانواده رقم زند. این پل اتصالی است بین قسمت قدیمی شهر تفلیس و پارک ریک که می توان با استفاده از یک تراموا به آن طرف یعنی محوطه پارک رفت.

پل زیبای صلح در تفلیس

پل صلح به شکل قوس دار ساخته شده و توسط پایه ها و چراغ های زیبایی تزئین شده است که شب ها نمای دیدنی و جذاب را برای ببینندگان به همراه دارد. همچنین می توان در میان این پل ایستاد و بهترین منظره را از شهر تفلیس دید و عکسی زیبا از تمام شهر گرفت. اگر خواستید عکسی بگیرید اطمینان حاصل نمایید که لنز دوربینتان را خوب تنظیم کرده اید.

پل زیبای صلح در تفلیس

این پل به طول 150 متر بر روی رودخانه کورا بنا شده و طرحی بود تا توسط آن شهر قدیمی تفلیس را به مدرنیته متصل کند. این طرح اتصالی بین طراحی مدرن با منطقه جدید است. پل صلح که در امتداد رودخانه کورا قرار دارد بهترین مکان برای ارائه یک منظره منحصر بفرد از کلیسای Metekhi می باشد. این پل مناظر دیگری را نیز برای ببینندگان خود به نمایش می گذارد که از آن جمله می توان به Narikala Fortress و مجسمه Vakhtang Gorgasali بنیان گذار شهر در یک سمت و پل Baratashvili و دفتر ریاست جمهوری در سمت دیگر اشاره کرد.

پل زیبای صلح در تفلیس

طراحی این پل به شکل یک حیوان دریایی است که با استفاده از فولاد و شیشه به شکل منحنی ساخته شده و توسط چراغ ها و رقص نور های فراوان تزیین شده و شب ها جلوه ای دیدنی و رویایی را به این محل می بخشد. سقف این مجموعه با 1208 لامپ ال ای دی تزئین شده که توسط شرکت های پیریمو و رنا الکترونیک انجام گرفته اند و همچنین از 6040 لامپلای ال ای دی با 4200 درجه دما، توسط شرکت روشنایی آینده نصب شده اند.

پل زیبای صلح در تفلیس

سر تا سر راهروی این پل توسط پنل های شیشه و لامپ ها پوشیده شده است. این شیشه ها با نام Powerglass و ساخته شده توسط شرکت شیشه گلاتز که یک شرکت معتبر آلمانی و با سابقه در زمینه شیشه های مقاوم است می باشد. روشنایی پل صلح نود دقیقه قبل از غروب خورشید انجام می شود تا بتواند رودخانه کورا و ساختمان های هر دو طرف پل را روشن کند و محیطی مناسب را جهت بازدید گردشگران فراهم آورد.

پل زیبای صلح در تفلیس

پل صلح توسط طراح ایتالیایی مایکل دی لوچی، کسی که طراح ساختمان ریاست جمهوری و وزارات امور داخلی و خارجی بود طراحی و ساخته شد. طراحی نور این بنا نیز توسط طراح نور فرانسوی فیلیپ مارتینود انجام گرفت.

پل زیبای صلح در تفلیس

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

کلمات جستجو شده:

پل زیبای صلح در تفلیس, شهر تفلیس گرجستان, معروف ترین مکان های دیدنی شهر تفلیس, پل صلح تفلیس, پارک ریک, رودخانه Mtkvari, رودخانه کورا, کلیسای Metekhi, مجسمه Vakhtang Gorgasali, پل Baratashvili,  طراح ایتالیایی مایکل دی لوچی

دسته ها:
}