لطفا صبر کنید...

پترگوف پارکی با سیستم آب‌ رسانی جادویی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/20

یکی از مهم ‏ترین و زیباترین جاذبه ‌های سنت پترزبورگ، کاخ و پارک پترگوف معروف در سطح جهانی است. پترگوف در لغت به معنای دادگاه پیتر و  به زبان آلمانی "حیاط پیتر" معنا می‏ شود؛ و همچنین از آن بانام "پایتخت چشمه" یا "ورسای روسیه" نیز یاد می‌ کنند.  پارک دیدنی و جذاب پترگوف با تنوع گسترده ‌ای از سبک‌ های معماری، طرح ‌بندی و ویژگی‌ های شگرف خود فضایی بسیار زیبا و منحصر به ‌فرد برای گردشگران ایجاد کرده؛ این پارک مانند یک دایرة‌ المعارف، دارای بالاترین میزان استاندارد طراحی، برای یک پارک امپراتوری است.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

پترگوف

ازجمله ویژگی‌ های قابل‌ توجه باغ پترگوف طراحی بی‌ نقص آن به شمار می‏ رود. طراحی و معماری این بنا توسط Landscapers انجام‌ شده و این معمار، باغ و ملک درون آن را به‌گونه ‌ای طراحی کرده که نه ‌تنها قابلیت غلبه بر شرایط بسیار نا مساعد آب‌ و هوای شمالی را داراست بلکه به محیطی مناسب برای ایجاد یک سرزمین عجایب از گیاهان سبز و گل ‌های رنگارنگ می باشد و همچنین امکان مناظر گسترده و نمادهای معماری زیبا را برای پتروگوف فراهم آورده است.

پترگوف

پترگوف دارای یک سیستم چشمه‏ ی منحصر به ‌فرد می ‏باشد که بدون نیاز به پمپ، آب مورد نیاز فواره ‌ها را توسط سیستم آب، نیروی گرانش و با استفاده از شیب طبیعی زمین به طول بست و دو کیلومتر تأمین می‌‏ کند. آب به ‌اندازه کافی در فواره‌ ها و آبشار Peterhoff نگه‌ داشته می‌ شود و این فواره ‏ها می ‌توانند تا ده ساعت در روز کار کنند.

پترگوف

اولین مناطقی که پترگوف ابتدا بر روی آن ‌ها شکل گرفت زمین‌ های اطراف Monplaisir و مارلی و بخشی از پارک پایین جنوبی بود. کاوش‌ های باستان ‌شناسی نشان می‌ دهد که در هنگام ساخت استخر مارلی برای جلوگیری از تأثیر بادهای دریایی دیواری سنگی به ارتفاع 3 متر باغ ونوس و پیتر را به همراه درخت‌ های سیب و گیلاس و چندین مجسمه در برگرفته بود. باغ پترگوف در سال 1724 به‌طور هم‌ زمان با باغ ونوس ایجاد شد و تکمیل آن در دوره سلطنت پیتر آغاز و در قرن 18 میلادی، درست مانند باغ‌ های اطراف خود از جمله باغ Monplaisir. مجسمه ‌ها و فواره‌ هایی به آن اضافه شد.

پترگوف

در طول سلطنت پیتر و سپس ملکه الیزابت که کار پدرش در پترگوف را پس از یک دهه غفلت ادامه داد، کاخ علیا در جنوب کاخ بزرگ که بیشترین میزان بازدیدکنندگان از پترگوف را داراست توسط Jean Leblond و Nicola Michetti ساخته شد. این کاخ توسط گل ‌های بسیار زیبایی احاطه گشته بود.

پترگوف

با نظارت کاترین کبیر اولین چشم ‌انداز باغ پترگوف، شبیه به پارک انگلیسی که محوطه‌ سازی آن به ‌طور مشترک توسطMeders James  و معمار بزرگ ایتالیایی Giacomo Quarenghi طراحی‌ شده، ساخته شد. این پارک شبیه به کاخ انگلیسی Quarenghi است و یکی از بهترین آثار کلاسیک روسی به شمار می ‏رود که بعد ها به‌ عنوان یک مهمان‏خانه برای بازدیدکنندگان خارجی فعالیت می ‌کرد؛ اما در جنگ جهانی دوم به‌عنوان توپخانه مورد استفاده قرار گرفت و سپس نابود شد.

پترگوف

پتروگوف به لطف کار مهندسان نظامی و همچنین بیش از 1000 داوطلب و عموم مردم در سال 1945 دوباره افتتاح و بخشی از کاخ بزرگ هم در 1952 بازسازی و در زمان سلطنت نیکلاس مجدداً فعالیت خود را آغاز کرد و باغ ‌های زیبایی نیز از سمت جنوب به آن اضافه شد. هم ‌اکنون مجموعه ‌ی کاخ و پارک پترگوف با فواره ‌ها، فضای سبز زیبا، گل‌ های رنگارنگ و مجسمه ‌های طلایی ‌رنگِ منحصر به ‌فرد خود پذیرای عموم بازدید کنندگان است.

پترگوف

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

دسته ها:
}