لطفا صبر کنید...

پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage | کی بریم سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/08

پاساژ پتروسکی » در قرن هجدهم املاک فردی به نام کنت ورونتسوف در میان پلKuznetsky و خیابان Petrovsky قرار داشت. در قرن نوزدهم این املاک به شش بخش در خیابان پتروسکا تقسیم شدند، سپس در آن زمان بخشی از آن املاک وی تبدیل به یک مرکز تجاری وابسته به فرمانداری مسکو، به نام پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage شد. 

پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage

مکان ساخته شده در ابتدا صرفا متشکل از چند کتاب فروشی و کافه بود، اما پس از آن در سال 1900 Ivanovna Ganetskaya که دختر یکی از مهمانداران مشهور، ثروتمند و نیکوکار مسکو بود تصمیم به ساخت یک مرکز خرید بزرگ در این مکان، گرفت. طرح و اجرای بنای این مرکز توسط معمار معروف ولادیمیرشوخوف Vladimir Shukhov صورت گرفت،که البته این طرح در ابتدا برای شوهر ایوانوا کمی تمسخر برانگیز بود، اما پس از اتمام ساخت و ساز نظر وی به کلی تغییر کرد و این بنا را یک شگفتی در دل مسکو می دانست.

پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage

پاساژ پتروسکی توسط جدید ترین فناوری ها ساخته شده بود و شاخوف سقف این فروشگاه را به شکل استوانه ای و شیشه ای طراحی کرده بود. در سال 1906 غرفه های این پاساژ خیلی سریع توسط برندهای معروف تجاری اشغال شدند. در سال 1910 رستوران بریتسول و یک کافی شاپ بزرگ در زیر زمین این پاساژ افتتاح گشت.

پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage

در زمان انقلاب، پاساژ پتروسکی کاربری تجاری خود را از دست داد و به محل دائمی نمایشگاه صنعتی عالی اقتصاد شوروی مبدل گشت و به Petrovka Movie Theate تغیر نام داد و همچنین کارخانه ای برای تولید لباس های ارتش سرخ در آنجا افتتاح شد. یکی از برنامه های تبلیغاتی ارتش سرخ برای این پاساژ استفاده از هنر حجاری و نقوش برجسته در بدنه ی پاساژ پتروسکا بود که توسط هنرمند معروف M. Manizer صورت گرفت و پاساژ توسط این کار آراسته شد.

پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage

به گفته ی مایاکوفسکی، پس از انقلاب نمایشکاه به خیابان کریملن نقل مکان کرد و غرفه های تجاری به پاساژ پتروسکی بازگردانده شدند. در طول جنگ پاساژ به محل زندگی افرادی تبدیل شده بود که خانه هایشان ویران شده بود و بعد از اتمام جنگ نیز ساختمانی در مجاورت همین پاساژ برای اسکان آن افراد ساخته شد و اواخر سال 1980 پاساژ پتروسکی دوباره ماهیت تجاری خود را بازیافت و به یکی از مراکز خرید مشهور و گران قیمت مسکو که با فروشگاه Gum در رقابت بود، تبدیل شد.

قابل ذکر است که این فروشگاه توسط بخش دولتی مسکو اداره می شود و بخش خصوصی در آن هیچ گونه دخالتی ندارد. در سال 2013 این پاساژ مجدد مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و این پروژه 46 ماه به طول انجامید و سرانجام در سال 2017 به پایان رسید و همچنین پاساژ پتروسکی دارای مساحتی بالغ بر 23500 متر مربع است.

پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage

پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage

پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage

کلمات جستجو شده:

پاساژ پتروسکی Petrovsky Passage , پلKuznetsky, خیابان Petrovsky,  پاساژ پتروسکی, رستوران بریتسول, خیابان کریملن, فروشگاه Gum, بخش دولتی مسکو , معمار معروف ولادیمیرشوخوف

دسته ها:
}