لطفا صبر کنید...

پارک موزه ی جنگ Vladislav Varnenchik وارنا
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/22

این پارک موزه واقع در مرکز میدان جنگ Varnenchik است. در محلی که پارک موزه ی نبرد وارنا در آن قرار گرفته،یعنی درست در بخش غربی شهر وارنا، محل میدان جنگ های صلیبی در سال 1444 می باشد که در طی این جنگ بسیاری از لهستانی ها جان خود را از دست دادند و عامل اصلی این جنگ نیز پادشاه لهستانی Vladislav Yagello و یانوش هونیادیYanosh Huniady رهبر مجارستانی ها، بودند که در جریان همین نبرد نیز پادشاه جوان لهستانی جان خود را از دست داد.

پارک موزه ی جنگ VladislavVarnenchik وارنا

یکی از عناصر موجود در این موزه که به آن جلوه ای خاص و منحصر به فرد بخشیده، نمایش دادن زره شوالیه ها در زمان جنگ است که برای تمام بازدیدکنندگان جالب توجه بوده و همچنین از ارزش تاریخی و هنری بالایی برخوردار است. علاوه بر زره ی شوالیه ها دیگر تجهیزات جنگی قرن پانزدهم از جمله کلاه، کراس کمان، شمشیر، سپر، نیزه و همچنین نقاشی ها، مجسمه ها و پرچم های متعددی که تک تکشان مربوط به جنگ قرن پانزدهم است،در این موزه به نمایش گذاشته می شوند.

پارک موزه ی جنگ VladislavVarnenchik وارنا

در سال 1935 در محل احداث این موزه مقبره ی پادشاه جوان 20 ساله ی لهستانی Vladislav Varnenchik یافت می شود و مردم وارنا به افتخار این پادشاه جوان آرامگاهی را برای وی در همان مکان تاسیس می کنند. این موزه در سال 1966  به افتخار 520 امین سالگرد نبرد وارنا و آزادی از قدرت عثمانی ها و پادشاه مراد دوم و قدرت یافتن پادشاه ولادیسلاو سوم و ارتش مجارستان، بازگشایی شده و بازدید از آن برای عموم مردم رایگان و آزاد می شود.

پارک موزه ی جنگ VladislavVarnenchik وارنا

در سال 1964 طرحی نو برای این موزه مطرح شد که این طرح بر مبنای مدرنیزه سازی و نیز ساخت یادبودی برای یانوش هیوندی Yanosh Hunyadi فرمانده ی ارشد ارتش مسیحی مجارستان، بود.قابل ذکر است که در سال 1877 میلادی وارنا سرانجام توانست قدرت شهر را از چنگال عثمانی ها بیرون کشد و به یکی از شهرها و بنادر مهم بلغارستان تبدیل شود.

پارک موزه ی جنگ VladislavVarnenchik وارنا

از نمایشگاه های هنری جالب توجهی که در این موزه در معرض نمایش عموم قرار گرفته اند می توان موارد زیر را نام برد:

 • نمایشگاه لباس های تاریخی قرون وسطی وارنا
 • نمایشگاه چاپ و گرافیک تاریخی
 • نمایشگاه ارتش لهستانی ورشو در عصر Yagellons
 • نمایشگاه عکس " درگیری شوالیه در کنار قلعه ی وارنا" که مربوط به زمان بهبود نبرد در سال 2008 می باشد.
 • نمایشگاه بین المللی رزمندگان آزادی که به 130 امین سالگرد آزادی وارنا مرتبط می باشد.
 • سالن اختصاصی فرمانده یانوش هیوندی Yanosh Hunyadi که به وسایل شخصی، عکس ها، سفارشات و اسنادی در مورد زندگی و فعالیت وی اختصاص داده شده است.

پارک موزه ی جنگ VladislavVarnenchik وارنا

پارک وارنا

این پارک موزه با مساحتی بالغ بر 30 هزار هکتار با پوشش گیاهی جالب توجه و منحصر به فردی که دارد، مکانی مناسب و فوق العاده و برای تفریح و استراحت گردشگران و شهروندان بلغاری می باشد، چرا که علاوه بر جاذبه های تاریخی که در دل خود جای داده، با طبیعت بکر خود سرشار از ارامش و زیبایی می باشد. طراح پارک آنتون نواک است که علاه بر پارک موزه ی نبرد وارنا، خالق باغ دریایی در وارنا نیز می باشد . گونه های گیاهی انتخاب شده در این پارک به نحوی برگزیده شده اند که در هر فصل از سال چشم انداز خارق العاده ای را ارائه می دهند. در این پارک از بیش از 50 گونه ی درخت و درختچه استفاده شده است و می توان در بین آن ها از درخت لبنانی، سدر اطلس، صنوبر، درخت ژاپنی و گیلاس را نام برد.

پارک موزه ی جنگ VladislavVarnenchik وارنا

پارک موزه ی جنگ VladislavVarnenchik وارنا

ساعات کاری:

همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعد 09:30 تا 17:00

اطلاعات تماس:

تلفن : 35952740302

ایمیل: vl.varnenczik@abv.bg

وب سایت: www.varnenchikmuseum.com

پارک موزه ی جنگ VladislavVarnenchik وارنا

کلمات جستجو شده:

پارک موزه ی جنگ VladislavVarnenchik  وارنا, میدان جنگ های صلیبی, فرمانده ی ارشد ارتش مسیحی مجارستان, بنادر مهم بلغارستان, نمایشگاه لباس های تاریخی قرون وسطی وارنا, نمایشگاه ارتش لهستانی ورشو , پارک موزه ی جنگ, گردشگران بلغاری, باغ دریایی در وارنا, ساعات کاری پارک موزه ی جنگ, اطلاعات تماس پارک موزه ی جنگ,

دسته ها:
}