لطفا صبر کنید...

پارک ملی پنینشولا Peninsula در کوش اداسی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/10

پارک ملی پنینشولا که در زبان ترکی به آن (Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Millî Parkı) گفته می شود در 19 ماه می سال 1966 میلادی در غرب کشور ترکیه تاسیس شد؛ این پارک با مساحتی در حدود 27598 هکتار در منطقه کوش اداسی در کنار بخشی از دریای اژه ترکیه واقع شده و دارای شهر ساحلی کوچکی به نام (Guzelcamli) در بخش غربی این منطقه است.

پارک ملی پنینشولا Peninsula در کوش اداسی

پارک ملی پنینشولا از نظر بیلوژیکی با سایر پارک های ترکیه متفاوت است، به همین دلیل به زیستگاه مناسبی برای صدها گونه متفاوت از پرندگان بومی و مهاجر، پستانداران، گیاهان و موجودات دریایی تبدیل شده که بعضی از آن ها بومی پارک بوده و برخی دیگر در سایر نقاط دنیا نیز مشاهده می شوند، همچنین حیات وحش این منطقه به دلیل اهمیت زیاد ملی و بین المللی کاملا حفاظت شده است.

پارک ملی پنینشولا Peninsula در کوش اداسی

تاریخچه پارک ملی پنینشولا

این پارک که در منطقه جنوبی شبه جزیره دلیک واقع شده، در گذشته هیچ گونه بخش مسکونی نداشته و نفوذ انسان ها به این سرزمین بسیار اندک بود، به همین دلیل منطقه به شکل قابل توجهی با گونه های مختلف گیاهی پوشیده شده و دارای حیات وحش منحصر به فردی بود که امروزه اکثر آن ها همچنان در پارک ملی پنینشولا باقی مانده اند.

پارک ملی پنینشولا Peninsula در کوش اداسی

بعدها با گذر زمان این منطقه تحت نفوذ یونانی ها قرار گرفت و چندین شهرک توسط آن ها ساخته شد که باعث افزایش جمعیت در این منطقه گردید، این وضعیت ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال 1996 میلادی وزارت ترکیه اعلام کرد دیگر این منطقه تحت حفاظت دولت نیست، اما چندی بعد در سال 1994 دلتای رودخانه (Buyuk) نیز که در مجاورت این منطقه قرار داشت به وضعیتی مشابه پارک ملی ارتقا یافت.

پارک ملی پنینشولا Peninsula در کوش اداسی

پارک ملی پنینشولا Peninsula در کوش اداسی

بخش های دیدنی و گردشگری پارک ملی پنینشولا

این پارک دارای بخش های کوهستانی و غارهای متعدد و دره ها و شیارهایی است که سالانه گردشگران و پژوهشگران بسیاری را به خود جذب می کنند و هرکدام ازاین بخش ها به منظور شناسایی هرچه بهتر گردشگران نامگذاری شده اند. در هنگام ورود از قسمت شرقی این پارک اولین ساحل در دسترس عموم مردم قرار گرفته است که دارای آبی با عمق کمتر نسبت به قسمت های ساحلی دیگر و همچنین ساحلی شنی است که سبب جذب گردشگران بیشتری به این بخش از پارک می شود؛ اما قسمت های ساحلی دیگری که دارای آب های با عمق زیادتر هستند، بیشتر مورد توجه شناگران ماهر و مردم بومی منطقه قرار می گیرند، همچنین این منطقه دارای کوه های بسیاری است که ارتفاع آنها از سطح دریا در حدود 1200 متر بوده و بلندترین کوه آن (Mycale) با راتفاعی در حدود 1237 متر است.


پارک ملی پنینشولا Peninsula در کوش اداسی

مناسب ترین فصل برای بازدید از این منطقه در فصل بهار و تابستان است که همه روزه از ساعت 8:00 الی 19:00 (در فصل پاییز و زمستان تا ساعت 17:00) به وقت محلی می توان برای بازدید به این منطقه رفت؛ همچنین برای بازدید از همه بخش های این پارک زیبا باید به همراه راهنمای تور گردشگری و البته مجوز مربوطه به این منطقه سفر کرد؛ در حدود 700000 گردشگر داخلی و خارجی در طول سال از این پارک بازدید می کنند.

پارک ملی پنینشولا Peninsula در کوش اداسی

کلمات جستجو شده:

پارک ملی پنینشولا Peninsula در کوش اداسی,  دریای اژه ترکیه, شهر ساحلی Guzelcamli, حیات وحش پارک ملی پنینشولا, تاریخچه پارک ملی پنینشولا,  منطقه جنوبی شبه جزیره دلیک, دلتای رودخانه Buyuk, بخش های دیدنی و گردشگری پارک ملی پنینشولا, کوه Mycale, مناسب ترین فصل برای بازدید پارک پنینشولا, راهنمای تور گردشگری,

دسته ها:
}