لطفا صبر کنید...

پارک گولن استانبول-Gulhane Parkı
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/05/16

یکی از جاذبه های تاریخی و دیدنی کشور ترکیه پارک گولن در شهر استانبول است. این پارک یکی از بزرگ ترین پارک های شهر استانبول و البته از قدیمی ترین پارک ها در این منطقه می باشد که در مجاورت قصر تاپکاپی (Topkapı) قرار دارد و سبب  جذب توریست ها و گردشگران بسیاری می شود.

راهنمای سفر به استانبول

پارک گولن (Gulhane Parkı)

پارک گولن در زبان ترکی به معنای (گل خانه ی رز) می باشد، این پارک مکانی برای استراحت و خوش گذرانی بوده و در طول  قرن های گذشته در خدمت اشخاص خاص، پادشاهان و خانواده های امپراتوری عثمانی بوده و دارای بخش های مختلفی از جمله: قهوه خانه ها، زمین های بازی و یک باغ وحش کوچک که بعداً تاسیس گردید می شود، که هم اکنون این مکان به موزه ای برای بازدید کنندگان تبدیل شده است و عموم مردم می توانند از آنجا دیدن کنند.

پارک گولن (Gulhane Parkı)

پارک گولن استانبول

پارک گولن (Gulhane Parkı)

 پارک گولن در سال 1912 توسط شهرداری استانبول برای تفریح بر عموم باز شد و از آن پس به عنوان پارک شهری که دارای درختان گردو و بلوط که قدمت آن ها بیش از 100 سال می باشد شناخته شد که سایه این درختان بلند محلی آرامش بخش در فصل تابستان برای بازدید کنندگان و اهالی بومی آن منطقه به شمار می رود.

پارک گولن (Gulhane Parkı)

جاذبه های تاریخی پارک گولن

یکی از حقایق شگفت انگیز و جذاب پارک گولن قدیمی ترین بنای تاریخی استانبول است و معروف به (ستون گت) می باشد که در اواخر قرن سوم میلادی ساخته شده و در پارک گولن واقع شده است، این ستون از مرمر آزاد ساخته شده و طول آن به 18 متر می‌رسد که در شرق پارک قرار دارد و به عنوان یاد بودی از پیروزی های کشور رم در جنگ ها احداث گردیده است، همچنین اولین مجسمه ای که در پارک گولن قرار گرفت، مجسمه آتاتورک بود که در سال ۱۹۲۶ افتتاح گردید.

پارک گولن (Gulhane Parkı)

در مجاورت پارک گولن بنای های تاریخی دیگری از قبیل؛ حجاب سوفیا، کاخ تاپکاپی، موزه های باستان شناسی استانبول، مسجد آبی و مخزن زیرزمینی قرار دارند که می توانند گردشگران با استفاده از وسایل نقلیه مانند اتوبوس که در ایستگاه پارک گولن قرار دارند به تمامی این بنای های تاریخی رفته و از دیدنی ها و جذابیت های مخصوص هر یک لذت ببرند.

جاذبه های تفریحی پارک گولن

پس از گشت و گذار در پارک گولن بازدید کنندگان به انتهای خیابان اصلی پارک رفته و باغچه های چایی که در گلدان ها کشت می شود و در دوره عثمانی ساخته شده است را مشاهده کنند و از چگونگی رشد چایی مطلع شوند، این مکان بسیار لذت بخش بوده و گردشگران بسیاری برای خوردن یک فنجان چایی اصیل عثمانی که باقیمت مناسبی به فروش می رسد به اینجا می آیند.

پارک گولن (Gulhane Parkı)

پارک گولن (Gulhane Parkı)

در اطراف پارک گولن هتل لوکس و باشکوهی قرار دارد که از تمامی امکانات رفاهی و غذای های اصیل و مدیترانه ای برخوردار می باشد این هتل دارای وای فای رایگان و تراس هایی که منظره زیبایی از پارک و منطقه را ارائه می دهد می باشد.

همچنین شهرداری استانبول برای گردشگران این امکان رفاهی به وجود آورده است که بتوانند به کافه هایی که درون پارک گولن قرار دارد بروند و وعده غذایی لذیذ کنار دوستان و خانواده های خود صرف کنند.

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین کی سفر به شما پیشنهاد می‎کند که در سفر استانبول خود درصورت نیاز از اپلیکیشن های زیر استفاده کنید تا سفر راحتی داشته باشید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

کلمات جستجو شده:

پارک گولن Gulhane Parkı , رزرو آنلاین تور استانبول, جاذبه های تاریخی و دیدنی کشور ترکیه, بزرگ ترین پارک های شهر استانبول, قصر تاپکاپی, شهرداری استانبول, جاذبه های تاریخی پارک گولن, قدیمی ترین بنای تاریخی استانبول, مجسمه آتاتورک, ستون گت, موزه های باستان شناسی استانبول, جاذبه های تفریحی پارک گولن,

دسته ها:
}