لطفا صبر کنید...

پرچم روسیه | تاریخچه پرچم روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/01/21

پرچم روسیه متشکل از سه نوار افقی در سه رنگ که بالاترین قسمت پرچم به رنگ سفید، وسط پرچم به رنگ آبی و قسمت پایین پرچم به رنگ قرمز است که این ترکیب سه رنگ بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد.

تاریخچه پرچم روسیه

مورخان با تحقیق در مورد پرچم کشور روسیه به نتایجی رسیدند که نشان می دهد تاریخ شکل گیری این پرچم در سال ۱۶۹۹ و در زمان پتر کبیر بوده است. زمانی که پتر کبیر برای آموزش های کشتی سازی به هلند سفر می کند تصمیم می گیرد که پرچمی یگانه را نیز برای کشتی های روسی انتخاب کند و این پرچم درسال ۱۷۹۹ برای کشتی های تجاری روسیه انتخاب می شود.

پرچم روسیه

این پرچم در طول سال‌ هایی که گذشت به عنواین مختلف دچار تغییر و تحولاتی شد، سر انجام در سال ۱۸۸۳ به‌عنوان پرچم مدنی انتخاب شد و از سال ۱۸۸۳ تا سال ۱۹۱۷ پرچم رسمی روسیه بود، اما در سال ۱۹۱۷ یک پرچم قرمز با علامت چکش طلا ، داس و ستاره روی آن جایگزین و به‌ عنوان پرچم اتحاد جماهیر شوروی انتخاب و جایگزین پرچم سابق شد، به دنبال فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و استقلال جمهوری روسیه درتاریخ ۲۱ اوت سال ۱۹۹۱ پرچم سه رنگ تصویب، اما پرچم جدید روسیه در ۱۱ دسامبر سال ۱۹۹۳ طراحی و مجددا تصویب شد.

پرچم روسیه

عقاب دوسر پرچم روسیه نشانه چیست

این نماد که نشان رسمی امپراتوری روسیه است، طرح یک عقاب طلایی دو سر است که این عقاب دو سر و تصویر جرجیس قدیس در وسط آن‌ که در حال کشتن اژدهاست نمادی از حکومت پتر کبیر بوده و در حمایت از روسیه سکولار؛ و همچنین دو تاج کوچکی که بر روی سر عقاب‌ هاست نماد اتحاد و تاج بزرگ بالای سرشان به‌عنوان نماد جمهوری روسیه به شمار می‏رود. در چنگال‌های این عقاب ‌ها هم نمادهای حکومتی دیده می‌ شود که درسمت راست‌گوی صلیب دار و در سمت چپ عصای سلطنتی در چنگال عقاب‌ هاست که هر دو نشان‌ دهنده قدرت حکومت روسیه است.

پرچم روسیه

ترکیب رنگ پرچم روسیه

پرچم روسیه متشکل از سه نوار افقی در سه رنگ که بالاترین قسمت پرچم به رنگ سفید، وسط پرچم به رنگ آبی و قسمت پایین پرچم به رنگ قرمز است که این ترکیب سه رنگ بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد.

پرچم روسیه

اگرچه هیچ توضیح رسمی در رابطه بامعنا و مفهوم رنگ ‌های به‌ کار رفته شده در پرچم روسیه وجود ندارد، اما چندین تفسیر مختلف وجود دارد که بعضی از آن ‌ها به این شرح است: برخی از مردم کشور روسیه بر این باورند که رنگ سفید بالای پرچم نمادیست از سخاوت، رنگ آبی نماد وفاداری و رنگ قرمز پایین پرچم نماد شجاعت است، همچنین بسیاری از مردم روسیه معتقدند که رنگ سفید در پرچم یک نماینده از مردم بلو روس، رنگ آبی نماد اکراینی‌ ها و رنگ قرمز نماد روس ‌هاست. عقاید دیگر نیز هست که گفته می‌ شود رنگ سفید نشان‌ دهنده خداوند است که در بالاترین قسمت پرچم قرار دارد، رنگ قرمز پایین نمادی برای دهقانان است و رنگ آبی نماد تزار است که بین این دو قرار دارد.

پرچم روسیه

در تاریخ ۱۹۹۴ به‌ فرمان رئیس‌ جمهور روسیه جشنی جدید به‌ عنوان روز پرچم دولتی روسیه تعیین گردید که این جشن هر ساله در تاریخ ۲۲ ماه اوت برگزار می ‌شود.

پرچم روسیه

پیشینه ی تاریخی و شکل گیری پرچم,عقاب دوسر پرچم روسیه نشانه چیست,ترکیب رنگ پرچم روسیه

دسته ها:
}